Реклама
Реклама
Реклама

"Нам навіть договір не видали". Мінчани судяться з відомою службою таксі через зарплату :: PROFTAXIST.BY

  1. Мінчанин вимагає від служби таксі 2000 рублів «за затримку розрахунку при звільненні та переробку в...
  2. «Нікуди не влаштуватися. Всі мовчать, щоб не втратити навіть таку роботу »
  3. На цю ж службу таксі вже скаржилися 4 роки тому
  4. Директор служби таксі: «Наша компанія - абсолютно чиста і прозора»
  5. Комітет з праці: «Цим людям можуть допомогти тільки показання свідків»

«Мене звільнили за те, що не вигнав дівчину-диспетчера, яка просто нахилила голову, сидячи за комп'ютером», - розповідає FINANCE.TUT.BY свою історію мінчанин Дмитро Лозовий. Він стверджує, що працював в диспетчерській службі таксі «Алмаз 7788» і не отримав розрахунок після звільнення. Він і кілька його колишніх колег подали позови проти компанії. Однак ні у кого з них немає ні договорів, ні актів виконаних робіт - ніяких доказів, крім слів. Адміністрація таксі каже, що ця людина у них ніколи не працював. Суд же поки виніс рішення лише по одному позову - відмовив в його задоволенні. Але заявники наполегливі і збираються боротися далі.

Мінчанин вимагає від служби таксі 2000 рублів «за затримку розрахунку при звільненні та переробку в нічний час»

- Все почалося 17 червня 2016 року. Я займав посаду старшого диспетчера і вийшов на зміну, - розповідає Дмитро. - Мені подзвонила адміністратор, яка стежить за камерами спостереження, встановленими в диспетчерських, розташованих на двох поверхах бізнес-центру «Парус». Вона запитала, чому у мене на зміні спали два диспетчера. Але ніхто не спав. Дівчина голову просто нахилила. Адміністратор сказала мені, що я повинен був цю дівчину тут же вигнати.

Після зміни, за словами Дмитра, він був звільнений «за обман керівника».

- Я зібрався і пішов. Потім просив документи про те, що я у них працював. Але мені нічого не видали і остаточно не розрахували за фактичний час роботи, а це близько 300 рублів, - каже чоловік.

Як стверджує Дмитро, всі диспетчери підписували договори підряду, коли їх приймали на роботу, але «покладеного примірника договору ми не отримували під приводом того, що якщо він знадобиться, то нам його видадуть». Так, за словами чоловіка, він пропрацював 3,5 місяця.

«Мене звільнили за те, що не вигнав дівчину-диспетчера, яка просто нахилила голову, сидячи за комп'ютером», - розповідає FINANCE

Дмитро Лозовій

Тепер же в суді Московського району столиці розглядається справа за позовом Дмитра, в якому він серед іншого просить стягнути з ТОВ «Таксі Алмаз 7788» в свою користь 2 тисячі рублів «за затримку розрахунку при звільненні, необгрунтоване звільнення, переробку в нічний час». Також Дмитро стверджує в заяві, що частина машин, які працюють в службі таксі, не оснащені таксометрами, і просить «провести комплексну перевірку організації».

На першому розгляді справи представником відповідача була заступник директора ТОВ «Таксі Алмаз 7788» Олена Пузікова. Вона відмовилася давати будь-які додаткові коментарі FINANCE.TUT.BY. Але під час процесу заявила суду, що Дмитро в диспетчерській ніколи не працював, а договір підряду з ним насправді був укладений, але тільки замовником там виступає ТОВ «ЛПСтрой». Директором цієї компанії є та сама людина, що очолює ТОВ «Таксі Алмаз 7788», - Віктор Пузіков.

Але Дмитро Лозовий стоїть на своєму і, навіть підтвердивши свій підпис на договорі з «ЛПСтрой», впевнений, що працював в диспетчерській таксі «Алмаз». У будь-якому випадку ніякого акту виконаних робіт немає - і тому розрахунку теж бути не може, вважає відповідач.

