Реклама
Реклама
Реклама

Компанія «Донстрой» замахнулася на мільйон квадратних метрів, коли в її будинках розвалюються ліфти

Компанія «Донстрой» зведе на заході Москви, в районі Раменкі, мільйон квадратних метрів житла. Здавалося б, ось вже хороша новина - запуск такого масштабного проекту в розпал кризи показує, що в економіці не все так уже й погано. До того ж на цей раз «Донстрой», що прославився зведенням суперелітних будинків, начебто обіцяє сконцентруватися насамперед на доступності житла (що при таких обсягах цілком зрозуміло).

Напевно пропозицію багатьом здасться вигідним: придбати недорогу квартиру від преміального забудовника. Однак давно відомо - не все те золото, що блищить. А красива обгортка і вміння пускати пил в очі часом можуть лише бути способом приховати недоліки.

14 січня 36-річна москвичка Ірина Володіна розбилася в шахті ліфта, впавши з висоти восьмого поверху. Трагедія могла виявитися ще більш моторошною - загибла вийшла з квартири разом зі своєю маленькою донькою. Однак супроводжувала її няня забарилася і Володіна увійшла в ліфт одна. Далі, як повідомляє «МК», при русі кабіни виник люфт і вона зачепилася за поріг. Через різку зупинки обірвалися противаги, що впали на дах кабіни. Потужний удар привів до обвалення статі, і нещасна провалилася в шахту.

Загибель Володиної продовжила низку смертей, що сталися за останні місяці через несправність ліфтів. Однак є нюанс - перш ПП траплялися з підйомниками, встановленими в звичайних старих багатоповерхівках. Володіна ж була мешканкою «Червоних вітрил» - можливо, самого елітного комплексу столиці, в якому мешкають мільйонери, зірки та інші заможні громадяни, здатні заплатити за квадратний метр вартість одинички в куточку російської провінції.

«Все знаходиться в розваленому стані»

Ось чому трагічна загибель Ірини Володиної викликала не тільки шок від самого факту безглуздої смерті молодої жінки, але і цілком зрозуміле здивування іншого характеру. Як вже говорилося, «Червоні вітрила» спочатку позиціонувалися як житло преміум-класу, звідси і космічні ціни на квартири. Резонно, що за такі гроші мешканці розраховують на відповідну якість. Але віддати мільйони і жити в будинку, де біля ліфта відвалюється пол?

Справді, можна скільки завгодно надувати щоки і твердити про елітарність - якщо вона грунтується лише на словах, тоді це пшик, Портос з його знаменитої стрічкою, багато прикрашеній спереду і сором'язливо прикритою з тилу. А якщо говорити ще жорсткіше - мабуть що й відвертий обман.

Тому не виключено, що історія з ліфтом-вбивцею може стати тільки початком великого скандалу. Загибель Володиної стала приводом придивитися до «Червоним вітрила» уважніше. На жаль, побачене навряд чи може порадувати.

«У будівлях елітного житлового комплексу« Червоні вітрила », де напередодні в ліфті загинула жінка, по стінах йдуть великі тріщини. Реальна загроза життю існує для всіх мешканців », - повідомляє інформагентство Ura.ru. При цьому, за його відомостями, власники елітного житла відчули недобре відразу після новосілля. Стрімко зростаючі на стінах тріщини почали проривати шовкові шпалери. А грибок - псувати колекційну кераміку просторих ванних кімнат. На підтвердження своїх слів агентство публікує фотографії.

Втім, вже звучать версії, що все це - спроба інформаційної атаки на «Донстрой». Дійсно, така подія, як загибель людини в ліфті, для недобросовісних конкурентів є хорошою можливістю потоптати лідера будівельного ринку. Однак ось який нюанс - судячи з усього, про великі проблеми з якістю в «Червоні вітрила» відомо було вже давно.

По темі

Компанія «Донстрой» зведе на заході Москви, в районі Раменкі, мільйон квадратних метрів житла

2606

Група молодих людей, що з'явилися до пенсіонерки під виглядом ремонтників вікон, пограбували жінку похилого віку на мільйон рублів. На даний момент вирішується питання про порушення відносно зловмисників кримінальної справи.

В Інтернеті котрий рік діє сайт під назвою «Наші вітрила». Він позиціонує себе як форум жителів комплексу, на якому обговорюються його поточні проблеми. Якщо довіряти інформації, наведеної користувачем Artem в розділі «Стан нашого ЖК», ще на початку 2013 року було негладко: «Серйозних проблем набагато більше, ніж здавалося на перший погляд. Якщо коротко, то все знаходиться в розваленому стані, в конструкції ряду будинків вже є наскрізні тріщини, на техповерх живуть нелегали, інфраструктура, обладнання та комунікації повністю запущені і не обслуговуються належним чином і т.д. Комплекс преміальний тільки зовні. Зсередини все як в хрущовках ».

«Будинок давно« недоухожен », і до аварійного нам дуже і дуже недалеко, на жаль, - вторить йому адміністратор Glavred. - І, поки будете закривати на це очі, буде ставати тільки гірше ».

