Реклама
Реклама
Реклама

«Ів Роше» не хоче бути «Ів РАША»

Французька компанія з цифрами доводить, що брати Навальний принесли їй прибуток, а не збитки. Проте прокуратура вимагала посадити підозрюваних за ґрати

Брати Олег (крайній зліва) і Олексій (в центрі) Навального в суді
Брати Олег (крайній зліва) і Олексій (в центрі) Навального в суді. Фото: Євген ФЕЛЬДМАН

Замоскворецький районний суд Москви відмовився відправляти Олексія Навального в тюремну камеру і призначив дату - 14 серпня, коли почнеться розгляд кримінальної справи стосовно опозиціонера і його брата Олега, обвинувачених в тому, що за допомогою заснованої ними компанії «Головне передплатну агенцію» ( «Главподпіска» ) брати вчинили шахрайство і викрали гроші французької компанії «Ів Роше».

Попередні слухання у кримінальній справі могли пройти буденно-непомітно. Але службову запопадливість співробітників ФСВП і прокуратури підірвало блогосферу і винесла цю подію на стрічки світових інформаційних агенцій.

Підставою для зміни запобіжного заходу співробітники ФСВП порахували порушення заборони Навальному «робити повідомлення, заяви, звернення і давати коментарі в зв'язку з кримінальною справою через ЗМІ». А пильна ФСВП зафіксувала, що 29 липня «... о 11 годині 08 хвилин в соціальній мережі« Інтернет »в блозі ВК, на його сторінці, зареєстрованої на його персональні дані, опубліковано Клопотання генерального директора ТОВ« Ів Роше Схід »(стилістика рапорту збережена. - І. М.).

Але рапорт співробітника ФСВП не переконав суд, і він відмовився відправляти Навального в СІЗО, залишивши його під домашнім арештом.

Клопотанням гендиректора «Ів Роше Схід» співробітник ФСВП, писав рапорт, назвав клопотання представника компанії адвоката Вадима Кодола, спрямоване до Слідчого комітету Росії (увага!) Ще 11 лютого 2013 року. У документі написано, що французька компанія сумнівається в тому, що брати Навальний завдали їй фінансовий збиток. До клопотання було додано ще один документ, датований 10 січня 2013 року. Це доповідна записка про внутрішню перевірку в «Ів Роше Схід», в ході якої були перевірені ще раз всі договори з підрядниками.

У документі, наприклад, наводяться такі цифри. У 2009 році «Главподпіской» було здійснено 890 рейсів з вантажами «Ів Роше» за маршрутом Ярославль - Москва. У 2010 році по тому ж маршруту було зроблено 550 рейсів, в 2011-му - 150, в 2012-му - 126. При цьому вартість одного рейсу - 20 тис. Рублів - була зафіксована ще в 2009 році і не змінювалася всі роки дії договору . За підрахунками фахівців «Ів Роше Схід», компанія не зазнала збитків, а, навпаки, заощадила. Тому що середні ринкові ціни у інших компаній-перевізників були вище. Якщо в 2009 році - на 6%, то в 2012-му - на 15%.

Отримавши ці документи ще на початку 2013 року, слідчий з особливо важливих справ підполковник юстиції Роман Нестеров, в чиєму провадженні знаходиться кримінальна справа, повинен був закрити кримінальну справу і принести вибачення братам Навальний за незаконне кримінальне переслідування. Але Нестеров - людина підневільна, у нього є керівництво, яке, впевнений, і приймає остаточні рішення.

Команди «закрити справу» не було, а, швидше за все, була команда «продовжити розслідування».

Чому я так думаю? Справа в тому, що навесні 2013 року я сам ледь не став фігурантом кримінальної справи за статтею 310 КК, що передбачає покарання за розголошення таємниці слідства. Слідчий Нестеров викликав мене в СКР на допит. І дуже цікавився, як до мене потрапили документи слідства, на підставі яких була підготовлена ​​публікація «Ів Роше» посадить в Росії три мільйони дерев і двох братів Навальних »? (Див. «Нову», 13 від 6 лютого 2013).

