- Яким чином відбувається безоплатне усунення недоліків робіт
- Приклад претензії про усунення недоліків
- Позов про безоплатне усунення недоліків робіт
- Звертаємося до суду з вимогою усунути недоліки
- Приклад позовної заяви про усунення недоліків
- Угода про усунення недоліків робіт
Одним з найпоширеніших видів угод вважається угода про підряді. В рамках нього один з учасників береться виготовити ту чи іншу річ або провести інші, зовні відчутні, роботи.
Однак не весь час вони робляться якісно. Тоді власник об'єкту має право заявити вимогу безоплатного усунення недоліків робіт, виконаних за договором підряду.
В цій статті:
Яким чином відбувається безоплатне усунення недоліків робіт
Законодавство покладає безоплатне усунення недоліків робіт на плечі виконавця. Воно проводиться в терміни, обумовлені в договорі підряду. Крім того, виправлення браку може передувати певна процедура. Наприклад, замовник і підрядник можуть утворити комісію з виявлення недоробок. За результатами її роботи складається акт з переліком можливих недоліків.
Щоб здійснити безоплатне усунення недоліків робіт за договором підряду - заява підряднику має бути зроблено в терміни, встановлені в договорі.
Якщо таких немає, то слід керуватися тимчасовими рамками, встановленими законодавством. Стандартний термін, в межах якого можливо оповіщення підрядника про виявлені недоліки становить 2 роки. За деякими видами робіт або майна він може бути великим.
Приклад претензії про усунення недоліків
Завантажити претензію про усунення недоліків робіт за договором поспіль
Якщо претензія до підрядника залишиться без задоволення, то безоплатне усунення недоліків робіт можливо в судовому порядку. У цьому випадку не виключено проведення експертизи на предмет з'ясування причин недоліків в роботі. У тому випадку, якщо вони виникли з вини замовника, в позові може бути відмовлено.
Замовник має право усунути недоліки і за свій рахунок. Зробити це можна шляхом укладення договору з іншим підрядником. В цьому випадку понесені витрати будуть вважатися збитками. Вони підлягають відшкодуванню винуватцем недоробок.
Позов про безоплатне усунення недоліків робіт
Для того, щоб домогтися від підрядника усунення недоробок в судовому порядку, до нього слід пред'явити позов.
При цьому необхідно пам'ятати і про позовну давність. Вона становить від 1 до 3-х років (для нерухомого майна).
Позов розглядається в суді за місцем знаходження відповідача. Якщо замовником виступає звичайний громадянин, то йти слід у районний суд. У разі, коли сторонами за договором виступають юридична особа або індивідуальний підприємець, то помирити їх право арбітражний суд.
За звернення до суду стягується державне мито як за позовами немайнового характеру. Її розмір на сьогодні становить від 300 до 6000 рублів залежно від статусу позивача і виду суду.
Звертаємося до суду з вимогою усунути недоліки
Позовна заява про безоплатне усунення недоліків робіт, виконаних за договором підряду складається за правилами ГПК РФ. Для того щоб скласти позов про безоплатне усунення недоліків робіт, зразок за основу можна взяти наступний.
Спочатку пишуться назва суду і дані про сторони. Потім йде інформація про укладений договір підряду. Після цього перераховуються виявлені недоліки.
Далі в позові слід описати досудові заходи, прийняті для вирішення конфлікту. У прохальною частини позову повинно міститися вимога про безоплатне усунення недоліків у визначений термін.
Також позов повинен містити в собі і додатки.
До них відносяться:
- Договір.
- Акт виконаних робіт.
- Все листування з приводу виконаних робіт і т. Д.
Якщо замовник раніше проводив експертизу на предмет причин виникнення недоліків, то він може додатково стягнути з підрядника понесені витрати. У цьому випадку копія експертного висновку також додається до позову.
Приклад позовної заяви про усунення недоліків
Завантажити позов про усунення недоліків робіт за договором підряду
Угода про усунення недоліків робіт
Завантажити угоду про усунення недоліків робіт
Якщо у вас є питання, ви можете їх задати онлайн юристу на сайті, або зателефонувати на номери телефонів зазначених на сайті.
Обов'язково поділіться з друзями!