Реклама
Реклама
Реклама

Заставні автомобілі від банків

  1. 1. Заставні автомобілі від банків - купувати чи ні
  2. Ще один приклад шахрайства
  3. 2. Чому вигідно купувати заставні автомобілі - 3 позитивних моменти
  4. Момент 1. Юридична чистота документів
  5. Момент 2. Низька ціна автомобіля
  6. Момент 3. Можливість викупу кредиту на авто
  7. 3. Як купити заставний автомобіль у банку - 5 основних етапів
  8. Етап 1. Пошук авто
  9. Етап 2. Подача заяви на дострокове погашення кредиту
  10. Етап 3. Підписання договору купівлі-продажу
  11. Етап 4. Оплата заборгованості
  12. Етап 5. Отримання ПТС і передача залишку суми
  13. 4. Де купити заставний автомобіль - огляд ТОП-3 банків
  14. 1) ВТБ 24
  15. 2) Русфінанс Банк
  16. 3) Банк Радянський
  17. 5. Як уникнути шахрайства при покупці заставного автомобіля - 3 важливих ради
  18. Рада 1. Оформляйте паперу через нотаріуса
  19. Порада 2. Купуйте автомобіль в салоні
  20. Порада 3. Перевірте авто по базах заставних автомобілів
  21. 6. Висновок
  22. Питання до читачів

Хто займається продажем конфіскованих автомобілів? Як купити заставне авто від банку в Росії? Як перевірити заставне майно по базі і по нотаріальному реєстру?

Автомобілями торгують не тільки автосалони і часті особи, а й банки. Кредитні установи реалізують заставні машини, що дісталися їм від недбайливих боржників. Як правило, такі транспортні засоби продаються за зниженою ціною.

Про те, чи варто купувати заставні авто, і як правильно це робити, розповім вам я, Денис Кудерін, фінансовий експерт журналу «ХітёрБобёр».

Ви дізнаєтеся також, в яких випадках дійсно вигідно купувати конфісковані автомобілі, а в яких ситуаціях краще задовольнятися звичайною покупкою в автосалоні.

Читаємо статтю повністю - в фіналі вас чекають поради, які допоможуть уникнути шахрайства при покупці заставного транспорту, плюс огляд надійних банків, що займаються продажем таких авто.

Хто займається продажем конфіскованих автомобілів

1. Заставні автомобілі від банків - купувати чи ні

Заставні авто - це автомобілі, конфісковані банком у позичальника в судовому порядку за невиконання кредитних зобов'язань. Вилученим автомобіль стає лише після того, як суд офіційно оголосив про позбавлення колишнього господаря прав на транспортний засіб.

Можлива також переуступка боргу позичальником іншій особі: в результаті такої оборудки заставний автомобіль теж змінює власника.

Процедура відбувається за згодою банку. Кредитним компаніям це навіть вигідно - покупець погашає проблемний борг і забирає собі автомобіль. Залишок вартості він віддає на руки колишнього господаря.

Чи справді такі автомобілі продаються за вигідною ціною?

У багатьох ситуаціях - так, ціна на транспорт нижче середньоринкової. Коли позичальникові потрібно терміново погасити борг, скинути 15-30% вартості розумніше, ніж продовжувати накопичувати штрафи за прострочення.

Та й банкам вигідніше швидше позбутися заставних автомобілів: чим машина старіше, тим нижче її ціна. Продажем та оцінкою конфіскованих машин спочатку займаються судові пристави, а в їх інтересах скоріше реалізувати майно, щоб успішно закрити справу.

У великих містах продаж банками заставного майна - в нашому випадку, транспортних засобів - звичайна практика. Автокредитів видається багато: тільки в 2016 році, за даними агентства «Автостат» в РФ купили в кредит 379 000 машин.

Купуючи таке авто, потрібно переконатися, що це «чиста» машина, а не перепродане кілька разів (в тому числі за підробленими документами) транспортний засіб.

Є 2 бази, за якими перевіряють статус заставного авто:

  • Реєстр застав Федеральної нотаріальної палати - туди банки вносять все ведення про видані кредити. Там є і дані як про саму машину (їх знаходять по VIN-коду), так і інформація про позичальника. Сервіс безкоштовний.
  • База даних БКІ - бюро кредитних історій. За пошук інформації ресурс стягує певну плату. Знайти автомобіль тут можна не тільки по VIN-коду, але і по номеру ПТС.

