
Предмет особливої гордості кемеровських чиновників - новий мікрорайон «Лісова поляна» (вони вважають за краще називати його містом-супутником). Він знаходиться в 12 кілометрах від столиці області в екологічно чистій місцевості (що особливо важливо для Кузбасу), доїхати до нього можна по новому шосе. «Ми постаралися зберегти природний ландшафт, житло знаходить баланс між природою і відпочинком, житло відповідає світовому рівню, ніхто не боїться залишати у дворі коляски і велосипеди», - захлинаючись розхвалює «Лісову поляну» помічниця мера Кемерово Середюка.
Хоча в кав'ярні продається кава «Для богеми» (з кедровими горішками), а в магазині - дорогі ковбаси, заступник голови району Євген Романов теж запевняє мене, що тут купують житло не тільки багаті. «Ціни на квартири невисокі, близько 2 мільйонів, а в« Роза-Хуторі », наприклад, 37 мільйонів. До того ж люди пільгову іпотеку беруть. Але є і котеджі, в тому числі під приватну забудову, так що є райони для різних категорій ». За словами, Романова, з 2007 року, коли почалося будівництво, проект реалізований на 30%, і все, що побудовано, заселено. Всього «Лісова поляна» розрахована на 40 тисяч, а зараз живуть 12 тисяч. «30-35 чоловік щодня заселяються», - запевняє мене Романов.
Наостанок заходимо в відкрилася лише рік тому цифрову школу №85 . Заступник директора з навчально-виховної роботи Інна Антипина (має медаль «За особливий внесок у розвиток Кузбасу») проводить екскурсію, показує великий басейн, обладнані всім необхідним кабінети фізики та праці, а також величезний актовий зал. «Коли в минулому році відкривали школу, і Тулєєв вів нагородження, я вийшла перша на сцену, і вся школа зааплодувала. А він мені каже: «Вас, напевно, любить вся школа», - розповідає Антипина.
- Так це не вам, а йому аплодували, - припускає інший співробітник школи.
- А! Може бути! - відповідає здивована завуч.

Втім, не все так райдужно. На сайті «Відкрите місто» Учватова 28 липня вийшла публікація про серйозні прорахунки при будівництві житлових будинків.
Але чи так це важливо, якщо в центрі району стоять високі годинник "Біг-бен", на яких висить табличка з іменами засновників мікрорайону, в тому числі губернатора Тулєєва. «Мрія кожного будівельника - побудувати своє місто сонця Кампанелли, і ось ми її реалізуємо», - каже помічниця мера Кемерово Середюка.