- Що потрібно бажати в першу чергу?
- прибудинкова територія
- Комунальні послуги
- Прибирання сходів і поверхів
- Вивезення побутових відходів
- Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
- Дератизація і дезінсекція (заходи зі знищення шкідливих гризунів і комах)
- Обслуговування димових і вентиляційних каналів
- Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання
- поточні ремонти
- Полив прибудинкової території і клумб
- Прибирання снігу

Якщо ЖЕО надає споживачеві неякісні послуги , Він має право вимагати перерахунок. Детальніше про це розповідає Joinfo.ua з посиланням на співтовариство Рішучі Громадяни.
Що потрібно бажати в першу чергу?
Визначити, які послуги не надаються або надаються в неповному обсязі або неналежним чином. Витребувати Акт наданих послуг за місяць і за рік. В Акті повинна бути прописана тарифікація кожної послуги.
прибудинкова територія

На перший погляд, нею користуються майже всі. Але, з іншого боку, мешканці будинку відношення до неї не мають: чи не розпоряджаються нею зовсім і абсолютно не мають ніякого впливу на те, що на цій території робиться. Тому що земля під будинком і навколо нього належить громаді міста, а не мешканцям будинку. Така ж ситуація, коли ОСББ не має землі в користуванні або власності. Так за що ми платимо? За прибирання раз на тиждень навколо будинку?
До речі, площа прибудинкової території, від якої залежить коефіцієнт, вам можуть міняти без вашого відома, вилучати і передавати у власність. Через це, в тому числі, з'являються будівлі перед вашими вікнами, а потім - скандали через них.
Якщо балансоутримувач не надав потрібних вам даних, ви можете аргументовано відмовлятися платити за утримання прибудинкової території.
Комунальні послуги

Якщо ви як споживач вважаєте, що комунальна послуга надається неналежним чином, або не надається взагалі, ви має право викликати представника виконавця для складання акта-претензії. Потім на основі акту провести перерахунок оплати даної послуги.
Що говорить Закон «Про житлово-комунальні послуги»:
«Якщо є порушення умов договору виконавцем, споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача. В акті зазначаються строки, види, показники порушень тощо.
Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.
Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.
Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії. Зразок Акта-претензії надається ».
Прибирання сходів і поверхів
Якщо їх містять в неналежному стані, робіть фото-фіксацію цього і повідомляйте по номером 1551 або 1 557.
Вивезення побутових відходів

У разі їх несвоєчасного вивезення або взагалі не вивезення також складається акт-претензія.
Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
З цим взагалі біда, тому що роками там ніхто не прибирав і навіть не заходить туди. Це - до моменту, поки щось не зламається. Там в живе безліч комах, гризунів, птахів і їх фекалій. І цим всім ми дихаємо, тому що на технічні поверхи виведено будинкові витяжки та протипожежні протяги. У таких випадках потрібно писати скаргу з вимогою створити комісію і провести обстеження даних приміщень. Результатом огляду повинен бути акт обстеження.
Дератизація і дезінсекція (заходи зі знищення шкідливих гризунів і комах)

Заходи повинні проводитися кілька разів на рік, але цього не робиться взагалі, оскільки під час їх проведення може бути завдано шкоди мешканцям будинку. Відселити або хоча б на час обмежити доступ до житла балансоутримувач не може. Однак, гроші за ці послуги беруть справно.
Обслуговування димових і вентиляційних каналів
Це - запорука протипожежних заходів. У разі пожежі вони повинні врятувати вам життя і не дати задихнутися від диму. Але в 98% будинків комунальної власності дані канали не працюють. Провайдери використовують ці системи для прокладки мереж інтернет-зв'язку, а ми платимо за цю послугу.
Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання

Дані мережі потрібні для електрозабезпечення технічних цілей будинку: висвітлення місць загального користування, електропостачання ліфтів, підкачування води, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.
Саме завдяки цим пунктом у вашому будинку повинні міняти лампочки, а замість цього списують на це тисячі гривень щорічно! Про системи димовидалення ми згадували вище, вони не працюють, як і пожежні гідранти і пожежна сигналізація. Отже, платити ви за це не повинні!
поточні ремонти
Тут взагалі складна ситуація. Наявність факту здійснення поточного ремонту проконтролювати важко. Але згадайте хоча б той факт, що навіть дитячі майданчики ви ремонтуєте за свій рахунок, або це роблять під час виборів кандидати в депутати. Отже, послуга доступна не в повному обсязі або взагалі не надається.
Полив прибудинкової території і клумб

Саме ця послуга найчастіше виконується не в повному обсязі або взагалі не виконується. Але ми платимо за неї! Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Отже, тепер за всю витрачену на полив воду повинні платити мешканці будинку. Може, краще, щоб і не поливали. Але акти про ненадання послуги все ж доведеться здавати.
Прибирання снігу
З цим все зрозуміло, але питання, чому ми платимо цілий рік за однаковим тарифом? Ми платимо гроші за утримання будинку та прибудинкової території, а сніг, в кращому випадку, прибирають пару місяців на рік.

«Який висновок з усього вищесказаного? Тарифи зросли, а якість послуг, що надаються - немає! І тільки від нашого з вами контролю залежить, скільки ми будемо платити за утримання будинку та прибудинкової території та наскільки якісними будуть послуги, про які йшла мова. Отже, щоб не платити за повітря, не будьте пасивними! »- закликають небайдужі кияни.
Журналіст ДжоІнфоМедіа Марина Корнєва нагадує, раніше ми писали, що восени 2017 року, згідно з постановою Кабінету міністрів, знову виростуть тарифи житлово-комунального господарства.
Що потрібно бажати в першу чергу?Що потрібно бажати в першу чергу?
Так за що ми платимо?
За прибирання раз на тиждень навколо будинку?
Що робити?
«Який висновок з усього вищесказаного?