Реклама
Реклама
Реклама

Спадкування банківських грошових вкладів: порядок, особливості, позовну заяву, свідоцтво про право

  1. Спадкування банківських вкладів
  2. Особливості
  3. порядок
  4. документи
  5. Позовну заяву
  6. Свідоцтво про право на спадщину
  7. Особливі умови
  8. Вклади в Ощадбанку
  9. Інші види грошових коштів

В спадкову масу , Що залишається після смерті власника, входять різні категорії майна. вони включають земельні ділянки , Будинки і квартири , машини , акції , авторські права і навіть борги . Також може статися і успадкування прав на грошові кошти в банку.

Спадкування банківських вкладів

Згідно із законодавством спадкування вкладів можливо як за законом, в порядку черговості , так і за заповітом , На підставі волі спадкодавця.

Особливості

На тлі загальної процедури, яка працює щодо всіх категорій, існує кілька особливостей при спадкуванні в кредитній установі, коли справа стосується вкладів.

  • Заповідальне розпорядження. У момент відкриття вкладу власник може залишити розпорядження на випадок своєї смерті. Це не повноцінне заповіт, діяти воно буде тільки щодо відкритого рахунку. Однак має значення дата його складання, до першого березня 2002 року ще не діяла нова редакція статті ГК. Внесок можна було забрати тільки на підставі заповідального розпорядження. Після цієї дати, розпорядження розпорядженням, а свідоцтво від нотаріуса принести доведеться.
  • «Сплячий внесок». Якщо родичі не в курсі про існування вкладу, банк не зобов'язаний розшукувати його нових власників. Після закінчення терміну давності гроші просто підуть державі.
  • Можна і без документів. Навіть коли немає документальних доказів (ощадкнижка, картка, договір), але є достовірні відомості про наявність вкладу, нотаріус має право зробити запит. Йому зобов'язані видати відомості по вкладу, оформленого на людину, родичі якого відкрили спадкову справу. Це дозволить включити кошти в успадковане масу.
  • При спадкуванні вкладу залишилися в живих чоловіком, для виділення часток має значення дата відкриття рахунку. Якщо це спільно нажите майно, половина автоматом, а друга ділиться на всіх спадкоємців. В іншому випадку внесок ділиться порівну.
  • Якщо вклад успадковують неповнолітні, розпоряджатися грошима вони зможуть лише ставши дорослими. Витрачати кошти на їхні потреби можуть батьки або офіційно замінили їх люди. Але для цього доведеться отримати згоду опіки.
  • Можна взяти гроші з вкладу до закінчення шести місяців для організації похорону, максимум - 40 тисяч. Зробити це можуть не тільки рідні, а й сторонні, які оплатили витрати. Видача банком проводиться на підставі постанови нотаріуса.

порядок

Діє стандартний порядок спадкування грошових вкладів Діє стандартний порядок спадкування грошових вкладів

  • Відкриття спадщини за місцем знаходження майна, через звернення до нотаріуса і написання заяви.
  • Оформлення.
  • Видача свідоцтва на спадщину.

Якщо про внесок не впізнали вчасно і пройшов термін відкриття справи, а потім виявилися гроші на рахунках, єдина можливість їх отримати - звернення до суду.

документи

Вам будуть потрібні документи для наслідування вкладу, тобто їх пакет, що включає позовну заяву, довідку про смерть, заповіт (при наявності), правовстановлюючі документи (ощадкнижка, договір). при спадкуванні за законом буде потрібно доказ спорідненості. Якщо документів на вклад немає, але відомий банк, нотаріус може подати запит.

Якщо відомо тільки наявність вкладу, але немає даних про банку, має сенс скористатися послугами організацій, що займаються розшуком вкладів. А вже після їх виявлення відкривати справу і направляти нотаріуса із запитом в конкретне місце, а не на село, до дідуся.

