Реклама
Реклама
Реклама

Дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження - зразок, наказ, накладення, види, застосування, винесено, оголосити, усного, термін дії, за прогул, заноситься в трудову книжку, наслідки

  1. порядок оформлення
  2. Порушення, при яких призначається дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження
  3. наслідки
  4. Якщо працівник не згоден
  5. отримання пояснень
  6. можливість зняття
  7. терміни

При порушенні трудової дисципліни керівник може покласти на свого працівника у вигляді дисциплінарного стягнення, яке може накладатися у вигляді зауваження, догани або звільнення від займаної посади .

При цьому варто відзначити, що питання про застосування тих чи інших видів такого покарання на даний момент регулюється чинним законодавством, у зв'язку з чим потрібно правильно розуміти, коли і як має використовуватися дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження, тому що в противному випадку працівник може оскаржити подібне рішення, що може обернутися для компанії також додатковими штрафами.

Саме тому важливо знати, коли і як можна застосувати до працівника зауваження, як дисциплінарне стягнення.

порядок оформлення

Якщо є докази наявності проступку у певного співробітника і невідповідність його дій трудової дисципліни, правил якої вказуються в трудовому договорі, повинен обов'язково складатися акт про використання по відношенню до нього відповідного дисциплінарного стягнення, і робиться це в такий спосіб:

  1. Складається доповідна записка або будь-які інші документи, пов'язані з фактом порушення.
  2. Необхідно буде укласти пояснювальної записки від працівника. Якщо він відмовляється надавати цей документ, повинен бути складений відповідний акт.
  3. оформляється наказ про використання дисциплінарного стягнення по відношенню до порушника. У цьому документі обов'язково мають бути вказані різні пункти складеного трудового договору, які були порушені співробітником, і при цьому прикріплюються документи як доказ даного проступку.
  4. У спеціальному журналі реєструється винесений наказ.
  5. Документ повертає співробітнику під розпис оформлений наказ. Якщо він відмовляється підписувати цей документ, повинен бути складений відповідний акт.

Порушення, при яких призначається дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження

У чинному трудовому кодексі не вказується будь-яких керівних норм з приводу того, за які саме проступки може призначатися та чи інша дисциплінарне стягнення, але при цьому всі вони поділяються на більш серйозні і незначні. Відповідно, за роботодавцем залишається право самостійно визначитися з мірою покарання по відношенню до конкретного співробітника. Однак при цьому в законі вказуються певні рамки, що визначають дисциплінарне стягнення за певні проступки.

Однак при цьому в законі вказуються певні рамки, що визначають дисциплінарне стягнення за певні проступки

Стягнення збитків з працівника в порядку регресу може бути реалізовано тільки за наявності судової постанови і популярна при виникненні суперечок зі страховиками, при оформленні банківського кредиту, при порушенні трудових або боргових зобов'язань.

Зразок заяви про стягнення упущеної вигоди наведено тут .

Роботодавець може зробити зауваження за одне незначне порушення трудової дисципліни або одне невиконання взятих на себе зобов'язань, причому кожен випадок відрізняється своїми особливостями

Найбільш поширений варіант винесення зауваження співробітникові - це негрубі порушення дисципліни у вигляді запізнення на робоче місце. При одноразової фіксації такого порушення працівнику робиться зауваження, яке в подальшому буде закріплено за ним на протязі року після оформлення наказу керівника. Якщо в цей проміжок часу він знову спізнюється, то в такому випадку у директора з'являється право використовувати більш суворий вид покарання, яке найчастіше виявляється повним відстороненням від займаної посади.

Завантажити зразок заповнення наказу про дисциплінарне стягнення

Фіксація запізнення здійснюється наступним чином:

  • Знімаються показання з спеціалізованого приладу, встановленого на контрольно-пропускному пункті.
  • Оформляється акт про запізнення або про відсутність співробітника на робочому місці у відповідний проміжок часу. Щоб підтвердити достовірність цього документа, на ньому бажано поставити підписи трьох-чотирьох осіб.
  • Знімаються показання з пристроїв відеоспостереження.

наслідки

Незалежно від того, призначається співробітнику догану або робиться стандартне зауваження, ці дисциплінарні стягнення не можуть бути занесені в його трудову книжку, але при цьому потрібно правильно розуміти, що у них також є досить серйозні наслідки.

Після того, як людина порушує трудову дисципліну, керівник може оформити наказ про призначення йому певного дисциплінарного покарання, яке буде діяти надалі протягом найближчого року. Якщо протягом 12 місяців з дати винесення наказу працівник не здійснював серйозних проступків, то в такому випадку ніякими серйозними наслідками для нього дисциплінарне покарання не обернеться, і більш того, воно буде з нього автоматично знято.

