Реклама
Реклама
Реклама

Ошукані пайовики: світло в кінці тунелю

  1. З тих пір як на зорі XXI століття в Росії з'явилося пайове будівництво багатоквартирних будинків, співінвесторами...
  2. Часткова тема - на особистому контролі у Президента Рустама Мінніханова. І щотижня на майданчиках...
  3. У Татарстані в цілях завершення зведення проблемних об'єктів приймаються різні заходи підтримки будпідприємств....

Опубліковано: 23.09.2016 21:36

У Татарстані активізувалася робота по вирішенню проблем постраждалих від недобросовісних забудовників

У Татарстані активізувалася робота по вирішенню проблем постраждалих від недобросовісних забудовників

Здорово, коли за будівництвом своєї квартири можна спостерігати регулярно.

З тих пір як на зорі XXI століття в Росії з'явилося пайове будівництво багатоквартирних будинків, співінвесторами якого стали виступати громадяни, тема ошуканих пайовиків міцно увійшла в життя суспільства. Одні забудовники, приймаючи від населення замовлення на житло і збираючи з нього гроші, в силу різних причин не справляються з обов'язками. Інші свідомо шахрайському діють за принципом фінансових пірамід.

СПИСКОМ ПІШЛИ

Безумовно, за останні роки кількість постраждалих від недобросовісних забудовників в Татарстані значно зменшилася. На сайті Інспекції державного будівельного нагляду РТ опублікований «Зведений реєстр громадян, чиї кошти залучені для будівництва багатоквартирних будинків і чиї права порушені на території Республіки Татарстан». Всього в цьому переліку значаться 309 сімей, з них 115 - в Казані, близько 190 - в Набережних Челнах, інші - в Бавлах. Навіть якщо врахувати, що в родині пайовика в середньому три-чотири людини і потерпілих татарстанцев в стільки ж разів більше, все одно ці дані не відповідають реальному стану справ.

Наприклад, тільки в одному казанському 373-квартирному будинку №57 на вулиці Достоєвського, де роботи давно не ведуться, числяться, за інформацією Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, 349 ошуканих пайовиків. Забудовники будинку - фірми «Свей» і «Маг-Строй», а, по суті, це одна контора, її очолював один чоловік - Рашид Аитов, щодо якої Слідчим управлінням Слідчого комітету Росії по РТ порушено кримінальну справу про шахрайство в особливо великому розмірі . На сьогодні Аитов затриманий і перебуває під слідством. Правоохоронці займаються виявленням активів забудовника, на які накладають арешти. А його кредитор «Тімер Банк» оцінює технічний стан недобудованих «свеем» - «Маг-Строєм» об'єктів, до яких відносяться, зокрема, два будинки на столичній вулиці Амірхана, де вже оплачені квартири так і не отримали ще 182 сім'ї.

Часткова тема - на особистому контролі у Президента Рустама Мінніханова. І щотижня на майданчиках прострочених новобудов проводяться виїзні наради за участю представників МВС по РТ, прокуратури, Мінбуду, Мінземмайна, виконкомів міст

У казанському пайову списку «антилідерів» значиться група компаній «Фон», на рахунку якої понад десяти житлових недобудов, на її керівництво також заведено кримінальну справу. Крім того, в «чорний» реєстр Госстройнадзора увійшли наступні будівельні організації: в столиці республіки - «Мегаполіс», «Альянс Строй», «Гарант-Континенталь-Сервіс», «Віха», «Йолдиз», «Кам-Будсервіс», « Альфа »,« Царицинський бугор »,« Молодіжний »,« Інноваційно-технічний центр », в Набережних Челнах -« Хімбуд », в Бавлах -« Євро-Житлобуд ».

З МЕТОЮ ПІДТРИМКИ ЗАБУДОВНИКІВ

Громадяни, беручи участь в співінвестуванні пайового будівництва, звичайно, розуміють, на який ризик ідуть. Адже навіть, здавалося б, надійні забудовники не застраховані від криз і непередбачених обставин. Наприклад, одна з найбільших компаній в Татарстані «Фон», колись процвітала і мала солідні активи (а її генеральний директор Анатолій Ливада за підсумками 2006 року був лауреатом республіканського громадського конкурсу «Керівник року»), виявилася в числі порушників.

Наіль Магдєєв, мер Набережних Човнів:

Для вирішення непростої ситуації, що склалася з будинком 58/02, ми звернулися за допомогою до багатьох будівельних організацій, і одна з них відгукнулася на наше прохання

За словами міністра будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства Ірека Файзуллина, в Татарстані в цілях завершення зведення проблемних об'єктів приймаються різні заходи підтримки будпідприємств. Причому без внесення додаткових грошових коштів з боку пайовиків. По-перше, забудовники таких будинків звільняються від плати за технологічне приєднання до інженерних мереж. По-друге, щоб підвищити інвестиційну привабливість цих об'єктів, змінюються межі земельних ділянок під ними, за погодженням з відповідними структурами зводяться додаткові секції або паркування, підвищується поверховість будівель.