Нагадаю, в цьому матеріалі я докладно розповів про технологію порушення кримінальної справи відносно Олексія та Олега Навальних, звернувши увагу на такі дуже важливі деталі. Заява директора «Ів Роше Схід» Бруно лепри на ім'я керівника СКР Олександра Бастрикіна було зареєстровано в Головному слідчому управлінні СКР в понеділок, 10 грудня 2012 року, о 15 годині 25 хвилин. В цей же день керівник ГСУ СКР генерал-майор Щукін А.В. доручив слідчому з особливо важливих справ ГСУ майору Піщуліної А.О. провести перевірку в порядку статей 144-145 КПК України. Пищулин перевірив і подав на ім'я генерала Щукіна «Рапорт про виявлення ознак злочину». Рапорт датований все тим же 10 грудня. В цей же день, погодивши свої дії з генералом Щукіним, майор Пищулин виніс «Постанова про виділення в окреме провадження матеріалів кримінальної справи». Такий рекорд швидкості вражає.

Рапорт майора Піщуліна, оприлюднений «Нової» 6. лютого 2013 року, проливає світло на «фабулу злочину». Уже в день реєстрації заяви пана лепри слідчий з'ясував, що навесні 2008 року Олег Навальний дізнався, що Ярославське відділення ФГУП «Пошта Росії» «не має можливості в повному обсязі задовольнити потребу ТОВ« Ів Роше Схід »у відправці посилок». Очевидно, що все було заздалегідь сплановано.

За чотири з половиною роки дії договору ТОВ «Ів Роше Схід» перерахувало на розрахунковий рахунок ТОВ «Головне передплатну агенцію» 55. 184 767 рублів. З яких агентство заплатило 31 598 750 рублів ТОВ «АвтоСАГА» за транспортні послуги. Слідчий Пищулин вирішив, що 55 184 767 рублів - це сума викраденого, якими брати Навального «розпорядилися на власний розсуд». У ГСУ СКР не стали брати до уваги, що експедиційні послуги, вантажно-розвантажувальні роботи, та навіть сама логістика надання послуг чогось варта. І в грошовому вираженні послуги коштують рівно стільки, скільки за них готовий платити клієнт. І не важливо, чи сам підрядник повністю виконує ці роботи або залучає субпідрядників.

Коли слідчий Нестеров допитував мене, його вчинено не цікавило зміст цієї публікації. Всі півтори години, проведені в кабінеті молодого підполковника, він намагався отримати від мене відповідь на одне-єдине питання: як до мене потрапили документи слідства? Розкривати свої джерела я відмовився, а оскільки ніяких підписок про розголошення таємниці слідства я не давав (кажучи мовою юристів: не можу бути суб'єктом злочину за цією статтею КК), підполковник Нестеров виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Але керівництво цю постанову скасував, і Нестеров проводив повторну перевірку. І знову не зміг знайти достатніх підстав для порушення кримінальної справи.

У випадку з клопотанням адвоката Кодола, не сумніваюся, що, отримавши цей документ, слідчий Нестеров доповів керівництву, що в діях братів Навальних немає складу злочину, але, по всій видимості, отримав вказівку підшити документи до справи і продовжити розслідування.

Тим часом в клопотанні адвоката Кодола міститься ще одна дуже важлива деталь. У документі написано: «Припущення про можливий матеріальний збиток для ТОВ« Ів Роше Схід »в результаті співпраці з ТОВ« Головне передплатну агенцію »з'явилося у пана Бруно лепри після допитів представників ТОВ« Ів Роше Схід »в якості свідків у кримінальній справі 201 / 713068-11, а також виїмки документів, проведених в ТОВ «Ів Роше Схід».

Кримінальну справу № 201 / 713068-11, нагадаю, - це справа про розкрадання лісу компанії «Кировлес». Це який же треба володіти фантазією, щоб зв'язати кіровський ліс і французьку косметику?

Але тепер все остаточно стає на свої місця. Слідство прийшло в «Ів Роше» в пошуках викраденого кіровського лісу. Ліс не знайшли, але вилучили всі документи, пов'язані з договірними відносинами французької компанії з «Главподпіской». А оскільки притягнути ці документи до «лісового» справі було проблематично, впевнений, що Бруно лепри умовили написати заяву про злочин.

Гендиректор «Ів Роше Схід» лепри виявився порядною людиною. І ще в грудні 2012 року призначив внутрішню перевірку. А підсумкові документи перевірки, що свідчать про відсутність розкрадання грошей компанії, відправив в СКР.

Те, що Бруно лепри залишив посаду керівника «Ів Роше Схід» і поїхав до Франції, швидше за все, говорить про те, що він не захотів брати участі в цьому фарсі.

Тепер, коли документи «Ів Роше Схід», спрямовані в СКР ще в лютому 2013 року, просочилися в публічний простір, не зрозуміло, як суд буде зводити кінці з кінцями і виносити обвинувальний вирок.

Чому я так думаю?
Це який же треба володіти фантазією, щоб зв'язати кіровський ліс і французьку косметику?