Реклама
Реклама
Реклама

Як зняти арешт з зарплатної картки Ощадбанку

  1. Які можуть бути причини накладення арешту на рахунок або кредитну карту Читайте також Про те, як...
  2. Куди, як і в якій формі звертатися для зняття арешту з рахунку або кредитної картки
  3. Перелік документів, необхідних для зняття арешту з рахунку або кредитної картки
  4. Поради та рекомендації

Які можуть бути причини накладення арешту на рахунок або кредитну карту

Читайте також

Про те, як зняти арешт з майна накладений судом дізнайтеся тут .

Перш ніж почати розмову про те, як зняти арешт з зарплатної картки Ощадбанку або зі звичайною карти, необхідно з'ясувати, які могли бути причини накладення арешту.

Причини накладення арешту на карту або рахунок можуть бути різними, але всі вони зводяться до одного обов'язку, порушеною власником карти або рахунку - несплаті боргових зобов'язань. До найпоширенішим причинам відносяться:

  • Несплата аліментів, боргів, штрафів, комунальних послуг;
  • Прострочені заборгованості за кредитними зобов'язаннями;
  • Рішення суду;
  • Відшкодування шкоди, заподіяної під час вчинення злочину;
  • Відшкодування шкоди.

Що потрібно робити, щоб зняти арешт з кредитної картки або рахунку

У накладення арешту на карту є дві ситуації:

  • Арешт накладено на звичайну карту;
  • Арешт накладено на зарплатну карту.

Якщо арешт був накладений судовими приставами на зарплатну карту, це є незаконною дією, так як не можна утримувати 100% доходу громадянина. У даній ситуації необхідно направити заяву (зразок ви можете знайти нижче) в ФССП (Федеральну службу судових приставів) про зняття арешту з зарплатної картки. Якщо арешт не буде знятий, громадянин має право звернутися до прокуратури, так як закон буде на його боці.

Заява про зняття арешту з банківської карти

Заява про зняття арешту з банківської карти

Відносно звичайної карти або рахунку, тут все дещо складніше. Так як арешт був проведений у зв'язку з несплатою або простроченням власником карти або рахунку боргових зобов'язань, то на вимогу власника карти або рахунку арешт не буде знятий. Зняття арешту з рахунку буде здійснено тільки в тому випадку, якщо особа, якій ви винні гроші (в подальшому «кредитор»), відкличе свій позов, а суд або судові пристави нададуть заяву про відкликання позову до банку.

Блокування картки також можлива, якщо відповідач, будучи одночасно власником зарплатної картки, використовував шахрайські схеми і перерахував на свою карту гроші інших людей або організацій.

Для того, щоб кредитор відкликав позов, громадянин має право зробити наступне:

  • Домовитися з кредитором про зміну умов договору (продовжити термін розплати), якщо це доречно;
  • Виплатити суму боргу готівкою або грошовими коштами з іншої картки або рахунку.

Якщо ж громадянин не має ніяких заборгованостей, але на його карту або рахунок був накладений арешт, необхідно також подати заяву (зразок нижче) в Федеральну службу судових приставів (ФССП), довідатися у судового пристава, провідного ваше виконавче провадження, всі подробиці справи, задати йому питання і чекати результату ситуації, що виникла.

Заява про надання інформації про хід виконавчого провадження

Заява про надання інформації про хід виконавчого провадження

Куди, як і в якій формі звертатися для зняття арешту з рахунку або кредитної картки

Як вже говорилося раніше, для зняття арешту з рахунку або карти в Ощадбанку необхідно звернутися у Федеральну службу судових приставів. У заяві громадянин повинен прописати свою вимогу зняття арешту з рахунку або карти і повернути утримані кошти. Якщо протягом тридцяти днів (максимальний термін розгляду скарги) судові пристави не присилати відповідь або відмовляють, громадянин має право звернутися зі скаргою до вищих інстанцій:

  • суд;
  • Регіональна служба судових приставів;
  • Територіальний відділ прокуратури.

Важлива інформація

Судові пристави можуть вилучити лише 50% всіх грошових коштів, зарахованих на ваш рахунок. У рідкісних випадках сума досягає 70%. Навіть якщо у вас заборгованість відразу в декількох банках, і вони паралельно постановили відняти гроші з вашого рахунку, то все одно ця сума не повинна перевищувати 50-70%.

