Реклама
Реклама
Реклама

Переможе «дешевих», але виграє якісний. Капремонти в Магнітогорську приносять результати

  1. Капремонт - на благо чи клопоти?
  2. Сам собі капремонт
  3. Комплексний підхід
  4. І так зійде?
  5. обличчя міста

Фото: автора

Магнітогорськ. Капітальний ремонт - справа довга і не завжди передбачуваний, однак частіше результат позитивний.

Капремонт - на благо чи клопоти?

Хід робіт в Магнітогорську проінспектував генеральний директор спеціалізованої некомерційної організації - фонду «Регіональний оператор капітального ремонту загального майна в багатоквартирних будинках Челябінської області» Вадим Борисов.

Журналістам Вадим Борисович розповів про реалізацію програми в Магнітогорську. На 20 вересня виконано 443 виду будівельно-монтажних робіт на загальну суму 321,6 мільйона рублів, у тому числі ремонт 114 одиниць ліфтового обладнання на суму 168,8 мілліонв рублів. Незважаючи на великий обсяг робіт по заміні ліфтів, проблем в Магнітогорську по цій частині немає, на відміну, наприклад, від Челябінська, запевнив регоператор.

Незважаючи на великий обсяг робіт по заміні ліфтів, проблем в Магнітогорську по цій частині немає, на відміну, наприклад, від Челябінська, запевнив регоператор

Роботи виконані на істотно більшу суму, ніж сплатили за цей термін городяни (всього 260,4 тисячі), проте при проведенні ремонтів були використані резерви, накопичені в минулі роки.

«У кількісному відношенні робота по Магнітогорськ ведеться добре, - підкреслив Вадим Борисов. - Зараз більший упор з підрядниками і службою будівельного контролю робимо на якості тих робіт, на які ми витрачаємо гроші. Відразу відповім, що до якості питання були, є і будуть. Реагуємо на скарги, намагаємося уважніше контролювати хід робіт. У Магнітогорську за останній рік зовсім вже «провальних» підрядників не спостерігається, ситуація стабілізувалася. Випадків, коли ми з прокуратурою шукаємо їх, тут не спостерігається ».

Сам собі капремонт

Сьогодні у фонді капремонту міста знаходяться 2 280 багатоквартирних будинків, з них 2 100 - на загальному рахунку регоператора, 16 - на його спецрахунках, 164 - на спецрахунках управляючих компаній, ТСЖ і інших. При цьому процес переходу на власні спеціальні рахунки набирає обертів: за вісім місяців на них перейшли мешканці 85 будинків, ще 43 приєднаються до кінця року, коли завершиться оформлення документів.

Сума, зібрана мешканцями цих будинків за два роки роботи програми, буде переведена із загального фонду на їх спецрахунки, і в подальшому вже збори мешканців, ТСЖ або КК зможуть самі визначати види робіт і здійснювати заплановане. У Магнітці кількість «самостійних» перевищує середній відсоток по області в три рази. Вадим Борисов нагадав, що агітація мешканців до створення спецрахунків - одне із завдань регоператоров по всій Росії.

Вадим Борисов нагадав, що агітація мешканців до створення спецрахунків - одне із завдань регоператоров по всій Росії

Тим, хто платить в «загальний казан», представник регоператора нагадав: з вересня змінилися квитанції. Це пов'язано з тим, що ПАТ «Челябенергосбит», який займався друкуванням і доставкою квитанцій по всій області, з вересня припинив роботу в цьому напрямку. У зв'язку зі зміною підрядника стався невеликий збій в доставці, але городяни можуть не переживати: квитанції все отримають обов'язково.

Комплексний підхід

Зараз при складанні проекту по роботах в будинку регоператор все більше тяжіє до комплексного підходу, щоб відразу замінити, пофарбувати, починають все по максимуму і більше до цього не повертатися десятиліттями. Тим більше, що зараз законодавець не настільки суворий в обмеженні коштів, які можливо витратити на той чи інший будинок.

«Часто у власників виникають питання, коли виконується тільки один-два виду робіт на будинку, адже в розумінні обивателя капремонт повинен виконуватися по всіх можливих напрямках, хоча на ділі це незручно мешканцям, - коментує Вадим Борисов. - Коли одночасно змінюються всі комунікації, дах, фарбується фасад, і все в один рік, це дуже важко пережити людям ».

