1. Організація території садівничого (дачного) об'єднання здійснюється відповідно до затвердженого Адміністрацією місцевого самоврядування проектом планування і забудови території садівничого (дачного) об'єднання, що є юридичним документом, обов'язковим для виконання всіма учасниками освоєння і забудови території садівничого об'єднання.
2. Відстань від забудови на території садівничих (дачних) об'єднань до лісових масивів має бути не менше 15 м.
3. Територія садівничого (дачного) об'єднання повинна бути з'єднана під'їзною дорогою з автомобільною дорогою загального користування.
5. Ширина проїзної частини вулиць і проїздів приймається: для вулиць -не менее7,0 м, для проїздів - не менше 3,5 м. Мінімальний радіус поворота- 6,5 м. Мінімальний радіус заокруглення проїжджої частини - 6,0 м.
6. На проїздах слід передбачати роз'їзні майданчики завдовжки не менше 15 м і шириною не менше 7 м. Відстань між роз'їзними площадками повинна бути не більше 200 м. Максимальна довжина тупикового проїзду не повинна перевищувати 150м. Тупикові проїзди забезпечуються розворотне майданчиками розміром не менше 12 × 12 м.
7. Дороги, проїзди, під'їзди до будівель, споруд, вододжерел, передбаченим для цілей пожежогасіння, повинні бути завжди вільними для проїзду пожежної техніки, міститися в справному со-стоянні, в зимовий час очищатися від снігу та льоду.
8. Для забезпечення пожежогасіння на території садівничого (дачного) об'єднання повинні передбачатися протипожежні водойми або резервуари ємністю при числі ділянок до 300 - не менше 25 м2, понад 300-не менше 60 м2 кожна з майданчиками для установки пожежної техніки, з можливістю забору води насосами і організацією під'їзду не менше двох пожежних автомобілів. Кількість водойм (резервуарів) і їх розташування визначається з умови радіусу обслуговування одного резервуара 200 м, але не менше двох (СНиП 2.04.02-84 *). Садівничі об'єднання, що включають до 300 садових ділянок, в протипожежних цілях повинні мати переносну мотопомпу; при числі ділянок від 301 до 1000 - причіпну мотопомпу; при числі ділянок понад 1000 - не менше двох причіпних мотопомп. Для зберігання мотопомп обов'язково будівництво спеціального приміщення.
9. На території садівничих (дачних) об'єднань і за її межами забороняється організовувати звалища відходів. Забороняється розведення багать, спалювання відходів в межах встановлених норм проектування протипожежних відстаней, але не ближче 50 метрів до будівель і споруд.
10. Протипожежні відстані між житловими будівлями (будинками), розташованими на сусідніх ділянках, в залежності від матеріалу несучих і огороджувальних конструкцій, приймаються відповідно до табл.1.
11. Територія садівничого товариства повинна мати зовнішнє освітлення в темний час доби для швидкого знаходження вододжерел, передбачених для цілей пожежогасіння, пожежного інвентарю. Місця розміщення (знаходження) коштів пожежної безпеки повинні бути позначені знаками пожежної безпеки (покажчики вододжерел, пожежних щитів), в тому числі знаком пожежної безпеки «Не захаращувати».
12. Території дачних і садівничих селищ повинні бути обладнані засобами звукової сигналізації для оповіщення людей у разі виникнення пожежі, а також повинен бути визначений порядок виклику пожежної охорони.
13. Територія садівничого товариства в межах протипожежних відстаней, а також ділянки, що примикають до житлових будинків, повинні своєчасно очищуватися від горючих відходів, сміття, опалого листя, сухої трави і т.п.
Так схематично позначають лінію паркану навколо ділянки, який відокремлює ваші сотки від вулиці або проїзду.
Будинок або інше житлову будову (а) має перебувати від червоної лінії (б) (це лінія вашого забору) вулиць на відстані не менше ніж 5 метрів, від червоної лінії проїздів - не менше ніж на 3 метри. Відстань від господарської будівлі (с) до червоної лінії вулиць і проїздів повинна бути не менше 5 метрів.
Громадяни зобов'язані:
- забезпечувати до початку пожежонебезпечного періоду наявність на власних земельних ділянках ємностей з водою або вогнегасника;
- забезпечувати мінімальні (згідно норм пожежної безпеки) протипожежні відстані між будівлями, розташованими на сусідніх земельних ділянках;
- очищати земельну ділянку, в тому числі в межах протипожежних відстаней між об'єктами, від горючих відходів, сміття, тари та сухої рослинності;
- проводити очистку димоходів та печей від сажі, забезпечувати побілку димових труб і стін, в яких проходять димові канали;
- розташовувати газові балони для побутових газових приладів поза будівлями в прибудовах з негорючих матеріалів у глухого простінка стіни (за винятком 1 балона об'ємом не більше 5 літрів, підключеного до газової плити заводського виготовлення);
- при виявленні пожежі або ознак горіння негайно повідомити про це по телефону в пожежну охорону (при цьому необхідно назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище) і вжити посильних заходів щодо евакуації людей і гасіння пожежі.
Громадянам ЗАБОРОНЕНО:
- влаштовувати звалища горючих відходів;
- експлуатувати електропроводи і кабелі з видимими порушеннями ізоляції, а також несправні електроприлади, застосовувати саморобні електронагрівальні прилади;
- залишати без нагляду включеними в електричну мережу електроприлади, в тому числі що знаходяться в режимі очікування, за винятком приладів, які повинні знаходитися в цілодобовому режимі роботи відповідно до інструкції заводу-виготовлювача;
- користуватися несправними газовими приладами;
- використовувати для господарських та виробничих цілей запас води, призначений для потреб пожежогасіння;
- спалювати відходи та тару в місцях, що знаходяться на відстані менше 50 метрів від об'єктів;
- експлуатувати печі та інші опалювальні прилади без протипожежних разделок (отступок) від горючих конструкцій, передтопкових листів, залишати самі печі без нагляду.