Насправді, арешт зарплатної картки не таке вже рідкісне явище.
Подібний прийом часто використовується в разі, коли фінансова установа намагається покарати свого клієнта, який не виконує умови кредитного договору, але існують і інші не менш вагомі причини.
Основна проблема в тому, що для більшості з нас цей шматок пластика - єдине джерело доходу, так як на нього перераховуються зароблені кошти, тому, коли накладено арешт на зарплатну карту, хочеться швидше дізнатися про можливі способи його зняття.
Якими можуть бути причини?
Як правило, їх відразу кілька:
- У боржника немає коштів, щоб погасити кредит;
- сума заборгованості менше певної суми;
- несплата комунальних платежів;
- прострочений борг з виплати аліментів.
Якщо говорити в загальному, то сьогодні фінансова установа має повне право блокувати рахунок, утримуючи кошти по ньому. Причин для цього дуже багато, і ми описали лише деякі з них.
Коли пристави наклали арешт на зарплатну карту, кожен користувач повинен знати, що, відповідно до букви закону, максимальний розмір утримання не повинен перевищувати 50% від всієї суми. Наприклад, ви отримуєте 40 000 рублів щомісяця. Пристави можуть утримувати лише 20 000, і ні копійкою більше.
Якщо у вас борг за кредитами відразу в декількох банках, і вони одноразово вирішують утримувати ваші кошти, в будь-якому випадку розмір відрахування не перевищити 50% від з / п. В особливих випадках відсоток утримання також може зменшитися:
- У родині є неповнолітня дитина (не вище 30% від всієї суми);
- дітей виховує батько-одинак (не вище 25% від всієї суми).
Крім судових приставів накласти обмеження на користування засобами можуть:
- Податкові органи;
- митні органи;
- суди (арбітражні в тому числі);
- федеральна служба з фінансового моніторингу.
Перераховані вище органи накладають арешт в тому випадку, коли власник рахунку не відшкодовуватиме жодних збитків від злочинів, не платить пені і штрафи, не розраховується з боргами по митних платежах та ін. Що робити при арешті зарплатної карти і чи є вихід?
Звичайно, таку ситуацію досить важко назвати приємною, але вона зовсім не безвихідна.
Радимо почитати: як дізнатися ПІН-код на банківській картці?
Що робити при арешті карти?
Як тільки ви отримали відповідне смс-повідомлення, ви повинні ознайомитися з законом «Про виконавче провадження».
У ньому говориться про те, що саме входить в обов'язки приставів, і чого вони не можуть робити. Ви додатково зможете прочитати про те, в яких саме ситуаціях рахунки можуть бути заблоковані. Це дозволить судити про правомірність ситуації, що склалася.
Не існує однозначної відповіді на питання про зняття арешту з зарплатної картки, адже кожна ситуація є суто індивідуальною. Часом, щоб розібратися у всьому, вам потрібна допомога фахівця.
- Крок 1. У бухгалтерії за місцем роботи ви берете довідку про доходи за останні півроку. У довідці має бути вказано, що карт-рахунок призначений саме для перекладу заробітної плати.
- Крок 2. Зверніться в банк, цікавлячись причинами блокування. Якщо справа в рішенні пристава, ви повинні відправитися в службу судових приставів.
- Крок 3. Ви пишіть дві заяви. Перша заява на подання матеріалів справи, так як у вас є порожнисте право з ними ознайомитися, виходячи зі статті 50. З матеріалів ви дізнаєтеся, який обов'язок і ким саме стягується, яким судом були видані всі виконавчі документи. Друга заява на зняття арешту на підставі того, що він зарплатний, а з нього стягують не більш 50% по будь-яких зобов'язаннях, і аліментних в тому числі. Довідка з бухгалтерії додається до другого заявою.
Після того, як ви пройшли всю процедуру і представили необхідні докази, арешт знімуть, а стягнення будуть проводитися іншими законними способами. Коли ви подаєте документи і заяви, їх краще дублювати і попросити проставити на копіях всі позначки. У разі нерозторопність співробітників, ви зможете довести факт вашого звернення.
Цікава стаття: як заблокувати кредитну карту?
Як уникнути арешту карти?
Пристави можуть знайти вас через:
- Перевірте у: вони відправлять на роботу виконавчий лист з обов'язком вашого роботодавця перераховувати певну суму коштів на рахунок стягувача. Пластик не буде заблокований, але нього просто буде надходити набагато менша сума;
- банківські організації: відправляється спеціальний запит в усі фінансові установи про наявність в них рахунків, відкритих на ваше ім'я. Після отримання позитивної відповіді, кредитна установа «забуває» вказати, що рахунок є зарплатних, тому блокування проходить без особливих проблем;
- ваше майно: до вас можуть прийти додому і забрати майно, але є список речей, які не підлягають вилученню.
Як уникнути подібної ситуації?
Ми радимо вам не чекати надзвичайних заходів, коли ваш рахунок заблокують. Судовим виконавцям потрібно заздалегідь передавати всі відомості про роботу, а також вчасно погашати заборгованість. Якщо такої можливості немає, ви завжди можете домовитися з банком про відстрочення.
Щоб уникнути неприємностей, припиняйте їх на початкових етапах розвитку.
Корисне відео в тему:
Оцініть матеріал!
Ознайомтеся з пропозиціями банків
Що робити при арешті карти?
Як уникнути арешту карти?
Якими можуть бути причини?
Що робити при арешті зарплатної карти і чи є вихід?
Що робити при арешті карти?
Як уникнути арешту карти?
Як уникнути подібної ситуації?