У двоповерховому будинку №9 по вулиці Миколи Шишки, побудованому в 1961 році, вирішили підійти до питання комплексно: роботи тут йдуть з грудня минулого року і рухаються до кінця. Вже поміняли дах, привели в порядок фасад, мережі водопостачання та водовідведення, завершується ремонт систем опалення. Завдання - до 1 жовтня всі мережі повинні бути опресовані і готові до роботи.

Роботи по дому Шишки, 9 повинні закінчитися вже скоро

До слова, загальнобудинкові прилади обліку в рамках капремонту ставити тепер не будуть - в квітні цього року Заксобраніі Челябінської області законодавчо затвердив цей обов'язок за ресурсоснабжающими організаціями.

До генпідряднику ТОВ «АКС74У» у регоператора залишився ряд питань: наприклад, чому стояки і батареї можуть запропонувати фарбувати самим мешканцям, в кошторис були включені вимощення, не передбачені лотки для водостоків?

«Гроші вільні є, роботи треба робити якісно і відповідно до СНіПами, - підкреслив Вадим Борисов. - Робіть розрахунок з кураторами, якщо можливо зробити вимощення в межах вартості фасаду - робіть! »

Ви можете:

- брати участь в розробці, вносити пропозиції і контролювати проектно-кошторисну документацію;

- клопотати про внесення коригувань, якщо вони не призводять до суттєвого подорожчання робіт (наприклад, заміни чавунних батарей на біметалеві або алюмінієві, металевих труб на пластикові).

Комплексного ремонту удостоївся і будинок № 17 по Комсомольській: на заміну інженерних мереж і даху пішло близько чотирьох мільйонів рублів. Ось тільки з фасадом доведеться почекати до 2034 року на жаль, в цей кошторис він не увійшов, хоча необхідність тут у наявності, визнав регоператор.

Ось тільки з фасадом доведеться почекати до 2034 року на жаль, в цей кошторис він не увійшов, хоча необхідність тут у наявності, визнав регоператор

Будинок за адресою: Комсомольська, 17 став комфортніше

Однак, навіть при вигляді того, як перетворюється будинок, багато мешканців розщедрюватися не поспішають: з нарахованих з початку року 246 тисяч рублів вони оплатили лише 173.

Проблема не тільки в цьому будинку: в цілому з нарахованих за вісім місяців поточного року 448,5 мільйона рублів магнітогорци здали поки 335,9 мільйона, рівень збирання - близько 75 відсотків, що ближче до середньообласного рівня в 80 відсотків, ніж в попередні роки, коли Магнітка істотно відставала.

І так зійде?

Система електронних аукціонів передбачає, що «переможе дешеві», однак на практиці робота ведеться у тісній співпраці з місцевими органами влади і контрольно-наглядовими органами, а також з самими власниками житла, які стежать за кожним кроком проведення робіт.

Будинок № 17/1 по проспекту Леніна якраз з таких. Підрядник дістався не найвідповідальніший - в Міаському ТОВ «Су-1 Уралавтострой» майстрів своєї справи трохи.

Підрядник дістався не найвідповідальніший - в Міаському ТОВ «Су-1 Уралавтострой» майстрів своєї справи трохи

Роботи в своєму будинку мешканці Леніна, 17/1 контролюють особисто

Стояки системи опалення зварені «на авось», розкривати перекриття в більшості випадків навіть не спромоглися - відрізали зверху і знизу і приварили нові. Опресовування показала дуже низька якість зварних швів: практично кожен представляв мініатюрний фонтан. Хтось із мешканців вранці опинявся по коліно у воді і ловив поплили тапочки, у кого-то дибілся ламінат, а один із власників вирішив плюнути на обіцяний капремонт і провести його своїми силами, встановивши пластикові стояки опалення.

«Труби два дні зварювальники варили, обпресувати - сім стиків біжать, - скаржиться Анатолій Ярин регоператору. - Прийшли інші зварювальники, варили ще два дні - п'ять свищів. Мені це набридло, син хлопців своїх надіслав, зроблять мені пластик за гроші ».

Мені це набридло, син хлопців своїх надіслав, зроблять мені пластик за гроші »

Анатолій Ярин розмовляє з Вадимом Борисовим

Анатолій Ярин розмовляє з Вадимом Борисовим

Підвал будинку Леніна, 17/1

Незважаючи на те, що пластикові труби витримують до 95 градусів і заборонені до установки на системи опалення, де пікові температури можуть досягати 130 градусів, мешканець вважає: моя квартира - мені можна. Правда, думкою сусідів двох нижніх поверхів він не поцікавився.

