- Правова значимість порядку
- Зовнішній вигляд документа, на що звернути увагу
- Як відбувається вручення
- причини виклику
- наслідки неявки
Взаємодія громадян з відділенням військового комісаріату в особі його представників може здійснюватися будь-якими доступними способами. Але якщо справа заходить про підготовку до організації призову, то така взаємодія має бути задокументовано. Це вбереже громадянина від відповідальності в разі форс-мажорних обставин, а також забезпечує військкомату безперебійну роботу по веденню військового обліку.
Правова значимість порядку
Основним документом, що забезпечує інформування громадян про початок призовних заходів, вважається повістка до військкомату. Багато юнаків, ще навіть не досягли призовного віку, чули ряд історій від старших товаришів з приводу вручення подібного «запрошення». Для тих, хто намагається всіляко уникнути стройової підготовки в армії, сама згадка про порядок вселяє жах. Тут слід розібратися, чи будь-який документ пов'язаний з відправкою в армію?
Перш за все зазначимо, що даний документ вважається затвердженою міністерством оборони формою, тому встановлює двосторонні обов'язки. Це говорить про належне ставлення громадянина до врученою порядку і зобов'язує його на певні дії, описані в законодавстві. Природно, невиконання цих дій спричинить негативні наслідки.
Зовнішній вигляд документа, на що звернути увагу
Тримаючи в руках папірець, передану вам особисто, не поспішайте ставити свій підпис. Без підпису це саме папірець, а не документ. Природно потрібно ознайомитися з правомірністю вручення і правильністю заповнення порядку.
Навіщо? Справа в тому, що співробітники військового комісаріату часто грають на боязні юнаків понести покарання за неявку, тому порядком прикривають будь-який виклик. До речі, запросити до себе військкомат може тільки з певними цілями. За іншими ж питань він повинен контактувати з особою, відповідальною за ведення військового обліку.
У ролі такої особи може виступати директор школи, роботодавець, глава селищної адміністрації. Ось і звалюють на плечі призовника проведення деяких процедур з надання даних або просто хочуть переконатися в законослухняності громадянина.
Перше, на що доведеться звернути увагу, це бланк повістки . Його зовнішній вигляд розроблений Міністерством оборони, але в цілях економії коштів сьогодні такий бланк може роздрукувати будь-який службовець, який має під рукою оргтехніку. Тут не варто очікувати формуляра з водяними знаками або друкарського паперу вищої якості. Необхідно, щоб були присутні всі графи.
- Номер бланка відображає інформацію про регіон і реєстраційний код. Не кожен знає, що це бланк суворої звітності, тому уніфікований певним номером.
- Дані про одержувача. Повинна міститися інформація про те, кому вручається повістка, причому окремою графою виступає місце проживання громадянина.
- Дата прибуття. Зверніть увагу на те, що між часом вручення і часом прибуття має бути, як мінімум, три доби.
- Пункт прибуття. Цю графу не варто залишати без уваги, так як не завжди потрібно з'явитися до військкомату. Місце збору може бути змінено.
- Особлива вимога - має бути вказано, навіщо військкомат вимагає явки. Таким чином, законом визначено лише певні види повісток.
- Перелік документів, які доведеться надати. 3 дні даються саме для того, щоб ці документи можна було зібрати.
- Підпис військового комісара.
- Друк військкомату.
Знаючи, як виглядає повістка, ви тепер можете оцінити її справжність. У разі виявлення найменшого невідповідності громадянин має право не ставити розпис в корінці і повністю ігнорувати документ.
Як відбувається вручення
Ухильники, які не бажають служити в армії, намагаються використовувати всі доступні способи. Крім симуляції захворювання поширеним варіантом вважається спроба ухилитися від отримання повістки, адже якщо громадянин не підписав документ, то і від відповідальності він звільняється. Варіантів для фантазії більш ніж достатньо, так як вручення має бути здійснене за певними правилами.