Якщо ж людина при наявності вже винесеного наказу про стягнення робить будь-які повторні проступки (нехай навіть незначні), за якими може послідувати догану або зауваження, то у керівника з'являється право не використовувати по відношенню до нього додаткові дисциплінарні стягнення, а просто відсторонити його від займаної посади, і це стягнення вже в будь-якому випадку вноситься в його трудову книжку, закріплюючись таким чином в його трудовій історії.

Завантажити бланк наказу про дисциплінарне стягнення від 2019 року

Відповідно, наявність такого запису стає досить серйозною проблемою при спробі подальшого працевлаштування, в зв'язку з чим багато хто намагається її уникати.

Якщо працівник не згоден

У кожного співробітника є законне право на те, щоб оскаржити використані по відношенню до нього міри покарання за ті чи інші проступки. Якщо він не згоден з призначеним йому дисциплінарним стягненням, він може оформити звернення до органу державної податкової Інспекції праці або будь-які інші установи, що займаються вирішенням трудових спорів, внаслідок чого ситуація буде схильна до ретельній перевірці, тому що роботодавець несе відповідальність за використання незаконних дисциплінарних стягнень, навіть якщо мова йде про стандартний зауваженні.

Якщо перевірка покаже неправомірність використовуваних вимог, керівник притягається до адміністративної відповідальності, а крім цього він повинен виплатити працівникові стимулюючі виплати з додатковими відсотками.

отримання пояснень

До того, як буде видано наказ про використання по відношенню до співробітника дисциплінарного стягнення, від нього потрібно отримати пояснювальну записку, і це вимога встановлена ​​чинним законодавством. Робиться це з тією метою, щоб працівник міг довести той факт, що його проступок було вчинено з поважної причини, але при цьому в Трудовому кодексі не говориться про те, яку потрібно використовувати форму цієї заяви.

У зв'язку з цим, якщо ситуація є очевидно конфліктної, то в такому випадку краще всього письмово оформити цю вимогу і надати його співробітникові з отриманням розпису реєстрації вхідних документів. Якщо він відмовляється розписуватися - оформляється акт про відмову.

У Трудовому кодексі зазначено термін у вигляді двох днів на подання цього документа з боку співробітника, причому відлік цього терміну починається з тієї дати, яка слідує за днем ​​оформлення йому відповідної вимоги.

У Трудовому кодексі зазначено термін у вигляді двох днів на подання цього документа з боку співробітника, причому відлік цього терміну починається з тієї дати, яка слідує за днем ​​оформлення йому відповідної вимоги

Якщо пояснення не були надані, складається акт про відмову, внаслідок чого дисциплінарне стягнення використовується по відношенню до нього навіть без отримання будь-яких пояснень

можливість зняття

Стягнення, яке використовувалося по відношенню до певного співробітнику, автоматично знімається з нього по закінченню року в тому випадку, якщо на нього не оформлялося нове стягнення. При цьому роботодавець не повинен займатися оформленням будь-якої документації, так як це не встановлено чинним законодавством.

При скоєнні нового проступку з використанням повторного дисциплінарного стягнення термін повністю оновлюється, і зніметься тільки через рік після другого вчиненого проступку.

При цьому за роботодавцем закріплюється право самостійно прийняти рішення про зняття з співробітника стягнення ще до того, як закінчиться термін його дії, причому робити це він може як при прояві своєї ініціативи, так і при отриманні відповідного клопотання від безпосереднього керівництва цього працівника або уповноваженого представницького органу .

Заява про скасування наказу про дисциплінарне стягнення

Крім усього іншого, за співробітником також закріплюється право оформити письмове прохання керівника з проханням про зняття з нього дисциплінарного стягнення.

терміни

Дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження може використовуватися по відношенню до порушника протягом шести місяців з моменту вчинення проступку і на протязі місяця з того моменту, як порушення було зафіксовано. При цьому варто відзначити, що зазначені терміни можуть змінюватися в залежності від вторинних обставин, і ця можливість встановлюється відповідно до чинного законодавства.

В першу чергу, встановлений термін може змінюватися в тому випадку, якщо проступок, вчинений співробітником компанії, відноситься до проведення перевірки фінансової діяльності, а також аудиторського або ревізійного аналізу роботи підприємства, внаслідок чого строк продовжується до двох років з моменту виникнення проступку.

Періоди відпустки, хвороби, ініціації кримінального провадження, яке відноситься до скоєння даного проступку, а також проміжок часу, який потрібен для того, щоб врахувати думку профспілкової організації, що не входять в перераховані вище терміни.