- джерело
- Мурахи-шпигуни (Cephalotes Specularis)
- Мурахи-Суперсолдати (Pheidole)
- джерело
- Мурахи-вогненні (Solenopsis invicta)
- Мурахи-гості (Formicoxenus Nitidulus)
- джерело
- Мурахи-карателі (Dinoponera Quadriceps)
- Мураха - куля (Paraponera clavata)
- джерело
Мурахи - це стебельчастобрюхіе (тобто такі, в яких тіло розділене на дві частини) комахи. Вони є близькими родичами бджіл і ос. Мурахи живуть великими колоніями, в яких єсть:
Живуть ці комахи в складних за будовою гніздах, де є окремі камери для яєць, личинок і запасів їжі. Виводяться мурахи у вигляді личинок, а потім перетворюються в лялечок. Харчуються насінням, фруктами, паддю (солодкувате на смак речовина, яку виділяють попелиці та інші комахи, що харчуються соком рослин) і комахами. Сьогодні існує більше 12 000 видів мурах. Ось 10 найбільш неймовірних з них.
джерело
Мурахи-грабіжники (Temnothorax Pilagens)
Невеликі жовті й коричневі мурахи, які викрадають і згодовують приплід інших видів мурах своїм личинкам.
Мурахи-шпигуни (Cephalotes Specularis)
Мурахи-шпигуни чи дзеркальні мурахи-черепашки зливаються з навколишнім середовищем і шпигують за іншими, щоб виявити джерела провізії. Досягнувши своєї мети, вони спокійно крадуть їжу з-під носа суперника. Це унікальний приклад візуальної мімікрії у мурах.
Мурахи-Суперсолдати (Pheidole)
Це кочові мурашки, які живуть в мурашниках не весь час. Подорожуючи величезною колонією, ці комахи з'їдають все, що трапляється на шляху, навіть ссавців і птахів. Своїх личинок вони носять з собою. Вони захищають свою колонію від нападників; не можуть спаровуватися.
джерело
Мурахи-мафіозі (Cardiocondyla obscurior)
У них існує тільки один альфа-самець. Якщо до мурашника підходить чужинець, то головний альфа-самець пускає з ануса хімічна сполука, на запах якого вдаються робочі мурахи, щоб знищити конкурента. Також він постійно перевіряє кладки яєць, позначаючи при цьому всіх майбутніх самців хімічним сигналом. Він змушує мурах-робітників знищувати можливих конкурентів, ще на стадії лялечки, ставлячись до них як до агресорам.
Мурахи-вогненні (Solenopsis invicta)
Вогненні мурахи - вид червоно-чорних мурах, які володіють потужним жалом і отрутою (його дію можна порівняти з опіком); живуть у великих земляних насипах. Відомі випадки, коли укуси таких мурах приводили до смертельних наслідків.
Мурахи-гості (Formicoxenus Nitidulus)
Ще їх називають блискучими муравьмі-недоторками. Вони можуть паразітнічать в колоніях 11 інших видів. Ці нахлібники самі нічого не роблять. Слово халявщика, мурахи-солдати відпускають його через непереборного відрази. Це створення, у якого лапи ростуть прямо з очей, викликає досить неприємні відчуття.
джерело
Мурахи-дітовбивці (Solenopsis Fugax)
Вони крадуть у інших личинки, щоб потім з'їсти їх живцем. Ці мурахи роблять прохід в спеціальну камеру, де зберігаються личинки. Щоб уникнути покарання вони поширюють феромони з жахливим запахом, змушуючи бігти інших мурах, а потім тікають разом з видобутком.
Мурахи-карателі (Dinoponera Quadriceps)
Цей вид має одну самку-царицю, яка оточена 5 бета-самками. Всі вони раді зайняти місце цариці при необхідності. Трапляється, що одна з «фрейлін» порушує правила і без дозволу відкладає яйця. Після такого її строго карають. Якщо вона не помре, то все одно втрачає свій колишній статус і стає простою робочої самого нижчого рангу.
Мураха - куля (Paraponera clavata)
Рід американських великих чорних мурах, живе в тропічних лісах Америки. Довжина його тіла 2,5 см. Він влаштовує свій мурашник на дереві. Укол жала такого мурашки - найболючіше для людини з усіх укусів і скорботу комах. Кажуть, що цей біль можна порівняти з болем від кульового поранення.
джерело
Мурахи-божевільні (Paratrechina longicornis)
Вони винищують інший вид небезпечних вогненних мурах на півдні США. Яд вогненних мурах в три рази більш токсична інсектициду ДДТ (дуст). Велика частина комах не можуть впоратися з такою отрутою. Але «божевільні» нейтралізують чужий отрута покриваючи своє тіло своїм власним токсином.
Кілька цікавих фактів:
- У великій мурашиної колонії може налічуватися до 6 млн. Особин.
- Мурахи здатні піднімати предмети, в 20 разів важче них. Вони носять поклажу за допомогою рота, а не кінцівок.
- Вони мають два шлунка. В одному міститься їжа для самого мурашки, а в другому - та, яку він відригує, щоб поділитися з колонією.
- Мураха - єдина тварина, яка може мати рабів. Рабовласництво - форма соціального устрою, коли про личинках однієї колонії піклуються робочі мурахи інший. Деякі види викрадають личинок і вирощують з них рабів. Інші підкладають свої яйця в чужі мурашники, щоб ті вирощували їх личинок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.