Передача документа повинна бути проведена особисто в руки, так як від призовника потрібно завірення підписом. Крім того, правила вручення повістки визначають коло осіб, уповноважених на здійснення даної дії. Таким правом наділені співробітники військового комісаріату, органи місцевого самоврядування, працівники, відповідальні за ведення військового обліку в освітніх установах або в організаціях.
У реальному житті часто виникають протизаконні ситуації, на які ми не звертаємо уваги. Часом важливий документ громадянину можуть передати сусіди або колеги по роботі. Підпис в отриманні ставить будь-хто з родичів. Все це неприпустимо, тому що зобов'язання з'явитися громадянин приймає тільки при дотриманні законності всіх процедур.
причини виклику
Раніше йшлося про те, що військовим комісаріатом громадянин підлягає викликом тільки в певних, встановлених законом випадках. Вихід за рамки цих правил вважається незаконним.
- Виклик для проходження медичної комісії. Огляд громадянина проводиться незалежно від його подальшого ставлення до військової служби. При первинній постановці на облік юнака викликають на медкомісію, де йому присвоюється категорія придатності. Перша в житті юнака повістка до військкомату зазвичай передається директором школи, так як при досягненні 17-річного віку новоспечений призовник ще вчиться.
- Виклик на засідання військової комісії. При великій кількості призовників військова комісія не встигає виносити свій вердикт протягом одного дня, тому постановка на первинний облік може бути розділена на етапи. У перший день громадянин проходить медичну комісію, а потім йому слід з'явитися, щоб ознайомитися з висновком військової комісії.
- Виклик для прибуття до місця служби. Така причина вказує на те, що громадянин призивається для проходження військової служби. Повертаючись до піднятого вище питання, відзначимо, що при отриманні перших двох повісток не варто ухіщряются, щоб ухилитися від служби, так як вона поки не загрожує призовнику.
- Виклик для проходження цивільної служби. Незважаючи на те, що альтернативна служба схожа на звичайну роботу в цивільному житті, призовник залишається у відомстві міністерства оборони, тому і викликати його повинні тільки порядком.
наслідки неявки
Практично будь-який юнак запитає: «Що робити, якщо прийшла повістка з військкомату?». Для того щоб уникнути строкової служби існує безліч законних способів, але спроба уникнути отримання повістки, а особливо неявка - самий необдуманий вчинок. Штраф за таке діяння невисокий, максимум, якого досягає сума штрафу, становить 500 рублів, але при системному порушенні закону до громадянина може бути застосовано і кримінальне покарання.
У тому випадку, коли прийшла повістка з військкомату для первинного обліку, неявка відгукнеться простим попередженням . Повторне ігнорування вимог буде розглядатися військовим комісаром. Якщо ж громадяни не приходять безпосередньо до відправки в армію, реального терміну не уникнути.
Ініціатива з боку юнаки завжди буде розглянута в позитивному ключі. Уявімо собі, наприклад, що призовник втратив порядку. Штрафних санкцій за це не передбачено, головне, щоб була забезпечена явка. На початку призовного періоду громадянин може прийти до військкомату без повістки. Таке часто зустрічається, коли доводиться безуспішно очікувати вручення документа, адже недоліки характерні для будь-якої роботи.
Останнім часом все частіше мова заходить про такий спосіб повідомлення, як електронна повістка. Щоб військкомат надіслав лист, потрібна електронна пошта. Безперечно, процедура значно спрощується, але гостро стоїть питання свідомості громадян. Чи можна вважати факт відправки пошти доказом того, що юнак сповіщений? На сьогоднішній день навіть проект закону про введення електронного документа не підготовлений, чому і не слід розглядати цей варіант всерйоз.
Тут слід розібратися, чи будь-який документ пов'язаний з відправкою в армію?Навіщо?
Чи можна вважати факт відправки пошти доказом того, що юнак сповіщений?