Для отримання коштів з рахунку в банку, після видачі у нотаріуса свідоцтва, спадкоємцям можуть знадобитися наступні документи, в залежності від обставин справи.

  • Свідоцтво права на спадок.
  • Угода про розподіл успадкованого із зазначенням часток (якщо кілька спадкоємців).
  • Свідоцтво від нотаріуса виконавцю заповіту.
  • Постанова про відшкодування похоронних витрат (від нотаріуса).
  • Копія рішення суду про визнання права власності на вклад.

Наступне відео допоможе вам розібратися з усіма тонкощами в спадкуванні вкладів:

Позовну заяву

Іноді з успадкуванням вкладів виникають проблеми, пов'язані з простроченням подачі заяви або відмовою банку у видачі коштів. При такому розкладі єдина можливість отримати належне - подати позовну заяву про спадкування вкладу в суд. Подібні позови бувають двох типів:

  • про визнання спадкоємцем - коли не пішла не тільки з внеском, а й з усієї спадкової масою;
  • про визнання права власності на грошовий вклад.

Незалежно від типу, це стандартні документи, що подаються до районного суду. Хоча конкретні формулювання відрізняються, заяву обов'язково містить такі дані.

  • Дані суду.
  • Дані учасників справи: позивача, відповідача, третіх осіб.
  • Обставини справи.
  • Суть позову (прохання).
  • Список документів, що додаються.

Всі документи подаються в оригіналі, кількість копій - за кількістю учасників розгляду.

Свідоцтво про право на спадщину

Доказ права на спадщину - це свідоцтво, що видається нотаріусом Доказ права на спадщину - це свідоцтво, що видається нотаріусом. Затверджений законодавством документ, розрахований на всі категорії успадкованого майна.

Незалежно від кількості, свідоцтво про право на спадщину навіть кількох вкладів буде видано одне, на спадок в цілому. А ось в тілі документа вже будуть перераховані всі успадковані категорії.

Особливі умови

Спадкування грошей на ощадкнижці

Спадкування вкладів на ощадкнижках здійснюється тим же способом, що і інших банківських вкладів, на загальних підставах. А ось якщо мова йде про отримання компенсацій по вкладах, що згоріли у дідусів і бабусь на книжках після падіння, тут своя специфіка.

Її можуть отримати і спадкоємці першої черги. Інша справа, що суми там смішні і багато хто воліє не морочитися.

Далі ми розповімо про спадкування вкладів в Ощадбанку.

Вклади в Ощадбанку

Головний банк країни функціонує за загальноприйнятими правилами і на його вкладників поширюються всі законодавчі норми. Спадкування навіть спрощено, якщо вклад відкритий саме там. У Ощад величезна база даних і власна служба розшуку вкладів, вони швидше прошерстил відділення в пошуках загубилася рахунку.

Крім того, при відкритті вкладу клієнтам настійно рекомендують оформити заповідальне розпорядження на користь родичів (одного або декількох) або будь-яких інших спадкоємців. Після смерті вкладника гроші з вкладу, на який оформлено заповідальне розпорядження, видаються вказаною в ньому особі, особам або організаціям, незалежно від терміну звернення за грошима. Але, тільки якщо вклад був відкритий до березня 2002 року.

Інші види грошових коштів

Під іншими видами спадкування грошових коштів зазвичай розуміють банківські вклади в іноземних фінорганізаціях, відкриті спадкодавцем Під іншими видами спадкування грошових коштів зазвичай розуміють банківські вклади в іноземних фінорганізаціях, відкриті спадкодавцем. За нашим законодавством вони включаються в загальну майнову масу, що переходила у спадок.

На практиці ж все залежить від нормативних актів країни, в якій розташований рахунок. У різних держав свій підхід до часток по відношенню до родичів, до часток подружжя та інші відмінності. Розшук таких вкладів може вилитися в копієчку, так як за кожен запит в іноземний банк коштує певну суму, що в Ощадбанку, що в комерційних організаціях.