«Нікуди не влаштуватися. Всі мовчать, щоб не втратити навіть таку роботу »

Одночасно з Дмитром подібні позови подали ще кілька людей. Наприклад, Поліна Моханова, яка, за її словами, місяць працювала диспетчером.

- Я пропрацювала з 1 по 25 червня, а потім захворіла, - ділиться дівчина. - Коли через три дні принесла «лікарняний», мені сказали відпрацьовувати ці пропуски до 31 липня. Я відмовилася - і мене звільнили. Грошей за відпрацьовані дні не дали. Мені винні близько 300 рублів.

Поліна каже, що, незважаючи на такі умови, люди приходять працювати, тому що ніде немає роботи і всюди мало платять.

- Тому все і мовчать, щоб не втратити навіть таку роботу. Я ось теж хотіла підробити влітку, оскільки зарплати вчителя хореографії в 220 рублів не вистачає. Тим більше що в оголошенні заробіток був зазначений вищий, ніж ми реально отримували: чи не 350-400 рублів, а 500-550.

За словами Поліни, за кожну відпрацьовану замовлення диспетчер отримує 7,5 копійки. Тобто для того щоб заробити 400 рублів, потрібно прийняти за місяць близько 5330 замовлень. Оскільки кожен диспетчер, каже дівчина, повинен був відпрацювати не менш 16 змін в місяць, то це виходить в середньому по 330 замовлень за 12-годинну зміну.

Оскільки кожен диспетчер, каже дівчина, повинен був відпрацювати не менш 16 змін в місяць, то це виходить в середньому по 330 замовлень за 12-годинну зміну

Поліна Моханова

Близько місяця нібито пропрацювала в диспетчерській таксі «Алмаз» і Анна Бендега. Вона скаржиться, що її не відпустили з роботи за повісткою в міліцію. Крім того, жінці не подобається, що у диспетчерів відбирали на час роботи мобільні телефони.

Як скаже потім в суді представник відповідача, останній факт - це специфіка бізнесу. Це робиться, щоб не було «лівих» замовлень безпосередньо таксистам.

Анна першою пішла в суд. Однак засідання, по суті, закінчилося нічим. Представник відповідача, юрист, лише зачитав суду заперечення проти позову. Їх суть зводилася до відсутності будь-яких документальних доказів трудових або цивільно-правових відносин між компанією-відповідачем і Ганною. Тому в задоволенні позову керівництво ТОВ «Таксі Алмаз 7788» просить відмовити.

Засідання в результаті було перенесено, щоб позивачка могла більш конкретно сформулювати свої вимоги Засідання в результаті було перенесено, щоб позивачка могла більш конкретно сформулювати свої вимоги.

У тому ж ключі пройшло засідання і за позовом Олександри Пархимович. Правда, вона вже підготувалася більш грунтовно - надала список з кількістю відпрацьованих днів і дзвінків в ці дні. За її словами, вона вела записи, коли працювала, для того щоб перевірити, чи правильно їй нарахують зарплату.

Олександра Пархимович

Трохи пізніше суд переніс засідання. І як стало відомо на цьому тижні, за даним позовом вже винесено рішення - відмовити в задоволенні. Але Олександра збирається його оскаржити.

На цю ж службу таксі вже скаржилися 4 роки тому

До речі, в квітні 2012 року схожі претензії до диспетчерській службі таксі «Алмаз 7788» вже пред'являли кілька мінчан. Тоді про так званому скандалі вийшов в ефір сюжет в передачі «Добро поскаржитися» на телеканалі СТВ.

Мінчанка Ольга Каркотко стверджувала, що «вона більше двох місяців відпрацювала диспетчером в службі таксі. Але як тільки дівчина вирішила піти, керівництво таксопарку заявило, що знати її не знає і взагалі вперше бачить ».

Правда, як і в нинішніх історіях, у дівчини, крім слів, не було жодного доказу того, що вона дійсно працювала в диспетчерській службі таксі «Алмаз». Ольга і ще кілька людей теж збиралися йти в суд. Але, схоже, ця спроба закінчилася невдало. Будь-якої іншої інформації про цей випадок знайти не вдалося.

