- Банкрутство містоутворюючих підприємств
- Етапи визнання банкрутства містоутворюючих організацій
- Як проходить банкрутство містоутворюючих підприємств
- Банкрутство містоутворюючих підприємств і організацій в росії
- 2. особливості банкрутства містоутворюючих організацій
- Причини і наслідки банкрутства містоутворююче організації
- Особливості банкрутства містоутворюючих організацій
За радянських часів все планувалося з широким розмахом. Будувалися гігантські заводи, комбінати і підприємства. Навколо них виростали міста, щоб робітникам не доводилося надовго залишати сім'ї і працювати вахтовим методом. Такі підприємства гордо іменувалися містоутворюючими. У нинішніх реаліях міста навколо заводів не ростуть, а старі заводи виявляються неспроможними і не можуть виплачувати борги. Є і свої особливості банкрутства містоутворюючих організацій. Це досить трудомісткий процес.
Банкрутство містоутворюючих підприємств
Законодавець пішов по шляху деякого вирівнювання умов банкрутства містоутворюючих організацій та інших юридичних осіб. Відповідно до ст.172 Закону Федеральний закон від 26 жовтня 2002 р
№127- ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)» - ст. 172., фінансове оздоровлення або зовнішнє управління щодо містоутворююче організації може бути продовжено арбітражним судом не більше ніж на рік при наявності клопотання органу місцевого самоврядування, або залученого до участі у справі про банкрутство відповідного органу виконавчої влади за умови надання поруки за зобов'язаннями боржника. За раніше діючим законодавством максимальний термін продовження становив 10 років.
При цьому була встановлена необхідність почати здійснення розрахунків не пізніше ніж через рік з моменту продовження терміну.
Етапи визнання банкрутства містоутворюючих організацій
Особливості банкрутства і його наслідки Всі учасники процесу намагаються не допустити визнання таких масштабних юридичних осіб неспроможними платниками. В першу чергу це пов'язано з тим, що після ліквідації ставиться під питання життя цілого міста, нехай він і невеликий.
Величезна кількість людних залишається без роботи майже миттєво, і забезпечити їх робочими місцями неможливо. Крім того, яке збанкрутувало підприємство після всіх обов'язкових виплат можуть так і не віддати борги кредиторам - на це просто не залишиться грошей.
Процедура ця особливо тривала, і це теж позначається на жителях міста. У подібних справах призначаються позивачі та відповідачі, на роль яких часто залучаються органи місцевого самоврядування.
Якщо хто-небудь дав поручительство за зобов'язаннями боржника, крайній термін виплати боргів може відсунутися ще далі.
Як проходить банкрутство містоутворюючих підприємств
З огляду на, що Закон 1998 року поширює свою дію на відносини, що виникли до введення в дію Закону 2002 року, в даний час, по всій країні тривають процедури банкрутства з містоутворюючими організаціями засновані на «старому законодавстві». Відповідно до Закону, боржник і його поручитель зобов'язані приступити до розрахунків з кредиторами відповідно до графіка погашення заборгованості, передбачених поручительством Федеральний закон від 26 жовтня 2002 р
№127-
ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)» - п.1 ст.173 .. У разі їх невиконання може бути реалізовано право кредиторів і уповноважених органів на пред'явлення до поручителя вимоги про стягнення невиплачених сум у встановленому законодавством порядку, під яким слід розуміти перш за все відповідні норми цивільного законодавства та арбітражно-процесуального законодавства.
Банкрутство містоутворюючих підприємств і організацій в росії
Містоутворюючими організаціями визнаються юридичні особи, чисельність працівників яких становить не менше 25% чисельності працюючого населення відповідного населеного пункту (ст. 169 Закону про банкрутство). Особливості банкрутства містоутворюючих організацій встановлюються виходячи з необхідності запобігання можливих негативних соціальних наслідків.
В якості таких осіб можуть бути залучені також федеральні органи виконавчої влади і органи виконавчої влади суб'єкта РФ.
2. особливості банкрутства містоутворюючих організацій
Проблема банкрутства містоутворюючих організацій (і пов'язане з нею виділення особливостей визнання їх неспроможними) характерна саме для російської економіки. У літературі зазначається, що поняття «градообразующая організація» як таке відсутнє в термінології інших законодавств, в зв'язку, з чим відсутні і будь-які особливості визнання неспроможними боржників, які за російським законодавством можуть бути віднесені до містоутворюючим Телюкіна М.В.
Особливості провадження у справі про неспроможність містоутворюючого боржника // Законодавство. - 1999. - №1 .. Згідно п.1 ст.169 Закону Федеральний закон від 26 жовтня 2002 р
Причини і наслідки банкрутства містоутворююче організації
Головна Документи § 2. Банкрутство містоутворюючих організацій Підготовлено редакції документа із змінами, що не набрали чинності Федеральний закон від 26.10.2002 N 127-ФЗ (ред. Від 23.04.2018) «Про неспроможність (банкрутство)»
Особливості банкрутства містоутворюючих організацій
Закону № 127-ФЗ):
- неможливість задоволення вимог кредиторів в договірній термін;
- нездатність перерахувати вчасно персоналу його заробіток і вихідну допомогу;
- труднощі у виконанні обов'язків по виплатах податків, зборів, інших державних внесків.
Неправильне розподіл фінансів може призвести до банкрутства будь-якого підприємства Приводом для звернення до суду є неможливість задоволення фінансових претензій по одному із зазначених пунктів протягом 3 місяців з дня, коли гроші потрібно було перерахувати на рахунок одержувача. Сукупна сума боргу в 2018 році за всіма платежами повинна становити мінімум 300 тисяч рублів (п.
2 ст. 6 Закону № 127-ФЗ).