Реклама
Реклама
Реклама

Огляд Bluetooth-годин Sony Ericsson MBW 150

  1. годинна сторона
  2. Основна складова

(!!!) На тестуванні пристрій було в майже повністю розрядженому стані, без зарядного пристрою, без інструкції і так далі, тільки сам годинник. Розрядилися вони вже на наступний день. Тому огляд вийшов майже повністю умоглядним. За комерційним зразком, коли він потрапить нам в руки, можна буде сказати більше і зрозуміліше.

Компанія Sony Ericsson давно відійшла від стандартних рамок виробництва аксесуарів строго для комплектування разом з основним продуктом в одній коробці. Першу хвилю аксесуарів, як окремих продуктів компанії, склали мультимедійні аксесуари, які почали свій шлях на хвилі успіху суббренда Walkman. Всілякі виносні колонки, FM-трансмітери, Bluetooth-гарнітури з підтримкою A2DP - вся ця продукція, будучи однією з кращих серед аналогів, помітно зміцнила лояльність користувачів мобільних телефонів компанії. Втім, у випадку з гарнітурами було залучено ще й безліч користувачів телефонів інших марок, які побачили в бренд запорука якості, зручності, надійності. Наступна хвиля незалежної аксессуарікі, як не дивно, почалася з вторгнення в незалежні від наявності або відсутності мобільного телефону, атрибута сучасної людини. З огляду на, що більшість шанувальників марки - представники чоловічої статі, ласі до технологічних гаджетів, був узятий курс на найбільш давнє прикраса чоловіка, носіння якого не викличе здивування серед оточуючих.

Зрозуміло, мова йде про годинник, що стали за останні сто років спочатку розкішшю, потім необхідністю, а в кінці століття - буденністю. Саме на зорі століття, в епоху повені ринку електронним годинником, знизився цінову планку до небачених раніше 1-2 $, годинник стали неоднозначним аксесуаром чоловічого населення, враховуючи розквіт народної думки про статусності володіння мобільним телефоном. Тоді і почалося дроблення ринку на прихильників механічних годинників, придбаних заради зовнішності і (або) високої ціни, і шанувальників кварцових годин, здатних, при ціні в 10 $, забезпечувати точність ходу на рівні механічних аналогів за десятки тисяч доларів. Початок 21 століття ознаменувався появою знакових, в нашому випадку, годинника з вбудованим флеш-накопичувачем, які зуміли зайняти свою нішу в досить короткі терміни. Саме успіх, таких, на перший погляд, неоднозначних рішень (а також серії Databank від Casio) породив ідею створення годинника, подібних герою нашого сьогоднішнього огляду. З самого початку виникла одна, досить важлива проблема: який тип годинника застосувати в основі аксесуара? Адже, як відомо, існують і рішення G-Shock, вартістю 100-300 Євро. Рішення виявилося банальним, з точки зору аналізу цільової аудиторії користувачів телефонів Sony Ericsson, верхнього цінового сегмента. Що й не дивно: частина користувачів у віці 25-40 років вважають за краще механічний годинник вартістю 300-1000 Доларів США. Найбільш спостережні користувачі вже могли випробувати дебютну модель годинника MBW 100, що не здобула скільки-небудь помітної популярності серед покупців, і тим цікавіше було взяти на тест своєрідну роботу над помилками - MBW 150.

Сиквел годин виявився набагато більш стриманим в плані дизайну. Тепер ми маємо справу в більшій мірі з класичними годинами, ніж з технологічним аксесуаром. На зміну бочкообразной основі дизайну прийшла кругла класика. По частині зовнішнього вигляду, годинник вже не соромно поставити в один ряд з класичними брендами Swatch, Casio, Seiko. Годинники випускаються в трьох колірних рішеннях. Перше - обмежена партія, забезпечена сталевим браслетом

Друге - неоднозначна забарвлення із застосуванням помаранчевих Walkman-ноток, що органічно вписується в концепцію W950i, W880i Black.

Останньою за списком йде найбільш нейтральна з серійних забарвлень, витримана в сріблясто-чорної колірній гамі з чорним шкіряним ремінцем. Саме в такому колірному виконанні годинник був у нас на тестуванні.

Годинник виконаний в масивному сталевому корпусі, розміри якого можна назвати досить лаконічно: великі. Товщина годин, що дорівнює 15 мм, також відповідає 46 мм в ширину і 51 мм у висоту. У нижню область вписаний невеликий інверсійний дисплей, дозволом 88 × 14 пікселів. З огляду на вузьке коло завдань, виконуваних екраном, використання такого стриманого рішення більш ніж виправдано. Керуючі елементи корпусу представлені кнопками плеєра зліва, а також клавішами з правого боку, що розташувалися по боках від коліщатка настройки стрілок. В силу кварцового механізму стрілок, коліщатко спокійно крутиться в обидві сторони в зафіксованому положенні.

