Реклама
Реклама
Реклама

Рецензія: Ляпис Трубецкой - Матрьошка (2014 року) | рецензії | British Wave

Ляпіс Трубецкой   Матрьошка   [Союз, 2014]   Після рабкоров, Ляпіси вже навряд чи змогли б здивувати своїх шанувальників різкою зміною стилістики

Ляпіс Трубецкой
Матрьошка
[Союз, 2014]

Після "рабкоров", "Ляпіси" вже навряд чи змогли б здивувати своїх шанувальників різкою зміною стилістики. З моменту переродження, білоруські панк-рокери встигли випустити сатиричну політ-трилогію, зворушливий дзен-буддистський альбом, а потім і зовсім потяжелели і записали мало не першу хорошу ню-метал пластинку на території СНД.

З моменту переродження, білоруські панк-рокери встигли випустити сатиричну політ-трилогію, зворушливий дзен-буддистський альбом, а потім і зовсім потяжелели і записали мало не першу хорошу ню-метал пластинку на території СНД

У 2013-му замість очікуваного альбому Ляпіс Трубецкой випустили "беларускамоуни" збірка старих пісень. Але, як виявилося, на студійну дискографію це не вплинуло, і анонс нового альбому "Матрьошка" не змусив себе чекати.

Озираючись події в Україні та Олімпійські ігри в Сочі, відкриваєш для себе дуже неприємну деталь - політики в "Матрьошки" більше, ніж музики. "Ляпіси" заздалегідь виправдовуються, що всі пісні були записані в 2012 році, але Сергій Міхалок як мінімум дуже вдало вибрав дату релізу, потрапивши прямо в самий розпал пост-революційних, вже міжнародних розборок. А з урахуванням націоналістично-революційного настрою пісень, "Матрьошка" взагалі набуває статусу провокації.

Але у "Матрьошки" був би шанс стати хоча б хорошою і сміливою провокації, якби на альбомі був звичайний для Міхалка запал, іронія і їдкий сарказм. А на ділі все пісні "Матрьошки" несподівано схожі один на одного і прямолінійні, навіть злободенне "Рабкор" в цьому плані був набагато винахідливішими і концептуальнішими.

Для всіх звичних "ляпісовскій" прийомів на зразок фолькових інструментів, фанкових і реггей фішок, на "Матрьошки" несподівано не виявилося місця. Відсилання до все того ж Джорджу Оруеллом конкретно набридли, а витягнута з давніх записів пісня "Держава" дає підстави вважати, що свіжий альбом зовсім не свіжий, і більше схожий на відверту халтуру, властиву "Ляпіс" десятирічної давності, але ніяк не анархо-панк колективу з боксером стрейт-ейджер на чолі.

5/10

Знайшли помилку? Повідомте нам про це - виділіть помилковий, на Вашу думку, фрагмент тексту, натисніть Ctrl + Enter, в вікно, що з'явилося впишіть коментар і натисніть "Відправити".

Знайшли помилку?