Реклама
Реклама
Реклама

Гарантійний лист про оплату товару, послуг і заборгованості в 2019: зразок і як написати?

  1. складання
  2. Про оплату і виконанні робіт
  3. про відстрочку
  4. Про оплату в Казахстані
  5. Про прийом на роботу
  6. Про виконання будівельних робіт
  7. висновок

Гарантійний лист (ДП) - це один з документів офіційного ділового обороту, який розробляється однією зі сторін здійснюють операції і містить в собі параметри дотримання умов договору.

Сфера використання листів обширна: застосовуються в комерційних організаціях для встановлення ділових відносин або для підтвердження майбутнього юридичної адреси компанії.

складання

Стандартна форма включає в себе певний набір реквізитів:

  • дата формування і номер документації;
  • назва фірми, яка є адресатом - вказується повне найменування компанії та ПІБ особи, яка виступає в якості одержувача (практика показує, що листи складаються на ім'я керівника фірми);
  • назва документа - заголовок писати не обов'язково, допускається вказати актуальну тему звернення;
  • основний текст - вказується перелік зобов'язань сторін і граничні терміни виконання вимог;
  • підпис - вказується посада і справжня підпис укладача.
Гарантійний лист (ДП) - це один з документів офіційного ділового обороту, який розробляється однією зі сторін здійснюють операції і містить в собі параметри дотримання умов договору

Зразок гарантійного листа

В основній частині тексту відправником зазначається дійсні банківські реквізити, посилання на раніше укладені угоди, розміри штрафних санкцій при порушенні регламентованих зобов'язань і так далі. Лист складається на одному аркуші. Стиль - офіційний.

Під документом ставиться підпис директора установи і головного бухгалтера. Нерідкі випадки, коли в бланку прописуються санкції, які будуть застосовані після порушення прописаного раніше порядку.

Гарантійні документи складаються з наступних частин:

  1. Початкова. У правій верхній частині прописуються дані як про відправника, так і про одержувача. У лівій частині - вихідний номер і дата складання. Великі компанії становлять подібну документацію на спеціальних бланках. Крім найменування організації вказуються імена осіб, що входять до ради директорів фірм з обох сторін. Гарантійний лист про оплату товару. бланк
  2. Основна. Викладається суть гарантійного забезпечення. Допускається використання двох варіантів написання. У першому випадку відправник починає складання зі слів: «Цим листом гарантується», після чого наводиться список гарантій, терміни та інші обов'язкові умови виконання.

    У другому випадку описуються всі деталі, а в кінці додається наступна норма: «Виконання умов гарантуються». Дозволяється створювати похідні від слова «гарантія» - зміст повідомлення не змінюється.

    У ряді ситуацій документ є безпосереднім доповненням до письмовою згодою. Це особливо актуально в тих випадках, коли одна зі сторін не проявляє впевненість у порядності свого партнера.

    Зразок листа про оплату заборгованості Зразок листа про оплату заборгованості

  3. Заключна. Під основним текстом проставляється підпис керівника компанії і організаційна друк. Лист ні за яких обставин не може виступати в якості договору поручительства. Документ відправляється на користь контрагента поштовим відправленням.

    Сформована судова практика не дає чіткого уявлення про статус листи. Воно може бути розглянуто, як зобов'язуючий документ, але в переважній більшості випадків документ не тягне такі ж юридичні наслідки, як класичний договір.

Про оплату і виконанні робіт

У гарантійному документі про оплату товару вказуються факти того, що відправник ручається за повноцінну оплату або за відшкодування витрат точно в зазначені терміни. Сторонам угоди слід детально розписати суму платежу в цифровому вираженні і прописом.

Обов'язково вноситься пункт про банківські реквізити та адресу проживання компанії - відправника. Крім підпису керівника на папері повинна відображатися підпис керівника фінансового департаменту / відділу.

Приклад гарантійного листа про виконання роботи

Відправники підтверджують серйозність своїх намірів шляхом внесення в документ відповідальності за несвоєчасне погашення фінансових зобов'язань. В іншому порядок підготовки ДП про оплату товарів нічим не відрізняється від параметрів складання аналогів.

Якщо діловий партнер допускає пропуск встановлених термінів платежу, а друга сторона зауважує такий факт, то боржник може на законних підставах вказати в листі час погашення боргу.

Отже, змінений документ буде прийнятий в якості додатку до основного договору. Умови будуть вважатися зміненими тільки в тих випадках, якщо інша сторона відповідає відправнику таким же листом.

Зразок листа про оплату

У гарантійних документах про виконання різних заходів або про надання послуг відправники дають гарантії своїм контрагентам про те, що певний набір заходів буде виконаний в поставлений термін. Така документація може містити в собі кілька тимчасових рамок, протягом яких виконавець буде проводити роботи і здавати їх поетапно.

Практика показує, що підрядники вдаються до використання листів при порушенні первинних термінів виконання для внесення ясності для замовників. Однак це не підтверджує, що безпосередній замовник погодиться на оновлений перелік умов.

Допускається пред'явлення гарантій якості виконання робіт. Під надійністю розуміється реалізація заходів відповідно до СНиП та ГОСТ. Можливо складання листа, якщо між сторонами угоди не був раніше укладений договір, в результаті чого документ можна розцінювати, як запрошення до формування угоди.

