З чуток, колись древні сикхи володіли неперевершеними бойовими техніками; секретні прийоми дозволяли їм витримувати важкі навантаження і практично не відчувати болю. Зараз в Індії стародавнє мистецтво сикхів знайшло нове популярність - в першу чергу, стараннями трюкачів-екстремалів з команди 'Bir Khalsa'.
Bir Khalsa фотографія
Члени індійської команди регулярно піддають своє життя і здоров'я на небезпеку. Повішення одне одного, ігри з гострими мечами і булавами, жування ламп денного світла - ось лише мала частина тих трюків, які регулярно демонструють учасники команди. Залишитися живими - хоча і не цілком неушкодженими - після всіх цих ексцентричних безумств їм допомагають зовсім не спритність рук і не комп'ютерні спецефекти - все 450 членів групи практикують древнє мистецтво Гатка.
Бойовими мистецтвами Гатка споконвіку часів володіли обрані сикхи; секрети технік передавалися з покоління в покоління - і лише сикхи мали право ними володіти.

Bir Khalsa фотографія
Засновник і провідний тренер групи, Камалджіт Сінгх Кхалсі (Kamaljeet Singh Khalsa) охоче розповідає про сикхів і їх видатних талантах; за його словами, представники цієї народності здавна славилися своїми видатними фізичними якостями - так, за часів британського правління колонізатори використовували як поліцейських саме сикхів, як найбільш міцних і витривалих. За словами Кхалсі, сикхи були і залишаються насамперед расою воїнів - і фізичний біль для них серйозною проблемою бути не може за визначенням.
'Bir Khalsa' вже привернули до себе чималу увагу - у всякому разі, на національному рівні; так, члени групи встигли виступити на індійському телевізійному шоу 'India's Got Talent ". Як і завжди, продемонстровані ними фокуси звичайної людини могли б відправити або в лікарню, або на той світ; майстрам Гатка, однак, подібні речі просто-напросто не страшні.
Bir Khalsa фотографія
'Bir Khalsa' досить неоднорідна за своїм віковим складом; тут є і 10-річні діти, і дорослі чоловіки. Своєю метою група ставить перш за все відродження неабияк забутого мистецтва Гатка - ця культова техніка в наш час відома хіба що ярмарковим трюкача і рідкісним прихильникам споконвічних традицій. Забуття це абсолютно незаслужено - в кінці кінців, техніки кунг-фу і джиу-джитсу відомі на весь світ. Якщо 'Bir Khalsa' доб'ються своєї мети, то і про Гатка коли-небудь заговорять далеко за межами Індії.
Дехто схильний вважати членів команди Камалджіта небезпечними божевільними; не останню роль в цьому відіграє той факт, що в 'Bir Khalsa' охоче приймають навіть дітей. Сам Камалджіт Кхалсі визнає, що діти беруть участь в небезпечних трюках нарівні з дорослими - але тільки після того, як пройдуть належну підготовку. Починають діти з дерев'яних мечів; лише в шість років їм довіряють залізні кирпана - ритуальні кинджали сикхів. Вчаться проробляти складні трюки діти виключно під наглядом дорослих.
Bir Khalsa фотографія
За здоров'я своїх нащадків переживають не тільки батьки найменших членів 'Bir Khalsa'; Камалджіт зізнавався, що його власні батьки регулярно вичитують його за небезпека обраного ним шляху. Зрозуміти їх нескладно - навіть якщо воїни Гатка і здатні переносити будь-який біль, від травм таємні прийоми стародавніх сикхів їх не захищають. Численні порізи, удари і навіть переломи - неприємний, але неминучий побічний ефект обраного ними шляху. Здебільшого, втім, рідні та близькі підтримують послідовників Камалджіта; 'Bir Khalsa' не тільки відроджують стародавні традиції сикхів, але ще і несуть славу свого рідного міста. Цілком можливо, що скоро слава команди Камалджіта вийде на міжнародний рівень - і коли-небудь бойове мистецтво древніх сикхів перевершить за популярністю японські школи єдиноборств.