Реклама
Реклама
Реклама

Банкрутство в схемах і таблицях

  1. Суть банкрутства та особливості його проходження
  2. Складання заяви і збір додаткової документації
  3. обов'язкові документи
  4. Подача прохання до арбітражного суду за місцем прописки
  5. Етапи проходження процесу
  6. етап
  7. Оскарження рішення суду
  8. Законодавча база
  9. Вид нормативно-правового акта або статті кодексів
  10. Допомога професійних юристів

Визнання фінансової неспроможності фізичних осіб   до теперішнього часу для багатьох громадян залишається процедурою незрозумілою Визнання фінансової неспроможності фізичних осіб до теперішнього часу для багатьох громадян залишається процедурою незрозумілою. Законопроект, що дозволяє фізособам оформляти особисте банкрутство, був розроблений ще в грудні 2014 року, а вступив в силу з 1 жовтня 2015 року . Таким чином, практика визнання фізичних осіб неспроможними налічує вже більше півроку. По цій темі написано чимало наукових матеріалів і статей в інтернеті, але процес все ще викликає чимало запитань.

Головна проблема в тому, що не вся інформація, яку публікує на просторах всесвітньої павутини правдива. Іноді наведені дані не відповідають дійсності, тому громадяни вважають за краще не ризикувати, щоб не погіршити своє становище.

Щоб зняти всі питання щодо процедури, слід описати банкрутство спрощено для розуміння, в схемах і таблицях.

Суть банкрутства та особливості його проходження

Боржники намагаються визнати себе неспроможними, щоб позбутися боргу законним способом. Судова інстанція вирішує, яким чином і в які терміни позичальник буде повертати заборгованість, при цьому відсотки, штрафи і пеня за прострочений платіж перестане нараховуватися.

Схема процедури банкрутства виглядає наступним чином

  1. Складання заяви і збір додаткової документації;
  2. Подача прохання до арбітражного суду за місцем прописки (можливий один з наступних варіантів);
  • прийняття клопотання;
  • відхилення клопотання.
  1. Участь в судовому засіданні, присвяченому розгляду справи;
  2. Очікування рішення судової інстанції (можливий один з наступних варіантів);
  • вилучення частини майна для погашення заборгованості;
  • постанову повертати борг із заробітної плати;
  • списання заборгованості.
  1. Подача апеляції на рішення суду (якщо є претензії)

Кожну стадію необхідно розглядати окремо, щоб у фізичних осіб не залишалося ніяких питань.

Складання заяви і збір додаткової документації

В інтернеті можна прочитати, що дана стадія відрізняється простотою, але на ділі це зовсім не так, оскільки доводиться збирати безліч документів, і деякі з них мають нетривалий термін дії.

Дана таблиця демонструє, які документи можуть знадобитися для процедури банкрутства, крім самого заяви.

обов'язкові документи

Необов'язкові документи (додаються до заяви тільки в певних ситуаціях)

копія кредитного договору виписка про стан особового рахунку боржника копія ІПН копія свідоцтва про шлюб або про розірвання шлюбу опис майна копія угоди про розподіл майна документи на майно боржника копія свідоцтва про народження дитини (дітей) довідка, що підтверджує наявність боргу в розмірі понад 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян довідка про те, що громадянин безробітний документальне підтвердження того, що остання дія по своїй заборгованості відбувалося боржником більше 90 днів тому довідка про проходження лікування реєстр креди торів, перед якими фізична особа має заборгованість довідка про проходження навчання довідка з банку про наявність чи відсутність у боржника рахунків, депозитів і т.д. копія про наявність на депозитному рахунку боржника 10 тисяч рублів (для виплати винагороди арбітражного керуючого) копія квитанції про оплату держмита (у розмірі 6 тисяч рублів)

Даний перелік документів додається до заяви, яке має бути складено без помилок, відповідно до вимог. Порядок заповнення можна знайти в інтернеті або ж звернутися з цим проханням до професійним юристам .

Подача прохання до арбітражного суду за місцем прописки

Із заявою і відповідним пакетом документів звертатися Із заявою і відповідним пакетом документів звертатися   необхідно в арбітражний суд регіону, в якому прописаний боржник необхідно в арбітражний суд регіону, в якому прописаний боржник. Подавати прохання може як сам позивач, так і представник його інтересів , Який, в такому випадку, повинен мати відповідні документи, що дозволяють його діяльність від імені позичальника (довіреність).

У судовій інстанції можуть прийняти або відхилити клопотання. У другому випадку боржникові зобов'язані вказати на причини неприйняття заяви. Якщо ж прохання прийнято, термін його розгляду становить один місяць. За цей період повинен бути призначений арбітражний керуючий і встановлена ​​дата судового засідання.

Етапи проходження процесу

Стадії процедури банкрутства фізичної особи ілюструє наступна таблиця:

етап

етап спостереження

Етап конкурсного виробництва

Арбітражний керуючий Фінансовий керуючий Конкурсний керуючий Види діяльності, яка проводиться проведення оцінки майна боржника;

перевірка укладених боржником угод на предмет законності;

аналіз джерел доходів боржника;

складання конкурсної маси

організація аукціону для продажу майна боржника;

реалізація майна;

виплата отриманих коштів кредиторам;

повернення залишку коштів (якщо є) боржника

Результат визначення, яким чином буде погашатися заборгованість продаж майна на суму, необхідну для покриття боргу

Оскарження рішення суду

Якщо судовою інстанцією винесено рішення, з яким боржник не згоден, протягом 1 місяця він має право його оскаржити. Для цього складається скарга, за вказаною формою, у вищу судову інстанцію - апеляційний суд, який може прийняти три види рішень:

  • відхилити апеляцію і залишити в силі рішення попередньої інстанції;
  • частково задовольнити апеляцію, вносячи корективи в попереднє рішення суду;
  • повністю скасувати рішення попередньої інстанції і задовольнити апеляцію в повному обсязі.

Законодавча база

Щоб знати все тонкощі процедури визнання фінансової неспроможності, необхідно вивчити ряд законодавчих актів. Наступна таблиця пояснює, якими законами і статтями кодексів, регулюється банкрутство:

Вид нормативно-правового акта або статті кодексів

що регулюється

Закон «Про банкрутство» від 2002 року Основний закон, згідно з яким проходить процедура визнання фінансової неспроможності всіх категорій громадян Федеральний закон № 476 від 29.12.2004 Вносить поправки в закон «Про банкрутство», регулюючи процес визнання неспроможності фізосіб Стаття 65 Цивільного кодексу РФ встановлює право всіх категорій громадян визнавати в судовому порядку свою неспроможність Стаття 446 Цивільно-процесуального кодексу РФ Регулює, які категорії майна не можуть бути вилучені у боржника Стаття 196 і 197 Уг ловного кодексу РФ Покарання за навмисне і фіктивне банкрутство

Допомога професійних юристів

Самостійно можна в ідеалі вивчити всі тонкощі процесу, проте звертатися за допомогою до професійним юристам все одно рекомендується, оскільки вони знають «лазівки» в законодавстві, а тому зможуть домогтися для своїх клієнтів максимально вигідного рішення. Не можна забувати і про можливі зміни законодавства.