Вадим Борисов порекомендував магнітогорський кураторам регоператора підключити до питання службу будівельного контролю, а жителям - не підписувати документи, поки підрядчик не зробить все як треба і не компенсує збитки, завдані майну власників - це його обов'язок.

«Найголовніше для власників - не пропустити момент підписання акту прийому-передачі і вчасно озвучити всі проблеми. Якщо є конкретні претензії, і ви їх можете висловити, ми готові це транслювати підряднику. Запевняю, що він не отримає своїх грошей до тих пір, поки ці претензії не будуть врегульовані, і не будуть стояти всі підписи зацікавлених мешканців, - підкреслив Борисов. - Ця система працює по всій країні. Коли гроші вже сплачено підряднику, вкрай складно буде це питання врегулювати, тільки через суди ».

Якщо ви незадоволені якістю або є запитання, вам допоможе:

- старший по будинку (володіє всіма контактами, стежить за ходом робіт);

- підрядна організація (оголошення з телефонами відповідальних осіб підрядник зобов'язаний вивісити на під'їздах, приступаючи до роботи);

- служба будівельного контролю;

- магнітогорський відділ служби технічного замовника Регіонального оператора.

У згаданому будинку про приймання робіт мови йти не може. Варіантів поки два: або підрядник знаходить більш професійних зварювальників і переробляє всі свої недоліки, або домовляється з власниками і залишає рішення проблем до весни, але тоді, швидше за все, продовжувати роботу буде вже інший підрядник, а бракороби залишаться без оплати.

обличчя міста

Капітальний ремонт фасадів будівель, особливо виходять на центральні вулиці - питання тонкий. Фасад - не тільки власність мешканців будинку, але і частина архітектурного обличчя міста, тому, коли розробляється проектно-кошторисна документація, проектувальники зобов'язані вимагати від міської влади паспорт будинку. Саме органи місцевого самоврядування визначають, в який колір пофарбувати стіни, які матеріали застосовувати при обробці.

Будинок № 22 по вулиці Ленінградській - зразок такої взаємодії. Так як будівля входить в архітектурний ансамбль історичної частини Магнітогорська, управління архітектури було особливо педантично у виборі оздоблення фасаду. Якщо з боку двору будинок був просто оштукатурений і пофарбований, то для того, щоб привести в порядок Теразитову штукатурку, довелося запрошувати фахівців з челябінського ТОВ «Екобуд».

Якщо з боку двору будинок був просто оштукатурений і пофарбований, то для того, щоб привести в порядок Теразитову штукатурку, довелося запрошувати фахівців з челябінського ТОВ «Екобуд»

Леніградской, 22 - будинок, над яким довелося потрудитися

Праця копіткий: щоб зберегти історичний вигляд, потрібно сім тонн спеціальних сумішей, які привезли з Москви, а інкрустувати слюдою працівникам довелося вручну. Роботи ведуться вже четвертий місяць і поки не підійшли до кінця. Справа і в тому, що фасад з декоративною кладкою, багато невеликих елементів, тому доводиться виводити русти, відновлювати кожен зубець і віньєтку, і це затримує роботу, пояснює підрядник.

«Відновлювати завжди складніше, ніж робити заново», - підтверджує Вадим Борисович.

На проведення ремонтних робіт тут було витрачено близько дев'яти мільйонів рублів, майже в шість мільйонів обійшовся фасад. До кошторису також увійшли заміна комунікацій, вікон, ремонт підвальних приміщень. Жителів результат більш ніж влаштовує.

«Пофарбували, поміняли вікна, - зазначає Людмила Панова. - Якість хороша, робочі дуже акуратно все зробили, сміття за собою завжди прибирають, ввічливі, культурні ».

Плани на капремонт будуються заздалегідь. Буквально на днях регоператор отримав від адміністрації міста план на 2020 рік, ось-ось почнуться електронні аукціони з визначення підрядників.


Наталя ЛОПУХОВА / Служба новин «МР» ©
Фото: автора

Капремонт - на благо чи клопоти?
Капремонт - на благо чи клопоти?
І так зійде?