«З особистого досвіду, - ділиться модератор Tanya. - На мою машину при виїзді з гаража кілька місяців тому з фасаду корпусу В вивалився цегла, слава богу, потрапив в багажник. До мене на дах лоджії і на сусідні балкони регулярно падають здорові шматки фасаду. Мені реально страшно ходити самій і тим більше з дитиною біля наших будинків ».

Уточнимо - гарантувати, що публікуються на даному форумі критичні відгуки є стовідсотковою правдою, ми не можемо. Що, якщо і це чиясь провокація? Однак на тлі того, що сталося з Володиної мимоволі згадуєш, що диму без вогню не буває. До речі, сама Володіна, як повідомлялося, полягала в ініціативній групі мешканців, що займалася проблемами будинку. Такий ось сумний збіг.

«Хічкок якийсь»

У зв'язку з чим на прийдешній проект «Донстроя» по забудові Раменок починаєш дивитися новими очима. Всього, як передають «Ведомости», планується забудувати 172 гектари землі між вул. Лобачевського, Мічурінським проспектом, рікою Раменках і ділянкою київського напрямку Московської залізниці. Зокрема, на території 55 гектарів передбачається звести багатофункціональний житловий комплекс загальною площею 1,15 млн квадратних метрів, в тому числі 930 300 квадратних метрів житла, а також комерційну нерухомість і об'єкти інфраструктури. Містобудівне-земельна комісія столиці вже видала «ДонСтрім» добро на розробку проекту планування території.

Південний захід Москви вважається престижним районом, тому затія бачиться вельми прибутковою. Однак «Ведомости» нагадують - в цьому районі вже реалізується кілька великих девелоперських проектів, чому ринок може виявитися перенасиченим. Не варто забувати і про кризу - як стверджують експерти, ринок новобудов зараз переживає вкрай непрості часи, у людей просто немає грошей на покупку житла. Внаслідок чого «ДонСтрім», можливо, доведеться пропонувати квартири з великим дисконтом. Навряд чи в компанії не оцінюють потенційні ризики. Але якщо з самого початку відомо про можливі проблеми, які прямо підштовхують до економії коштів, чи не постраждає якість житла? Питання, як бачимо, більш ніж резонне.

Є і ще один аспект. Великий обсяг забудови передбачає злагодженість і якісну організацію роботи. Тому як будь-який зрив і затримка здачі об'єкта в нинішній ситуації можуть обернутися катастрофою для людей, яким просто виявиться ніде жити. Але на згаданому вже вище форумі читаємо скаргу: «Донстрой» в односторонньому порядку змінює термін здачі корп. 5 ». "Це норма. «Донстрой» всі об'єкти здає із запізненням! »,« Затримка на півроку це дуже, дуже добре! 5 корпус (НЕ який зараз будується, а який вже побудований) за планом здавався в 3 кварталі 2006. Здали його в 4 кварталі 2009 », - слідують коментарі і резюме:« Хічкок якийсь. Знав би раніше - не зв'язувався, купив би готове житло ».

Володимир Маркін, офіційний представник Слідчого комітету РФ, про надзвичайну подію в «Червоні вітрила»:

- Як правило, такі речі трапляються, коли не відбувається відповідного технічного обслуговування. Яким чином таким компаніям дозволяють будувати, здавати в експлуатацію і обслуговувати такі будинки? Дивує, коли подібні трагедії відбуваються в так званих елітних будинках. Ліфт, якому, наскільки я знаю, немає навіть 10 років, і в ньому провалюється підлога - це, звичайно ж, просто неподобство.

ДО РЕЧІ

З самого початку будівництва «Червоних вітрил» звучали тривожні попередження про те, що зводити комплекс такий поверховості на березі водойми може бути небезпечно - через слабкість грунтів висотки ризикують одного разу з'їхати в річку. У 2005 році про це написала наша газета. Обурившись, «Донстрой» звернувся до суду, відсудивши у редакції мільйон рублів. І що ж? Ось, наприклад, думка колишнього заступника керівника Росприроднагляду Олега Мітволя, яке він нещодавно озвучив в інтерв'ю «Лайфньюс»:

- Я вважав, що не можна було на березі Москви-ріки з погано вивченою гідрогеологією будувати висотку. У мене були суперечки з московськими будівельниками, навіть звертався в прокуратуру. Але мені не вдалося переконати переглянути проект. На жаль, будівельники звели ці величезні висотки на місці, де ситуація з грунтом може привести до внутрішніх конструктивним зсувів. Ймовірно, доведеться якусь кількість поверхів розселяти.

Але віддати мільйони і жити в будинку, де біля ліфта відвалюється пол?
Що, якщо і це чиясь провокація?
Але якщо з самого початку відомо про можливі проблеми, які прямо підштовхують до економії коштів, чи не постраждає якість житла?
Яким чином таким компаніям дозволяють будувати, здавати в експлуатацію і обслуговувати такі будинки?
І що ж?