Для настройки стрілок годинника, необхідно підчепити коліщатко довгим нігтем, або іншими підручними засобами, і потягнути назовні - тут повна класика жанру.

Задня поверхня годин виконана з пластика. По центру розташовується нехитра сталева вставка з не самими обнадійливими написами. Поруч з нею - позолочені контакти для підключення зарядного пристрою. Під кришкою, що кріпиться до сталевого каркасу на чотирьох хрестових гвинтах, присутній скромний літій-іонний акумулятор, форм-фактора CR2032.

Не менший інтерес викликає ремінець годин, виконаний з поєднання чорної шкіри зі світло-коричневим нобук. Найбільш цікавим моментом є той факт, що кріпильна область ремінця виконана з пластиковим каркасом, помітно підвищує надійність кріплення 23,5 мм пружинами.

годинна сторона

Якщо розцінювати пристрій як звичайний годинник, доводиться констатувати використання найпростішого механізму азіатського виробництва, що свідчить про подібність з годинником, вартістю, в десять разів меншою. Є слабкий захист від бризок Waterproof 30, що свідчить про можливу експлуатації лише під дощем або струменем води, але ніяк не можливості використання в лазні, а також при плаванні.

Основна складова

Можна довго лаяти годинник за мізерні характеристики кварцового механізму, але важливо не забувати про головне - це ще і пульт управління телефоном. У зв'язку з чим, перейдемо безпосередньо до розгляду всієї функціональності годин, пов'язаної з використанням Bluetooth 2.0 модуля.

Для входу в головне меню, необхідно натиснути на нижню контекстну клавішу, блок яких розташований на правому торці корпусу. Головне меню представлено списком з чотирьох ікон: активність Bluetooth-модуля, активність оповіщення про нове повідомлення, вхідний дзвінок, а також стан з'єднання з телефоном, активація якого включає режим сполучення з телефоном, в разі відсутності зв'язку.

Як завжди, процес сполучення з телефоном може займати від десяти секунд, до декількох хвилин. Відразу варто відзначити, що годинник працює лише з телефонами Sony Ericsson, тоді як в інших випадках від підключення до телефонів Nokia, Samsung не буде ніякого толку. Для вибору цікавить вас іконки використовується верхня клавіша, також викликає інформаційне вікно в режимі очікування. У цьому вікні відображається рівень заряду акумулятора, а також поточна дата і час, якщо є зв'язок з телефоном. В іншому випадку, замість часу відображаються прочерки, у всякому разі, в прототипі. Тривале натискання на нижню клавішу дозволяє швидко включити або вимкнути Bluetooth.

Відповідно, лівий блок мультимедійних клавіш виконує роль пульта управління плеєром. Короткі натискання на верхню або нижню клавішу збільшують або зменшують гучність, тоді як тривалі натискання дозволяють переключитися до наступного, або попереднього треку. Натискання на центральну клавішу дозволяє почати або призупинити відтворення.

Зручність використання годин викликає подвійні враження. З одного боку, використовувати їх в якості пульта управління плеєром набагато зручніше, ніж керуючий блок на гарнітурі, особливо, з огляду на поточний час року і, відповідно, теплу верхній одяг. З іншого боку, габарити годин приводять до незручності засучіванія рукавів заради перегляду часу або виконання будь-якого іншого дії. Втім, тут справа смаку конкретного споживача.

Аксесуар, безумовно, цікавий, що дозволяє компанії підсилити і без того сильні позиції на ринку Bluetooth-аксессуарікі, причому, на відміну від Nokia і Samsung, Sony Ericsson продовжує наголошувати на діловому стилі, і відповідної аудиторії, не забуваючи і про підтримку другого напрямку - Walkman. З позиції звичайного користувача, покупка такого аксесуара найбільш логічна в якості подарунка прихильнику марки, в таємниці замислюватися про покупку наручних годинників, але використовує за звичкою в цих цілях свій телефон. Втім, якщо вас зацікавив такий аксесуар, і вам не шкода витратити на нього 11000р., Негативних емоцій від наручних годинників з лейблом Sony Ericsson у вас не виникне, втім, так само, як і визнання з боку справжніх любителів тих самих механічних годинників, вартістю вище 200 Євро, з яких ми і почали огляд.

З самого початку виникла одна, досить важлива проблема: який тип годинника застосувати в основі аксесуара?