про відстрочку

Якщо організація не може в силу наявності об'єктивних причин перевести грошові кошти на рахунок постачальника, то, в першу чергу, важливо не зіпсувати склалися ділові відносини. У цьому допомагає складання листа про відстрочку платежу. Зразок представлений нижче:

Зразок представлений нижче:

Зразок про відстрочку платежу

Компанії, що отримали фінансові претензію від постачальників, не потрібно ховатися від виконання обов'язків. Варто повідомити, що керівництво планує в найкоротші терміни погасити заборгованість, але з урахуванням обставин, що склалися в поточний момент часу - це зробити неможливо.

Для того, щоб постачальник не звертався в районний суд, у відповідь на претензію надсилається ДП. У ньому вказується, що організація згодна з необхідністю оплати призначеної неустойки та накопичених відсотків. В іншому випадку повідомляється про прохання скасування певної суми.

Постачальник може бути змушений включити до статті доходів вичерпну суму неустойки, яка визнається покупцем. Про це в повній мірі свідчить лист Міністерства Фінансів Російської Федерації № 03-03-06 / 1/42838 від 24 липня 2017 року .

Оформлення листа про відстрочку платежу постачальнику має обов'язково зв'язуватися з готовністю погашення витрат в необхідні терміни. Наводиться аргументація з приводу того, чому однією з сторін вигідно піти на поступки.

Наприклад, якщо дві організації налагодили співпрацю недавно і раніше не спостерігалися затримки платежів, то покупець в обов'язковому порядку сплатить борг і компенсує збитки.

Про оплату в Казахстані

Зразки документа в Казахстані нічим не відрізняються від російських аналогів. У більшості випадків використовується наступний приклад:

У більшості випадків використовується наступний приклад:

Зразок листа в Казахстані

Важливо: складання проводиться на класичному аркуші формату А4. Якщо документ відправляється однією зі сторін угоди у відповідь на подану претензію, то необхідно чітко прописати його номер і дату. У випадках, коли документ формується на декількох сторінках, вони повинні бути в обов'язковому порядку пронумеровані і прошнуровані.

Про прийом на роботу

Для складання ДП про прийом на постійне місце працевлаштування використовується стандартний порядок. Незважаючи на це обов'язково проходження наступним алгоритмом дій з урахуванням виконання обов'язкових нюансів:

Важливо: якщо документ про прийом на місце роботи складається від імені індивідуального підприємця, то через відсутність печатки компанії документ в кожному випадку засвідчується в нотаріальному порядку.

Про виконання будівельних робіт

Дія аналога гарантійного свідоцтва про виконання робіт по будівництву в повній мірі поширюється на заходи, що здійснюються в рамках угоди між підрядником і замовником. На роботи встановлюється гарантійний термін, який обчислюється з дати прийняття замовником і підписання відповідного Акту.

Гарантії зачіпають всі без винятку конструктивні компоненти.

Підрядники стверджують, що в межах визначеного договором терміну результати робіт будуть:

  • відповідати умовам угоди, показниками якості і заявленим даними;
  • забезпечувати стабільне функціонування;
  • зберігати властивості зведеного об'єкта
  • готовими до постійної експлуатації.

У разі виявлення невідповідностей замовник має право на такі вимоги:

  • швидке усунення недоліків;
  • розробка іншого об'єкта з тих же матеріалів, що і початковий;
  • відшкодування витрат, понесених під час усунення невідповідностей;
  • повноцінне відшкодування збитків, що виникли в зв'язку невиконання робіт.

Приклад складання листа про будівельні роботи

У ситуаціях, коли протягом часу, відведеного на усунення помилок, буде виявлено факт того, що вони не будуть ліквідовані в установлений листом термін, то сторони можуть у загальному порядку подбати про укладення додаткової угоди. В такому випадку гарантії продовжуються в автоматичному порядку на весь період усунення дефектів.

Гарантії ні за яких обставин не можуть поширюватися на випадки навмисного пошкодження конструкції споруджуваного об'єкта третіми особами, а також на випадки порушення регламентованих експлуатаційних правил.

Гарантійні листи в будівельній сфері формуються строго в двох примірниках, які мають ідентичною юридичну силу. По одному документу передається кожної зі сторін Угоди.

Дія починається з моменту підписання і триває протягом певного гарантійного терміну. Умови можуть бути змінені шляхом укладення додаткового договору між обома сторонами угоди. Передчасне припинення дії листа проводиться в тому ж порядку.

висновок

Гарантійні листи будь-якої спрямованості дозволяють регламентувати відносини між сторонами угоди. Скласти документ може кожна зацікавлена ​​особа в самостійному порядку або після консультації з кваліфікованим юристом.

Сформований належним чином лист має повноцінну юридичну силу і може бути використано для регулювання спірних ситуацій як в порядку досудового розгляду, так і шляхом звернення до вищих судових інстанцій. В рамках договірного права подібна документація використовується часто, а варіантів використання може бути багато.

Важливо: конкретна форма гарантійного листа не регламентується нормами чинного федерального законодавства.

З одного боку, це дозволяє скласти правильну з юридичної точки зору папір, використовуючи вільні формулювання. З іншого боку, одержувач може сам визначити власні вимоги і розробити спеціалізований бланк для реалізації поставлених цілей.