Угоди з заставними авто - процедури досить ризиковані. Навіть маючи справу з банком, є ризик купити машину, яка виставлена ​​на продаж без достатніх підстав.

Якщо колишньому власникові вдасться оскаржити рішення фінансової компанії в судовому порядку, автомобіль йому повернуть - навіть якщо ви встигли його купити. Таке рідко, але все ж буває.

Ще одна небажана ситуація: покупець оплачує борг позичальника, а той відмовляється від угоди. Повернути назад гроші буде нелегко - банк отримав своє і не стане повертати ці кошти.

Як уникнути такого ризику? По-перше, майте справу тільки з тими людьми, яким можете довіряти. По-друге, беріть розписку з позичальника - завірений нотаріусом документ, згідно з яким він зобов'язується виконати обіцяне.

Бажано, щоб текст теж склав професійний юрист, щоб документ не мав подвійного тлумачення.

Ще один приклад шахрайства

Іноді людина набуває заставний транспорт, не підозрюючи про це. Він купує авто за низькою ціною за підробленими документами, не знаючи, природно, що вони підроблені, і разом з машиною набуває кредитні борги.

Банк оголошує такий транспорт в розшук, в один «прекрасний» день вас зупиняють співробітники ГИБДД, і ... Автомобіль конфіскують і накладають на нього арешт до повної виплати кредиту і штрафів. Знайти колишнього власника, особливо якщо це досвідчений шахрай, буде непросто.

Занадто низька ціна автомобіля повинна насторожити вас: автомобілі з кредитними боргами, продані за підробленими документами, підлягають конфіскації

До речі, за продаж кредитного авто власникам загрожує штраф до 120 000 рублів або позбавлення волі на строк до 2 років.

Отже, якщо ви все-таки вирішили придбати заставний транспорт, робіть це тільки легальними способами, з обов'язковою участю банку та оформленням всіх необхідних документів.

2. Чому вигідно купувати заставні автомобілі - 3 позитивних моменти

Тепер про плюси угод із заставними авто з точки зору покупця.

Ще раз повторюся, що вигідною купівля буде лише в тому випадку, якщо операція - абсолютно офіційна.

Момент 1. Юридична чистота документів

Якщо банк легально продає заставне авто, документи на нього будуть юридично бездоганними. Особливо якщо банк - великий і має штат професійних юристів.

Ці люди не допустять, щоб фінансова установа продавало машину, у якої не все в порядку з документами. Вони перевіряють і перевіряють ще раз майно по всіх можливих каналах.

Момент 2. Низька ціна автомобіля

Кредитні машини в більшості випадків - нові авто з мінімальним пробігом. Якщо власник бажає переуступити свій борг, йому потрібно робити це якомога швидше, оскільки штрафні санкції за прострочення мають властивість розростатися, як снігова лавина.

А як продати швидше? Правильно, знизити ціну.

Банки, а точніше, судові пристави теж поспішають позбутися заставного транспорту скоріше. Якщо авто не знаходить покупців на перших торгах, на друге і на наступних ціну скидають, іноді істотно.

Момент 3. Можливість викупу кредиту на авто

Ще один вигідний варіант - викупити кредит і переоформити його на себе, якщо немає в наявності повної суми.

Банк в цьому випадку нічого не втратить, а навпаки - набуде більш платоспроможного клієнта. Позичальник отримає частково оплачений кредит під заставу ПТС . У результаті операція буде вигідна обом сторонам.

Давайте порівняємо покупку нового автомобіля в салоні та заставного авто:

3. Як купити заставний автомобіль у банку - 5 основних етапів

Якщо ви купуєте конфісковане авто, яке знаходиться в повній власності у банку, то тут все просто - вибираєте машину і купуєте. Списки таких машин є на офіційних сайтах банків і на спеціалізованих ресурсах. У будь-якому випадку - інтернет вам на допомогу.

Але ми розглянемо інший варіант - повністю легальну купівлю заставного авто у колишнього власника і боржника.

Схема така - покупець гасить кредит, природно, за згодою позичальника, а залишок вартості машини віддає йому особисто в руки. Сторони угоди підписують договір купівлі-продажу, автомобіль переоформляється в ГИБДД на нового власника.

Покрокова інструкція допоможе уникнути типових помилок.

Етап 1. Пошук авто

Оголошення про продаж заставних авто публікуються у відповідних рубриках ЗМІ, а також на сайтах безкоштовних онлайн-оголошень. Інакше кажучи - всюди, де продають звичайні авто, продається і заставний транспорт.

