- Вода-вода, кругом вода ... або джерела небезпеки у ванній кімнаті
- Електроприлади, освітлювальна техніка та проводка у ванній
- Пол ванної: каток або стійка поверхня
- профілактика опіків
- Санітарна обробка ванни і самої кімнати
Складно уявити, але третина пацієнтів пунктів травматології постраждала не в результаті ДТП або стихійного лиха, а через банальних побутових травм. І одне з місць, де найпростіше отримати каліцтво або травму, - власна ванна кімната. Саме це невелике приміщення стає театром невеликих, але трагедій: гематом, порізів, опіків і навіть переломів. Про важчих ситуаціях і наслідки не хочеться навіть і згадувати, але і вони, на жаль, мають місце бути. Ці факти змушують ще раз замислитися над питанням, наскільки забезпечена безпека у ванній кімнаті власної квартири. Наскільки домочадці, а особливо маленькі діти і вже мають порушення рухових функцій старі родичі, оточені доброзичливою середовищем. Фахівці шопінг-клубу WESTWING підкажуть, на що в першу чергу необхідно звернути увагу.
Вода-вода, кругом вода ... або джерела небезпеки у ванній кімнаті
Природно, вона-то і стає найбільш частою причиною виникнення травмоопасной ситуації. Говорячи про доброзичливому просторі ванної кімнати, варто мати на увазі відразу кілька аспектів:
- контакт електроприладів з водою;
- зменшується при попаданні води силу тертя;
- саму рідину, як джерело небезпеки для маленьких дітей, залишених без контролю.
Це - найбільш небезпечні моменти, на які варто в першу чергу звернути увагу.
Електроприлади, освітлювальна техніка та проводка у ванній
Вимоги до електробезпеки у ванній кімнаті підвищені: ідеально проводить струм вода при падінні будь-якого електроприладу або не абсолютно герметично ізольованого проводу стає смертельно небезпечною. На жаль, без звичних електричних помічників у ванній не обійтися. Фени, плойки, бритви часто живуть саме тут, не кажучи вже про пральну машину і освітлювальних приладах. Підключені до мережі і душові кабінки, і деякі теплі підлоги, і світильники, як на стелі, так і в настінних дзеркалах.
Перше, що варто порадити піклуються про безпеку в приміщенні з підвищеною вологістю, - не проводити електромонтажних робіт самостійно, не маючи професійної освіти. Банальне забезпечення комфорту розміщенням заборонених для монтажу у ванній розеток або вимикачів може коштувати комусь життя. Всі кабелі і розгалуження проводки повинні бути покладені в канали і герметично замуровані в товщі стіни. Стельова проводка часто прибирається за підвісну конструкцію, облямовану герметичними плінтусами. Такий же принцип застосовується і при облаштуванні теплої підлоги, якщо в його основі не змійовик з гарячою водою. Спеціаліст, монтуючи проводку, забезпечить виведення всіх кабелів на заземлювальну шину. Перемички між металевими предметами, також здатними проводити струм, заземляются в обов'язковому порядку. Просте підключення проводки за аналогічним з іншими приміщеннями принципом для ванної категорично не підходить.
Великі електроприлади мають фабричне заземлення. Існує і маркування, що підтверджує допустимість попадання бризок на корпус обладнання: крапля в трикутнику. При покупці водонагрівача або пральної машини варто переконатися, що конкретна модель має таку позначку. Невеликі побутові об'єкти позбавлені таких функцій, як і типові світильники. Хорошим попереджувальним кроком, що забезпечує захист від ударів струму, буде установка пристрою захисного відключення, що реагує на стрибок напруги і моментально вимикає подачу струму.
Світильники, що розміщуються у ванній, повинні мати щільно закриваються плафони. Це не тільки продовжить життя лампам, але і вбереже від аварій. Використання дюралайта або енергозберігаючих світильників дозволить розсунути частоту замін приладу, що теж є фактором забезпечення безпеки.
Пол ванної: каток або стійка поверхня
Грамотні господарі задаються цим питанням ще при чистовому ремонті ванної. Гладка плитка для підлоги або демократичний за ціною лінолеум в поєднанні зі звичкою ходити босоніж - найчастіші причини падінь у ванній кімнаті, так би мовити, на рівному місці. Оптимально використання відразу декількох ступенів захисту, і перша з них - шорсткувате підлогове покриття. Хороші варіанти:
- кераміка і керамограніт;
- паркет і аналогічний ламінат;
- коркове дерево.
