
Банківський вексель являє собою оформлену боргову розписку, яку кредитна організація може видати як фізичній, так і юридичній особі.
Відмінності векселі та депозиту
Може виникнути закономірне питання: чим вексель відрізняється від депозиту І що краще, якщо є можливість вибору між цим двома інструментами вкладення коштів
Основна відмінність, яке говорить на користь векселі його ліквідність. Коли ви кладете гроші на депозит, ви не можете використовувати цей рахунок для розрахунку з контрагентами і покупки необхідних товарів. Передана банку сума стає недоступною для вас на певний термін. Щоб скористатися нею, потрібно розірвати депозитний договір, що призведе до втрати фінансової вигоди.
Банківський вексель , Виданий стабільної кредитно-фінансовою організацією ліквідна папір. Вона приймається багатьма великими підприємствами в якості оплати. Якщо ви захочете взяти кредит в іншому банку, вексель може виступити в якості заставного забезпечення потрібної суми. Є багато інших способів використання векселів.
Ще одна важлива відмінність векселі від депозиту безпеку. Навіть якщо банк, що видав цей папір, був визнаний банкрутом, при розпродажі його майна ви будете в числі перших, хто отримає відшкодування за його зобов'язаннями.
види векселів
Існує дві найбільш важливі для осіб, які планують отримати вексель, класифікації цих паперів.
Перша по одержуваної вигоди. Найбільш поширені процентні векселі. В такому випадку, при погашенні банком своїх зобов'язань, ви отримуєте свою суму, збільшену на встановлений відсоток. Такі векселі дуже схожі на депозитні вклади.
Також часто зустрічаються векселі з дисконтом. При складанні цього паперу в ній вказується її номінал та сума, яку банк поверне вам при погашенні заборгованості. Ви ж купуєте вексель зі знижкою дисконтом від цієї суми, який і визначає прибутковість цього інструменту для вас.
Не менш важлива класифікація векселів за способом погашення. Ці папери можуть бути простими і перекладними.
Простий вексель має на увазі, що розраховуватися за даних паперах буде організація, що випустила її. З перекладним ситуація складніша, тому що банк-емітент має можливість перекласти обов'язок по виплаті боргу на свого дебітора.
При цьому законодавство висуває вимогу, що останній повинен акцептувати вексель, тобто підтвердити свою обізнаність про необхідність виплатити вам певну суму до зазначеного терміну. Якщо цього не відбулося, папір не втрачає своєї сили, просто обов'язок щодо погашення боргу залишається на банку.