Громадянин має право подати заяву двома шляхами: особисто віднести в канцелярію інстанції, куди він звертається, або надіслати рекомендованим листом з обов'язковим описом вмісту і звісткою про отримання листа (звістка буде гарантією того, що лист досягло адресата).

Якщо з'ясується, що карта або рахунок були заблоковані НЕ судовими приставами, а самим Ощадбанком без рішення суду, необхідно подати заяву до відділення Ощадбанку, де була видана карта або відкритий рахунок, повідомивши про неправомірність і нелегальність виробленої процедури і зажадавши зняти арешт з карти або рахунку .

Якщо протягом тридцяти днів (максимальний термін зняття арешту з рахунку) арешт не буде знятий і грошові кошти не будуть повернуті, громадянин має право подати позов до суду.

Перелік документів, необхідних для зняття арешту з рахунку або кредитної картки

Якщо арешт накладений на зарплатну карту, для його зняття необхідні наступні документи:

  • Копія громадянського паспорта власника заарештованої карти або рахунку;
  • Виписаний на окремому аркуші номер рахунку або карти;
  • Інформація про місце роботи власника заарештованої карти або рахунку;
  • Довідка про доходи власника заарештованої карти або рахунку за останні шість місяців;
  • Довідка з відділення Ощадбанку, де була виписана карта або відкритий рахунок, про зарахування заробітної плати за останні шість місяців на заарештовану карту або рахунок;
  • Два примірника заяви (один - для Федеральної служби судових приставів (ФССП) або інший інстанції, інший - для самого громадянина, де співробітник інстанції поставить відмітку про прийняття заяви). Другий примірник буде гарантією того, що заява не загубиться, а якщо і загубиться, то його з легкістю можна буде знайти за номером і датою, зазначеною на екземплярі громадянина.

Про арешт рахунку читайте в статті: як дізнатися заарештований чи рахунок в Ощадбанку

Якщо арешт був накладений на звичайний рахунок або карту і ви домовилися з кредитором про зміну умов договору, для його зняття необхідні наступні документи:

  • Копія громадянського паспорта власника заарештованої карти або рахунку;
  • Виписаний на окремому аркуші номер рахунку або карти;
  • Виписка з відділення Ощадбанку, де була виписана карта або відкритий рахунок;
  • Договір з кредитором, де говориться, що умови повернення боргу змінилися і що кредитор відкликає свій позов про арешт рахунку або карти боржника;
  • Якщо громадянин вже розплатився з кредитором, необхідно надати квитанцію про оплату боргу і розписку від кредитора про те, що він відкликає позов;
  • Два примірника заяви.

У відео розглядається подробиці дій під час арешту заробітної карти

Поради та рекомендації

• Головна порада - не уникайте судових приставів, особливо того, який веде вашу справу. Цим ви не тільки не допоможете собі, а й погіршить ситуацію, так як викличете велика підозра.

• Слід уважніше ставитися до своїх боргових зобов'язаннях і не прострочувати дати виплати заборгованостей і кредитних зобов'язань. Нерідко трапляється так, що неоплачені копійки перетворюються в великі штрафи, про які ви можете навіть не підозрювати, а неоплачені штрафи можуть стати причиною для арешту рахунку або кредитної картки.

• Після закінчення максимального терміну зняття арешту з рахунку Ощадбанку не втрачайте час і подавайте позов до суду, інакше ця неприємна ситуація затягнеться на невизначений термін.

• Якщо ви сумніваєтеся, що можете вирішити проблему самостійно, зверніться до кваліфікованих юристів. Вони допоможуть вам розібратися в ситуації, що склалася і в найкоротші терміни зняти арешт з рахунку або карти.

• Бажано мати копії всіх поданих заяв на той випадок, якщо оригінали будуть загублені.

Що робити якщо купив заставний автомобіль дізнайтеся за посиланням https://cashfacts.ru/2438-chto-delat-esli-kuplennoe-avto-v-zaloge-u-banka

Якщо у вас з'явилися питання щодо зняття арешту з карти або рахунки, задайте їх у коментарях