Фахівці особливо рекомендують звернути увагу на останнє: невелика площа ванної кімнати дозволяє придбати це досить дороге, але тепле на дотик і прекрасно забезпечує зчеплення голою стопи з підлогою покриття.
Наступним рівнем безпеки буде покупка хорошого килимка для ванної. Купуючи цей аксесуар, варто відволіктися від дизайну і форми і переконатися в щільності, важкості та наявності присосок на зворотному боці вироби. У моделі без присосок повинна бути прогумована або силіконова виворіт. Тоненький половічок, легко зісковзують під ногою разом з стоячою на ньому, - найгірший з можливих варіантів.
Повністю гумовий килимок слід придбати відразу в двох примірниках: подскользнуться можна не тільки на підлозі ванної кімнати, але і при виході з самої ванни. Килимок на дні чаші запобіжить таке ПП, які згубно тіснотою приміщення і великою кількістю гострих кутів. До честі сучасних виробників варто сказати, що більшість моделей душових кабін забезпечені аналогічними аксесуарами спочатку.
Третя ступінь захисту - звичайні сланці, зобов'язані стояти якщо не у ванній кімнаті, то відразу за її порогом. Пробували вискочити з ванної за раптово зазвеневшім телефоном напевно пам'ятають, як нестійкий перший крок з килимка. Саме від такої випадковості врятують звичайні тапочки.
Окремих заходів безпеки вимагає проживання в квартирі осіб похилого віку та дітей. Для їх зручності варто відмовитися від меблів з гострими кутами, як і від об'ємних навісних шафок. В окремих випадках варто подумати про монтаж зручних поручнів для комфортного входу і виходу з води.
профілактика опіків
Маркування крана з гарячою водою відмітним значком - прекрасний засіб профілактики опіків. І не варто виправдовуватися власним знанням розташування кранів: гості і зайшли друзі позбавлені такого знання, а отримання його дослідним шляхом - не найкраща методика.
Хороші водонагрівачі дозволяють заздалегідь виставляти бажану температуру. Якщо така опція може бути недоступною, то батькам потрібно перед кожним прийняттям ванни дитиною проводити пробу самостійно. На змішувачах, в яких потрібна температура досягається поворотом важеля, можна зробити спеціальну позначку перманентним маркером, що показує безпечне положення. Після невеликої практики, що проводиться під контролем, дитина запам'ятає цю нехитру процедуру. Природно, що і дорослому не варто забувати про банальну обережності: перевірці температури води менш чутливою до гарячого долонькою. Це здасться смішним, але більша частина постраждалих від опіків - дорослі люди, без проби переступили бортик наповненою дуже гарячою водою ванни.
Санітарна обробка ванни і самої кімнати
На жаль, цвіль і грибок - часті сусіди, і селяться вони якраз у ванній. Це приміщення особливо привабливо підвищеною вологістю і високою температурою.
Початкова захист - попередня обробка стін, підлоги і стелі спеціальними профілактичними складами перед обробкою. Другу частину захисних заходів доведеться проводити регулярно. В якісну санітарну обробку входять три основних етапи:
- Чистка сантехніки і настінних покриттів спеціальними засобами. Особлива увага приділяється кутах і важкодоступних місцях. Чистки вимагають і зазори плитки, і меблі, і підлоговий килимок, і фіранка для душа.
- Піномийні засоби ретельно змиваються: залишки порошків та гелів можуть викликати дерматити та інші алергійні реакції.
- Килимки та рушники регулярно стираються і замінюються в разі потреби.
Шторка для ванної обов'язково просушується: її складки - можливі місця скупчення бактерій.
Ванну кімнату необхідно регулярно провітрювати, вентиляція повинна підтримуватися в працездатному стані.
Перераховувати причини травм у ванній кімнаті можна довго. Тут і різкі удари ліктем під час гігієнічних процедур, і синці від падінь після виходу з ванни на мокрий і потопаючий в мильній піні підлогу, і опіки через переплутаних під час промивання очей від потрапив шампуню вентилів. Але загальні причини всіх цих подій можна назвати сміливо: неуважність, недбалість, надія на «авось». WESTWING пропонує згадати, що здоров'я - безцінний скарб, що видається тільки один раз, і забезпечити в своїй квартирі максимально доброзичливий інтер'єр. Консультанти клубу зобов'язуються постачати корисними матеріалами та майстер-класами з найрізноманітніших питань організації такого інтер'єру.