Щоб вам не всунули «вбите» авто, яке потребує ремонту, обов'язково перевіряйте стан заставного майна за допомогою докладного, а не поверхневого огляду. Занадто низька ціна теж повинна насторожити, як і відсутність основних документів.

Етап 2. Подача заяви на дострокове погашення кредиту

Якщо з автомобілем все в порядку, і ви домовилися з власником машини щодо ціни, господареві потрібно подати заяву в банк про бажання достроково погасити кредит. Попутно він дізнається залишок боргу.

Не всі банки в захваті від дострокового закриття кредитів, а заяву на таку процедуру потрібно подавати щонайменше за місяць до передбачуваного погашення заборгованості. Частенько дострокові виплати караються додатковими відсотками. Виплачувати їх доведеться вам.

Етап 3. Підписання договору купівлі-продажу

Підписувати договір купівлі-продажу власник має право тільки після отримання згоди від банку. В іншому випадку угода буде незаконною. У договорі вказуйте повну суму покупки.

Етап 4. Оплата заборгованості

Покупець вносить в банку суму заборгованості, а колишній господар отримує довідку, що кредит закритий, і він більше нічого не винен кредитору. Така довідка потрібна обов'язково - навіть якщо на кредитному рахунку залишиться 10 невиплачених рублів, позика буде вважатися незакритим.

Автомобіль потрібно обов'язково зняти з обтяження, інакше він так і залишиться в часткової власності банку.

Покупець відкрито попереджає банк, що хоче купити кредитний автомобіль і вносить кошти від свого імені, а не від імені колишнього власника.

Зверніть увагу, що така угода будується на довірі - покупець спочатку віддає гроші банку, а потім розраховується з продавцем. Якщо той «раптово» передумає, довести свої права покупцю буде важко. Про те, як убезпечити себе від такої ситуації, я вже писав вище - беріть розписку.

Етап 5. Отримання ПТС і передача залишку суми

Банк віддає колишньому позичальникові ПТС, той передає його новому власнику та отримує залишок вартості автомобіля.

Після цього покупець ставить авто на облік в ГИБДД. З моменту оплати заборгованості та до отримання на руки ПТС, авто краще тримати на охоронюваній оплачуваної стоянці - про всяк випадок.

Тримайте автомобіль на стоянці, що охороняється, поки не отримали ПТС

Якщо покупець бажає застрахувати машину від угону і псування або продовжить діючу страховку - а це розумний і доцільний крок, зробити це найзручніше в Тінькофф-Страхуванні .

У цій компанії процедура виконується віддалено - швидко і без зайвих документів. При цьому власник страховки отримує певні бонуси - наприклад ремонт стекол, фар і дзеркал без всяких довідок.

4. Де купити заставний автомобіль - огляд ТОП-3 банків

Банків, які займаються продажем заставних авто, досить. По суті - це все установи, які видають автокредити.

Експертний відділ нашого журналу провів професійний моніторинг і виділив 3 кредитних установи з найбільш вигідними умовами продажу заставних автомобілів.

1) ВТБ 24

ВТБ 24 - банк спеціалізується на обслуговуванні фізичних осіб і юридичних суб'єктів ВТБ 24 - банк спеціалізується на обслуговуванні фізичних осіб і юридичних суб'єктів. Це один з найбільших в країні учасників фінансового ринку. У банку більше тисячі офісів в 75 регіонах Росії.

Заставні машини це кредитна установа реалізує за допомогою прямих продажів і за допомогою оформлення кредиту на придбання такого майна. Ставка по кредиту - від 20%, термін - до 7 років. Щоб вибрати потрібний вам автомобіль або мототехніку, потрібно заповнити спеціальну анкету на сайті, внісши в неї цікавлять вас параметри.

2) Русфінанс Банк

Русфінанс Банк - банк спеціалізується на видачі споживчих кредитів населенню і має представництва в 68 регіонах РФ від Калінінграда до Владивостока Русфінанс Банк - банк спеціалізується на видачі споживчих кредитів населенню і має представництва в 68 регіонах РФ від Калінінграда до Владивостока. Займається він і видачею кредитів під заставу авто . Це надійне фінансова установа, яка гарантує чистоту будь-яких угод, в тому числі - продажу заставних автомобілів.

Фахівці допоможуть бажаючим підібрати машину відповідно до їх запитами. Список автомобілів вітчизняних та імпортних авто, виставлених на продаж, щотижня оновлюється.