Крім цього, громадян-співінвесторів «долевкі» в окремих випадках перерозподіляють в будинку високого ступеня готовності або переукладають з ними договори пайової участі з новими термінами відповідно до вимог законодавства. Також керівництво республіки і Мін-ладу допомагає забудовникам залучати нових інвесторів для завершення будівництва проблемних об'єктів і реструктуризувати заборгованість перед банками. Так, проведена реструктуризація боргу компанії «Фон» перед Ощадбанком, а по її трьом недостроям (в цілому на 1105 квартир), що знаходяться в столичному житловому комплексі «Симфонія», укладені договори купівлі-продажу з казанської будфірми «Бриз».

Часткова тема - на особистому контролі у Президента Рустама Мінніханова. І щотижня на майданчиках прострочених новобудов проводяться виїзні наради за участю представників МВС по РТ, прокуратури, Мінбуду, Мінземмайна, виконкомів міст.

Автоград В АВАНГАРДІ

Проблему з ошуканими пайовиками намагаються вирішити як на республіканському, так і на муніципальному рівнях. День Республіки, 30 серпня, для 307 сімей в Набережних Челнах став подвійним святом - відбулося заселення житлового будинку 58/02, квартири в якому люди чекали більше десяти років.

Спочатку будівництво 11-поверхового 360-квартирного будинку вела місцева фірма «Хімбуд». Однак вона не змогла виконати взяті на себе зобов'язання і в 2013 році заморозила будівництво. В результаті об'єкт був включений до реєстру проблемних. Справа зрушила з мертвої точки в минулому році, коли за нього взявся виконком автограду.

- Для вирішення непростої ситуації, що склалася з будинком 58/02, ми звернулися за допомогою до багатьох будівельних організацій, і одна з них відгукнулася на наше прохання, - розповідає мер Набережних Човнів Наіль Магдєєв. - Будівництво об'єкту було завершено силами Челнінского групи компаній «Профіт».

Днями градоначальник на нараді в мерії нагадав своїй команді, що Президент Рустам Мінніханов з питання пайових довгобудів поклав персональну відповідь-ність на муніципальну владу. Наіль Магдєєв зазначив, що в поточному році в Автоград вирішена проблема 426 ошуканих пайовиків, в 2017-м належить розрулити ситуацію ще з 341 сім'єю, в їх числі 113 клієнтів групи «Фон».

У Казані до кінця вересня ЗАТ «Вектр» планує ввести в дію 128-квартирний будинок по вулиці Четаева. Як повідомили в Мінбуді, технічна готовність об'єкта перевищує 96 відсотків, тут числяться 98 пайовиків, кілька років чекають свого житла.

ПОКІНЧИТИ З ПРОБЛЕМОЮ КАРДИНАЛЬНО

Разом з тим існує спосіб взаєморозрахунків між громадянами і будівельними компаніями, який широко використовується в розвинених країнах. Якщо його закріпити законодавчо і в Росії, то про пайовий проблему можна забути взагалі.

Забудовник, отримавши дозвіл на будівництво житлового будинку, відкриває в банку спеціальний рахунок - так званий акредитивний. Гроші громадянина після укладення договору пайової будівництва надходять на цей рахунок, але не можуть бути використані до здачі об'єкта в експлуатацію і підписання акту прийому-передачі з пайовиків. Після цього кошти з аккредитивного рахунки надходять на розрахунковий.

У Татарстані в цілях завершення зведення проблемних об'єктів приймаються різні заходи підтримки будпідприємств. Причому без внесення додаткових грошових коштів з боку пайовиків

Права пайовика обумовлюються в банківському договорі, неодмінною умовою якого є стовідсоткові гарантії повернення фінансовою установою коштів у разі невиконання забудовником договірних зобов'язань. Замовник-забудовник також укладає договір з банком на кредитування будівництва будинку, де встановлюються терміни введення об'єкта в експлуатацію, вартість житла, завищення якої без об'єктивних причин виключається. При цьому ризик неповернення кредиту цілком лягає на цю фінансову установу - вона сама повинна подбати про те, як повернути свої гроші, не перекладаючи тягар на пайовика, внеском якого вона користується, отримуючи від цього прибуток.

Акредитив присікає можливість будівельним компаніям скористатися грошима громадян. Дивно, що федеральні парламентарії досі не внесли його до Закону №214 «Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків».

Фото: rambler-co.ru; prokazan.ru; nar.ru

Додати коментар