Реклама
Реклама
Реклама

Банкрутство фізичних осіб: консультація і допомога адвоката-практика

  1. Вартість процедури проходження банкрутства фізичної особи
  2. Банкрутство на практиці: приблизна схема проведення процедури

Набувши з першого жовтня 2015 року в силу нормативні акти дозволяють громадянам, що не володіє можливістю виконати свої кредитні зобов'язання перед банківськими установами, оголошувати себе банкрутами.

Чи можна назвати оголошення банкрутом доступною для громадян процедурою? Кому вигідно банкрутство фізичної особи, і які наслідки банкрутство спричинить за собою?

Сайт «Кредитний правознавець» пропонує вам ознайомитися з основною інформацією, що стосується банкрутства громадянина.

Вигода від процедури банкрутства фізичних осіб, очевидно, належить банківським установам, які отримують не тільки зручну можливість оскарження угод з виведення активів своїх боржників, а й право вимоги реалізації належних боржникам майнових об'єктів для подальшого погашення кредитних вимог Вигода від процедури банкрутства фізичних осіб, очевидно, належить банківським установам, які отримують не тільки зручну можливість оскарження угод з виведення активів своїх боржників, а й право вимоги реалізації належних боржникам майнових об'єктів для подальшого погашення кредитних вимог.

Варто враховувати, що зняття з себе боргового тягаря за допомогою банкрутства ніяк не можна назвати простим і фінансово доступним виходом зі скрутного становища.

Без побоювань вступити в статус банкрута можуть громадяни:

  • мають в наявності більше двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що вимагаються для проходження всіх встановлених законом процедур;

  • які не мають постійних джерел доходу (безробітні громадяни, особи з інвалідністю);

  • мають значні борги і більше трьох років не володіють майном, достатнім для стягнення, або володіють майном, реалізація якого не погасить всі кредитні вимоги.

При цьому законодавство встановило чіткі вимоги, яким повинен відповідати громадянин, який хотів розпочинати процедуру банкрутства фізичної особи:

  • наявність у фізичної особи боргу перед офіційними організаціями, підтвердженого документально і становить понад півмільйона рублів;

  • відсутність платежів за кредитним зобов'язанням більше трьох місяців.

Відзначимо, що скористатися новими нормами законодавства про банкрутство можуть не тільки фізичні особи, що володіють простроченим боргом в сумі понад півмільйона рублів, а й громадяни, що володіють меншою за розміром заборгованістю, але не мають необхідного для погашення боргу майна і вважають себе неплатоспроможними.

Вартість процедури проходження банкрутства фізичної особи

Чому ж банкрутство фізичної особи є досить дорогою для громадянина процедурою?

Перерахуємо всі витрати, які лягають на плечі визнаного банкрутом фізичної особи.

Перш за все, громадяни зобов'язані сплатити роботу призначеного у відповідності до вимог закону фінансового керуючого (в загальній сумі врахована вартість обов'язкові десять тисяч рублів, а також два відсотки від загального розміру повернутого кредиторам боргу).

Крім того, кандидат в банкрути повинен буде сплатити судові витрати та оплату роботи експертів-оцінювачів майна - за попередніми оцінками фахівців, мінімальна сума витрат, несомих боржником при процедурі банкрутства, складе близько двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому на суму вимог конкурсного кредитора або уповноваженої структури, певну в рублях, будуть нараховані відсотки в розмірі ставки рефінансування (встановленої Центробанком на бату відкриття конкурсного виробництва).

Верховний суд, який зібрав спеціальне засідання для вироблення рекомендацій суддям при розгляді справ про банкрутство фізичних осіб, спрогнозував понад чотири мільйони подібних процесів в рік - і тільки в Арбітражному суді Москви. За основу прогнозу були взяті відомості про неповернених громадянами кредитах і безумовне лідерство Москви по числу головних офісів банків і їх відділень.


Юридична консультація: Юридична консультація:

Ми допомагаємо!


Банкрутство на практиці: приблизна схема проведення процедури

Отже, припустимо, що фізична особа самостійно подало заяву про своє банкрутство - в такому випадку громадянин повинен сплатити десять тисяч рублів і надати суду вичерпні відомості про себе (включаючи розміри доходів і витрат, розміри боргу, дані про кредиторів, наявному майні та майно, наявному у чоловіка) Отже, припустимо, що фізична особа самостійно подало заяву про своє банкрутство - в такому випадку громадянин повинен сплатити десять тисяч рублів і надати суду вичерпні відомості про себе (включаючи розміри доходів і витрат, розміри боргу, дані про кредиторів, наявному майні та майно, наявному у чоловіка).

Всі ці відомості будуть потрібні для проведення фінансового аналізу ситуації, що склалася і виключення можливої ​​нелегальність проведення процедури.

Призначений боржника фінансовий керуючий повинен буде направити запити до відповідних структур (в тому числі ГИБДД і Росреестр), а також звернутися до кредиторів з проханням про надання необхідних документів.

І, припустимо, якщо при отриманні кредитів або позик боржник застосував підроблені документи або перебільшив свою фінансову спроможність, обов'язком фінансового керуючого стане передача зібраних матеріалів до правоохоронних структур - в таких ситуаціях поліція порушить справу про навмисне банкрутство, фіктивне банкрутство, шахрайство в сфері кредитування або приховуванні відомостей про майно при банкрутстві.

При цьому якщо ГИБДД або Росреестр нададуть відомості про переоформлення боржником свого майна на родичів чи інших осіб (як на основі відплатних, так і на основі безоплатних угод), фінансовий керуючий або кредитори мають право оскаржити такі операції, здійснені за останні три роки до прийняття заяви про визнання банкрутом.

Пам'ятайте, що шахрайські дії у разі банкрутства тягнуть за собою кримінальну відповідальність (від солідних штрафів до позбавлення волі на строк до шести років).

Дізнайтеся всі подробиці по телефону: Дізнайтеся всі подробиці по телефону:

або Задайте питання


Добропорядним громадянам з офіційною роботою і стабільним доходом, по серйозним причин не сплатили заборгованість і не мають можливість повернення в графік платежів через штрафних санкцій, надається розстрочка на три роки з щомісячним платежем в рахунок погашення боргу. При цьому розстрочка може бути продовжена ще на три роки - таким чином, громадянин зможе оплатити або частину боргу, або погасити борг повністю.

Якщо вам необхідні більш детальні відомості про порядок і умови банкрутства фізичної особи, або ви потребуєте правової підтримки досвідченого фахівця, зверніться за консультаційною допомогою в компанію «Кредитний правознавець».


Чи можна назвати оголошення банкрутом доступною для громадян процедурою?
Кому вигідно банкрутство фізичної особи, і які наслідки банкрутство спричинить за собою?