Як купити:

  • вибрати автомобіль з каталогу, внісши цікавлять вас параметри;
  • подзвонити за телефоном, вказаним у картці машини;
  • оглянути транспорт з представником банку;
  • укласти з банком договір купівлі-продажу.

При продажу банк знімає з автомобіля все обтяження, і ви стаєте його законним власником.

3) Банк Радянський

Банк Радянський - один з перших банків, що відкрилися в сучасній Росії Банк Радянський - один з перших банків, що відкрилися в сучасній Росії. Рік заснування компанії - 1990. «Радянський» - член Асоціації Російських банків і міжнародної банківської системи SWIFT.

Для продажу заставних авто банк організував спеціальний сайт, на якому представлений широкий асортимент легкового, вантажного і комерційного автотранспорту, мототехніки і спецтехніки. Всі авто, представлені на сайті, пройшли ретельну перевірку на юридичну чистоту.

5. Як уникнути шахрайства при покупці заставного автомобіля - 3 важливих ради

Купуючи машину у її власників, а не у банку, ви ризикуєте зіткнутися з нечесними продавцями і навіть з відвертими шахраями. Варіант, коли під виглядом звичайної машини вам намагаються «всучити» заставну, розглядати не буду. Це дещо інша за своєю суттю афера.

Експертні поради допоможуть вам уникнути інших схем шахрайства.

Рада 1. Оформляйте паперу через нотаріуса

Всі папери я рекомендую оформляти через нотаріуса - це дозволить пред'явити в разі чого документальні докази виконаних операцій.

Наприклад, якщо продавець дасть вам розписку, що зобов'язується передати ПТС і сам автомобіль після погашення вами боргу, такий папір обов'язково потрібно завірити нотаріально. Послуги нотаріуса коштують грошей, але краще переплатити кілька тисяч рублів, ніж втратити всю суму.

Порада 2. Купуйте автомобіль в салоні

Мається на увазі купувати машину у банку, а не у боржника. Кредитні установи ретельно перевіряють заставні авто на юридичну бездоганність їх документації.

Навіть якщо колишній власник брав авто в кредит на вторинному ринку (буває і таке) юристи банку відслідкують статус машини і подбають про те, щоб привести паперу в порядок.

Банки не тримають заставні автомобілі на задньому дворі своїх офісів - вони реалізують транспорт через партнерські автосалони.

При необхідності технічний персонал магазину усуне дефекти авто або навіть проведе повноцінний ремонт. Так що ризик придбати несправні «колеса» буде мінімальним.

Порада 3. Перевірте авто по базах заставних автомобілів

Про це я говорив в першому розділі - з перевіркою ви не купите «кота в мішку», тобто машину сумнівного походження - заарештовану, викрадену, нерозмитнену, що потрапила в серйозне ДТП.

Навіть якщо ПТС лежить в сховищі банку, нечесний власник завжди має право звернутися в МРЕВ ДАІ і запросити дублікат, заявивши, що документ «втрачений» або «вкрадений». Працівники ДАІ далеко не завжди проводять повноцінну перевірку власника.

І ще один надійний варіант уникнути шахрайства - купити не заставне авто, а придбати машину в лізинг в компанії Европлан .

Лізинг відрізняється від кредиту більш м'якими умовами. Тут більш варіативний графік погашення заборгованості і не менш багатий вибір моделей і марок.

Крім того, після закінчення терміну договору ви маєте право віддати машину назад і взяти інше авто. Такий спосіб підходить для тих, хто не любить їздити на одній машині багато років поспіль і стежить за новинками авторинку.

Подивимося відео, в якому автор розповідає ще про один спосіб продажу заставного авто.

6. Висновок

Заставні автомобілі від банку або боржника - непоганий спосіб заощадити на покупці транспорту. Але оформляти угоду варто лише в тому випадку, якщо ви повністю впевнені в її легальності.

Питання до читачів

Як ви вважаєте, що вигідніше і безпечніше - купити заставне авто або машину з рук на авторинку?

Я бажаю вам вигідних угод і безпечної їзди! Буду вдячний за коментарі, зауваження та особисті спостереження. Не забувайте оцінити цю статтю і поділитися нею з друзями в соціальних мережах. До нової зустрічі!

Як купити заставне авто від банку в Росії?
Як перевірити заставне майно по базі і по нотаріальному реєстру?
Чи справді такі автомобілі продаються за вигідною ціною?
Як уникнути такого ризику?
А як продати швидше?