Реклама
Реклама
Реклама

Інфраструктурний питання: де в передмісті Києва з'являться нові дитсадки, школи, лікарні та ТРЦ

  1. де вчитися
  2. де лікуватися
  3. Все під рукою

Автор: Вікторія Берещак

Охочих виїхати жити за межі столиці стає все більше. Однак інфраструктура більшості приміських районів не готова до різкого збільшення населення. Лідерами купівельного попиту є населені пункти Одеської та Житомирської напрямків. Саме тут жителі гостро відчувають нестачу соціально-побутової інфраструктури - дитячих садків, шкіл, поліклінік і ТРЦ.

Деякі забудовники, які будують цілими кварталами за принципом «місто в місті», пропонують приватну альтернативу муніципальним об'єктам. Але навіть це не завжди вирішує питання: кількість місць в приватних школах і садках обмежена, ціни кусаються, а ось про медустанови більшість компаній навіть не думає.

Читайте по темі: Інфраструктура приміських ЖК. Що потрібно жителям і що пропонують забудовники

Тому оптимально, коли питання створення соціальної інфраструктури перетворюється в комплексну співпрацю міської влади та девелоперів. І ті, і інші зацікавлені, щоб район розвивався і ставав популярним серед потенційних майбутніх мешканців.

3m2 дізнався, де в передмісті Києва зводять муніципальні об'єкти соціальної інфраструктури, і яким ЖК зручно таке сусідство.

де вчитися

Якщо виїхати з Великої Окружної від Києва на 14 км в сторону Софіївській та Петропавлівської Борщагівки, а потім ще трохи на схід, опинишся серед безлічі будівельних майданчиків і вже зданих в експлуатацію черг ЖК.

Ці села дуже популярні серед забудовників, але майбутнім мешканцям слід розуміти, що навантаження на транспортні артерії в ранковий і вечірній час тут велика. У годину пік на Окружній утворюються пробки.

З магазинами і супермаркетами ситуація сприятлива - практично в кожному новому ЖК виростає новий об'єкт мережі «Фора», «Лоток», «Новус» і т. Д.

Супермаркет «Новус» у Вишневому
Супермаркет «Новус» у Вишневому

Зате пошук дитячого садка і школи для дитини стає стресом: місць на всіх не вистачає, групи малюків переповнені - по 40-50 дітей. А ціни в приватних садках в Софіївській Борщагівці доступні далеко не кожному з батьків - мінімальна вартість в місяць 3500-4000 грн.

Читайте по темі: Як працюють приватні школи в житлових комплексах, і скільки коштує навчання в них

Тому будь-яке будівництво муніципального освітнього закладу викликає ажіотаж і бурхливе обговорення на форумах.

Наприклад, жителі Петропавлівської Борщагівки чекають 2018 року. До цього часу повинна бути побудована триповерхова школа на 650 учнів по вул. Парковій, 34Б. Будівництво замовив сільрада. У безпосередній близькості до нової школи будуть ЖК «Празький квартал», ЖК Muller Haus, ЖК «Петропавлівська Мрія».

Серйозне навантаження на дитсадки і школи і в Ірпені. Тут в 2015 році побудували перший за багато років комунальний дитсадок «Бджілка», в 2016 році почали будівництво ще двох. Вони повинні прийняти дітей з 1 вересня.

А ось питання зі школами запропонували вирішувати за допомогою другої зміни і добудови корпусів в уже діючих закладах. Навесні 2017 року за планом повинні початися роботи в школах №17 та №13 - на ці проекти виділено державні кошти. Наступні в планах школи №12 і №2.

Це частково зніме проблему з пошуком шкіл для жителів ЖК «Соборний», ЖК «Котляревського», Green Yard, Clubhouse, ЖК «Сяйво». Відстань від цих об'єктів до шкіл становить від 500 м до 2 км.

У 2016 році з державного бюджету також виділили гроші на будівництво гімназії в Бучі та школи в Українці Обухівського району, дитячого садка в Вишневому Києво-Святошинського району.

Читайте по темі: Як зручно і без пробок дістатися до Києва з різних передмість

де лікуватися

Питання з медичними установами - другий на порядку денному після шкіл і дитсадків. Зазвичай у великих містах-сателітах є лікарні, а в невеликих населених пунктах, на кшталт Гатне - амбулаторії.

На відміну від поліклініки, в амбулаторії працює обмежена кількість фахівців, тому за вузькоспеціалізованої допомогою потрібно їхати в столицю.

Та й завантаженість таких установ в передмісті велика - місцеві жителі сіл і містечок звикли отримувати медичну допомогу саме тут.

Тому у новоселів в ЖК передмістя зазвичай насамперед виникає питання: звідки викликати додому лікаря? І збільшення кількості амбулаторій - розумне рішення з урахуванням зростання населення районів.

Наразі заплановано будівництво приміщень амбулаторії в Василькові за рахунок місцевого бюджету. Жителям ЖК «Столичний» і ЖК «Будинок №20» не потрібно буде ламати голову, куди звертатися за медичною допомогою. Васильків знаходиться в 19 км на південь від Києва, в місті дві лікарні та одна поліклініка.

Приклад кооперації у вирішенні проблеми медичних установ продемонстрували в селі Білогородка. Після пожежі в старій лікарні керівництво району домовилося з забудовником ЖК «Білий шоколад» і розмістило сільську амбулаторію в приміщенні комплексу.

У ЖК «Білий шоколад» розмістилася сільська амбулаторія
У ЖК «Білий шоколад» розмістилася сільська амбулаторія

У 2016 році також анонсували будівництво сучасної медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Чубинське Бориспільського району, де знаходяться ЖК Urban Ranch, «Новосельцево» і «Чубинське», а також приміщень амбулаторії в селі Плесецьке Васильківського району.

Все під рукою

Бідна торгово-розважальна інфраструктура також відлякує потенційного покупця приміських новобудов. Якщо на перших порах натхненного мешканця влаштовує маленький магазинчик, аптека, ресторан на перших поверхах і в цоколі, то в перспективі йому хочеться мати поблизу кінотеатр, басейн, місце для шопінгу і розваг.

Дуже виручають в такому випадку поява поблизу с ЖК торгово-розважального центру. Це піднімає в рази привабливість комплексу серед інвесторів.

Читайте по темі: Найдешевші. 5 квартир в передмісті вартістю до 300 000 гривень

Так, в Бучі вже планується будівництво торгово-розважального центру площею 18 000 кв. м, розрахованого на жителів міста, а також сусідніх Ірпеня і Ворзеля. Тут обіцяють створити зони відпочинку, щоб жителі наближених ЖК не їхали за розвагами до Києва. Однак терміни запуску проекту поки невідомі.

Поки до послуг жителів Бучі та Ірпеня тільки один професійний торговий центр - «Модуль». Для активно розвиваються міст-сателітів це не варіант. Обидва міста продовжують активно забудовуються. В Ірпені йдуть продажі в 83 об'єктах від забудовників, а в Бучі - в 22.

ТЦ «Модуль»
ТЦ «Модуль»

В цілому пропозиція приміських ТРЦ вельми вузько. Це «Мегамаркет» з аутлет «Мануфактура» в Обухівському напрямку, «Термінал» у Броварах та «Аеромолл» в Борисполі.

Тому у новоселів в ЖК передмістя зазвичай насамперед виникає питання: звідки викликати додому лікаря?