Примітно, що схожі історії можна зустріти і серед відгуків про роботу таксі в інтернеті. Дівчина під ім'ям Ніка залишила відгук на сайті vse-taxi.by. Вона пише, що теж працювала диспетчером в таксі «Алмаз» і її звільнили, але не розрахували.

«Пропонують підписати незаповнений договір підряду і порожній акт про виконані дзвінках, - йдеться у відгуку. - Само собою, копію ніяку на руки не дають. Я розуміла, що не можна підписувати, то, що до кінця не заповнено, але вже дуже робота потрібна була і сподівалася на те, що не обдурять. Тим більше запитала у колег, як вони підписували договір. Сказали, що так само: вони на чесному слові фактично працюють <...> Платять на кшталт абияк - і на цьому спасибі. І я стала працювати ».

Директор служби таксі: «Наша компанія - абсолютно чиста і прозора»

Директор служби таксі «Алмаз 7788» Віктор Пузіков, який в минулому році увійшов в рейтинг найуспішніших молодих білоруських бізнесменів за версією порталу «Про бізнес.» і зайняв там 25-е місце з 40, впевнений, що всі претензії до його компанії надумані і не мають під собою ніяких реальних підстав.

- Вас ввели в оману щодо негативної репутації нашої компанії, оскільки ми з усіма працівниками укладаємо або трудові, або цивільно-правові договори, - говорить Віктор. - Наша компанія сплачує всі необхідні збори і відрахування. Моя особиста думка - сьогодні існує бажання деяких осіб «напаскудити» нашої компанії через подачу деяких ефемерних позовних заяв. Ми відкриті для будь-яких контролюючих органів. Нас перевіряли недавно різні інстанції, але ніяких порушень не знайшли.

Однак однозначної відповіді - працювали чи ні - щодо всіх людей, які подали позови, Віктор Пузіков був «не готовий дати». Також він не став коментувати ситуацію з договорами підряду від імені компанії «ЛПСтрой».

- Сьогодні немає жодного судового рішення щодо нашої компанії, яке б підтверджувало, що ми з кимось зі своїх співробітників якось нечесно надійшли. Наша компанія абсолютно чиста і прозора.

Після завершення розгляду справи, за словами директора, він збирається подавати позов з приводу спроби зіпсувати репутацію компанії.

Комітет з праці: «Цим людям можуть допомогти тільки показання свідків»

- Подібні скарги від людей зараз бувають часто, - говорить перший заступник голови комітету з праці та зайнятості Мінміськвиконкому Павло Кунашкевіч. - Тому люди повинні пам'ятати два правила при прийомі на роботу. По-перше, перш ніж приступати до роботи, переконайтеся, що є наказ про прийом. По-друге, обов'язково вимагайте трудовий договір або контракт, який складається у двох примірниках - для вас і роботодавця. У договорі повинні вказати умови і розміри оплати праці, а також терміни виплати. При цьому роботодавець зобов'язаний внести відповідний запис до трудової книжки. Тільки в цьому випадку ви як працівник захищені.

Павло Кунашкевіч стверджує, що фактичний допуск до роботи вже є початком трудових відносин. Що стосується цивільно-правових відносин, то умови укладення договору підряду регулюються Цивільним кодексом і указом президента № 314 від 6 липня 2005 року. Останнім документом визначено основні умови укладення цивільно-правових договорів. Серед іншого передбачено відповідальність «за невиконання замовником зобов'язань по оплаті виконаної роботи у вигляді неустойки в розмірі не менше 0,15 відсотка невиплаченої суми за кожен день прострочення».

- Зараз для цих людей єдиний спосіб довести, що вони все-таки фактично виконували якісь роботи - це свідчення. Добре було б надати номери машин і телефони водіїв, яким вони давали замовлення, - пояснює Павло Кунашкевіч.

До речі, перший заступник голови комітету каже, що якихось доведених фактів подібних порушень у ТОВ «Таксі Алмаз 7788» зафіксовано не було.

А поки йдуть суди, служба таксі продовжує набирати на вакансії диспетчерів нових працівників.

джерело: FINANCE.TUT.BY