Реклама
Реклама
Реклама

«Яндекс. Пробки »: де і чому стоять водії міста Березовського?

  1. «Пробкові» час
  2. пляшкове горлечко
  3. Що робити?

Передноворічний дорожній колапс жителі Березовського, ті, що їздять в Єкатеринбург, відчули сильніше, ніж самі екатерінбуржци

Передноворічний дорожній колапс жителі Березовського, ті, що їздять в Єкатеринбург, відчули сильніше, ніж самі екатерінбуржци. Крім традиційних заторів в центрі міста, нам доводиться збирати пробки на під'їзді до мегаполісу і виїзді з нього.

Крім традиційних заторів в центрі міста, нам доводиться збирати пробки на під'їзді до мегаполісу і виїзді з нього

Не так давно відстежувати завантаженість цих доріг стало можливо за допомогою сервісу «Яндекс. Пробки ». Сервіс показує проблемні ділянки на вулиці проїжджу і ЕКАД. Звідки «Яндекс» дізнається про пробки, розповідає Павло Козлов, представник компанії «Яндекс» в Уральському федеральному окрузі.

Виявляється, головний фактор, що визначає, наскільки вільно рух - це швидкість автомобільного потоку. В середньому, пробкою (червоний колір на карті) в Єкатеринбурзі вважається рух зі швидкістю нижче 20 км / год по великих дорогах і нижче 10 км / год - за малим. Джерело інформації про швидкість - це самі водії, які користуються мобільними додатками «Яндекс. Карти »і« Яндекс. Навігатор »: знеособлені дані про швидкість і напрямок руху передаються в аналітичний центр« Яндекс. Пробок ». Аналогічні відомості передають партнери проекту - таксі, автобуси, маршрутки і інші. Дані аналізуються, обробляються комп'ютерною програмою, і в результаті на дорогах розмічаються «зелені», «жовті» та «червоні» ділянки. Потім розраховується загальний бал завантаженості доріг, і все це з'являється на «Яндекс. Картах ».

Виходить, що чим більше березовчан в дорозі будуть користуватися сервісом «Яндекс. Навігатор », тим точнішою буде інформація про пробки на першій-ліпшій нагоді маршруту Березовський-Єкатеринбург.

У кожному місті шкала балів налаштована відповідно до загальним рівнем завантаженості саме цього міста. Наприклад, те, що в Єкатеринбурзі вважається вкрай складною ситуацією і оцінюється в 10 балів, в Москві буде відповідати 8-9 балам.

Наприклад, те, що в Єкатеринбурзі вважається вкрай складною ситуацією і оцінюється в 10 балів, в Москві буде відповідати 8-9 балам

Фото Марини Меліхової: навіть в розпал робочого дня рух по вул. проїжджій утруднено

«Пробкові» час

Найбільше страждають від дорожніх заторів ті, хто працює в графіці з 9 до 18. Пік ранкові пробки (в середньому, 6-7 балів) припадає на період з 8 до 9 ранку. Вечірні, в середньому, серйозніше ранкових - 7-8 балів, і більш протяжні по часу - з 18 до 19 годин і далі, окремі пробки можуть залишатися і до 21.00.

Влітку березовчане особливо помічають п'ятничні «дачні» пробки - потік машин з міста серйозно збільшується. Взимку цього явища немає, але ситуацію ускладнюють снігопади. За словами Павла Козлова, саме погода - головний фактор, що провокує пробки. Ремонт або аварія створюють локальні труднощі, а під час дощів і снігопадів ситуація ускладнюється у всьому місті. Як було, наприклад, на початку грудня.

Це підтверджує статистика: в році, що минає було 32 дня (дані на початок грудня), які набрали рекордну десятку балів. Причому з початку року і до квітня таких не було, за все літо їх було всього п'ять, а от починаючи з вересня, ми маємо по 6-8 десятибальною днів на місяць, причому всі вони супроводжуються дощами, грозами, туманом або снігопадами.

пляшкове горлечко

А як йдуть справи у жителів інших міст поблизу від мегаполісу? Чи є такі благополучні напрямки і дороги, по яким можна швидко і без зайвої суєти дістатися з передмістя до центру Єкатеринбурга? Експерт «Яндекса» задумався і відповів, що, мабуть, немає. Який напрям не візьми - скрізь є свої «вузькі місця» - застарілі розв'язки, перевантажені вулиці, які служать тим самим «пляшковим горлечком». Жителі Полевского, наприклад, скажуть те ж, що і березовчане: до Єкатеринбурга долітався за півгодини, а потім стоїмо ще годину-півтори. Тільки не на проїжджій і Блюхера, а на Титова і Московської.

Що робити?

Найпростіший, але складно здійсненний рада - перебудуватися на інший графік роботи: приїжджати і їхати або раніше, або пізніше. На жаль, це підходить не всім.

Другий спосіб зменшити час, проведений в пробках - кожен раз планувати ідеальний маршрут. Перед виїздом заглянути на «Яндекс. Пробки », перевірити завантаженість звичного маршруту. Якщо там пробки, «Навігатор» або мобільні «Яндекс. Карти »покажуть вам інший найбільш оптимальний маршрут. Зазвичай можна вибрати з двох варіантів - найшвидшого і самого короткого.

Ну і третє: якщо неможливо змінити ситуацію, змінювати ставлення до неї. Поки що поліпшень не передбачається - розширення проїжджої заплановано тільки в 2015 році, а в 2014-му збираються повністю закрити на реконструкцію нещасливий міст на ЕКАД, позбавивши багатьох березовчан альтернативного варіанту заїзду в місто. Терміни ж будівництва нової розв'язки у «Калини» до сих пір не визначені.

Залишається лише вчитися, подібно москвичам, ставитися до пробок філософськи, займати цей час чимось хорошим - наприклад, слухати в дорозі аудіокнижку або уроки іноземної мови.

Чи є такі благополучні напрямки і дороги, по яким можна швидко і без зайвої суєти дістатися з передмістя до центру Єкатеринбурга?
Що робити?