Реклама
Реклама
Реклама

Землі промислового призначення: переклад, продаж, купівля, податок, оренда, огляд, категорії

  1. Особливості землі промислового призначення
  2. Оренда і купівля-продаж такої території
  3. Перехід землі у власність держави
  4. Як перевести ділянку в іншу категорію
  5. Ціна і податки

В якийсь момент свого існування люди стали залишати крихітні майстерні і взялися за будівництво фабрик і заводів. Сучасні виробничі комплекси можуть займати площі, які можна порівняти з невеликими містечками. Такий розвиток зажадало виділення земель промислового призначення в окрему категорію цільового призначення ділянок .

Особливості землі промислового призначення

Якщо земля знаходиться поза будь-якого поселення, використовується безпосередньо для виробництва або для забезпечення якогось виробництва - це земля промназначения. У Земельному кодексі повна назва категорії досить довге, включає більше десятка визначень. Виробництво, комунікації, космічна діяльність, оборона і безпека - ось лише деякі з них. Текст закону зазвичай використовує узагальнене поняття: «землі промислового (промисловості) та іншого спеціального призначення».

Розподіл на категорії диктується метою, для якої використовується земля. Таких категорій сім. Використання земель промназначения, особливості експлуатації об'єктів на них можуть бути продиктовані не тільки ЗК, але і різними місцевими постановами.

Яку площу може мати ділянку, скільки метрів землі промислового призначення має бути? Все залежить від категорії, безлічі нормативів (для кожного виробництва вони свої), а також від проектно-технічної документації на конкретний вид промислового будівництва.

Основні положення, які стосуються земель промназначения, викладені в 16-му розділі ЗК РФ.

Оренда і купівля-продаж такої території

Власником земель промназначения може бути держава, юрособа, будь-який громадянин Власником земель промназначения може бути держава, юрособа, будь-який громадянин. З ними можливі різні угоди: передача в безоплатне користування, оренда , купівля-продаж та інші законні операції з землями промислового призначення.

Якщо передбачається використовувати промучасток для побудови власного бізнесу, то в цьому питанні може виявитися безліч перешкод. Найпоширеніше з них - це цільове використання.

Припустимо, в місцевості відчувається брак АЗС, станцій ТО, і якийсь підприємець вирішив це виправити. У регіоні є відповідні площі промназначения. Але їх цільове використання - тільки для будівництва баз і складів, ніяких автозаправок і тому подібних споруд!

Іншою складністю, яка може очікувати кожного, хто вирішить купити-продати землю промислового призначення, це відсутність потрібних комунікацій: газо- і водопостачання, ліній електропередач, опалення, каналізації, зв'язку. Сама земля може мати гранично низьку вартість, але яких вкладень зажадає супутнє будівництво? А отримання всіх технічних умов, розробка проектної і очікування дозвільної документації можуть зайняти не один рік.

Багато подібні питання можна розв'язати в договірному або судовому порядку. Питання тільки в тому, наскільки необхідною орендареві або покупцеві конкретну земельну ділянку: іноді складності простіше обійти, ніж дозволити.

А тепер саме час поговорити про можливості переходу у власність держави землі промислових підприємств.

Перехід землі у власність держави

В історичному контексті така практика існувала при різкій зміні державної влади. Такий процес називається націоналізацією і означає припинення приватної власності і одержавлення всієї реквізувати маси. Подібні випадки відомі в історії багатьох країн.

Сучасне законодавство розглядає кілька ситуацій, при яких приватна власність на землю може бути обмежена, тимчасово або зовсім припинено. Дані про всі підставах, процедурах і наслідки містяться в сьомому розділі ЗК РФ, в статтях 49 - 51.

Вилучення землі допускається як виняток, якщо:

  • мова йде про виконання будь-яких міжнародних договорів;
  • необхідно побудувати, реконструювати федеральні або регіональні об'єкти енергетики, оборони, комунікацій, транспорту, причому це можливо не інакше як з вилученням земель;
  • є ще які-небудь обґрунтування на рівні федеральних законів.

ЗК РФ розглядає також припинення власності при конфіскації землі за рішенням суду, а також тимчасову реквізицію в надзвичайних ситуаціях. Останній випадок передбачає наступне повернення землі та компенсацію за її використання.

Далі ми поговоримо про те, як перевести землю з сільгосппризначення в промислову і навпаки, а також в інші категорії.

Як перевести ділянку в іншу категорію

В околицях великих міст нестача землі промназначения відчувається давно і досить гостро В околицях великих міст нестача землі промназначения відчувається давно і досить гостро. Для підприємців одним з рішень проблеми стає викуп земель сільгосппризначення з їх подальшим переведенням з цієї категорії в в промкатегорію.

Для такої зміни категорії повинні бути достатні підстави, так як закон говорить про винятковість даного перекладу, а іноді - про прямих заборонах на нього. Єдиний варіант - довести, що земля сільгосппризначення втратила свої початкові якості і більш непридатна для сільського господарства.

Перекласти землю з промкатегоріі в будь-яку іншу набагато простіше. Для цього є два обмеження:

  1. Промзона забудована наземними і підземними спорудами, які передбачається зносити. Тоді для зміни категорії необхідний затверджений проект рекультивації землі. Те ж - якщо землі порушені або забруднені.
  2. У промзоні порушений грунтовий шар. Тоді необхідний не просто затверджений проект рекультивації, а й проведення всіх передбачених проектом робіт.

Питання зміни земельних категорій регулюються переважно Федеральним законом №172-ФЗ (прийнятий 21.12.2004 року), а також самим Земельним кодексом.

Ціна і податки

За оцінками економістів після огляду ринку землі, ціна ділянки промислового призначення в цілому на порядок нижче ціни землі сільськогосподарської категорії. Величезний вплив на вартість гектара впливає приналежність до того чи іншого регіону, віддаленість від населених пунктів, наявність / відсутність комунікацій.

Ставка з податку на землю промислового призначення в 2015 році - 1,5% від кадастрової вартості максимум, це регулюється 31-й главою НК РФ. Регіони можуть вводити понижуючі коефіцієнти.

Практикуючі юристи відзначають, що саме на землі промназначения уповноваженими органами нерідко встановлюється непомірна кадастрова вартість, часом навіть вище ринкової. Власники в цьому випадку ходять по судах і домагаються зниження вартості.

Землі промислового призначення - це основа практично будь-якого виробництва. З розвитком цієї галузі економіки потреба в таких земельних ділянках буде рости щорічно.

Яку площу може мати ділянку, скільки метрів землі промислового призначення має бути?
Сама земля може мати гранично низьку вартість, але яких вкладень зажадає супутнє будівництво?