- Які документи необхідні для винесення в натуру?
- Як відбувається винос точок в натуру на ділянці?
- Точність виносу меж в натуру.
- Вартість виносу меж земельної ділянки в натуру.
- Що необхідно для виконання роботи?
- Хто повинен робити винос меж в натуру?
- Як і скільки часу проходить визначення точок?
- Яка точність?
- Які бувають проблеми?
- Як відбувається процес виносу в натуру меж земельної ділянки?
- Навіщо це потрібно?
- Основні етапи
- Як виносяться точки?
- Проект і будівля
- складання акту
Винесення в натуру - це процес пошуку і закріплення на місцевості точок із заданими координатами.
Окремим випадком є - винесення меж земельної ділянки в натуру згідно з відомостями земельного кадастру . Динячі про координати міститися в кадастрової виписки про ділянку, що стоїть на обліку в державному кадастрі нерухомості.
Дана геодезична послуга може бути затребувана в декількох випадках:
- Якщо Ви збираєтеся купити земельну ділянку і його межі не позначені парканом або є необхідність перевірки правильності встановлення огорожі та відповідність площі за фактом і за документами.
- При виникненні земельних суперечок з сусідами. Винос точок в натуру дозволяє візуально визначити правоту однієї зі сторін.
- Під час поділу земельної ділянки на кілька частин. В процесі робіт можна в реальному часі оцінити і точно розглянути варіанти перерозподілу землі для подальшого документального узаконення.
При винесенні, точки закріплюються межовими знаками виходячи з потреб власника. Це можуть бути тимчасові знаки типу: металева арматура, куточок або дерев'яні кілочки, або довготривалі межові знаки з табличками, встановлені зі значним заглибленням.
Які документи необхідні для винесення в натуру?
Ідеальним документом на підставі якого проводиться винесення меж є кадастрова виписка, таблиця координат розташована на аркуші В6.
Виписка може бути, як в паперовому, так і в електронному вигляді . Вона має реквізити з нумерацією, джерелом отримання і датою на яку актуальні містяться в ній відомості.
Якщо у Вас на руках немає даного документа - не біда, кадастрові інженери нашої компанії оперативно замовлять її в Роснедвіжімості, для цього достатньо передати фахівця кадастровий номер ділянки, який прописується в свідоцтві про реєстрацію чи в правовстановлюючих документах.
Також винос можна здійснити за координатами з будь-якого іншого джерела, що заслуговує довіри Замовника. В даному випадку відповідальність за достовірність відомостей лежить на власнику.
Як відбувається винос точок в натуру на ділянці?
У будь-якому випадку винесення в натуру здійснюється з використанням спеціального геодезичного обладнання, а саме супутникових антен і електронного тахеометра. Роботи проводиться бригадою з двох чоловік, один з них геодезист оперує вимірювальним приладом і помічник, який послідовно встановлює вішку наближаючись до шуканого положенні точки.
На початку досліджень визначаються вихідні точки, від яких видути всі наступні виміри. Вихідний базис обчислюється незалежно від поточного місця розташування кордонів на об'єкті, що дає можливість неупередженого отримання результату. Якість даного базису дуже важливо, тому що від його точності залежить точність установки шуканих точок забору.
Залежно від умов на ділянці, за часом, весь процес займає близько години. Після чого Виконавець і Замовник спільно обходять встановлені межові знаки для візуальної приймання, за результатами якої підписується Акт виносу межових знаків і здачі-приймання робіт. З даної хвилини відповідальність за збереження знаків несе власник.
Точність виносу меж в натуру.
При дотриманні технології точність визначення координат буде відповідати прийнятим нормативам і погрішностей позначеним в кадастрової виписки навіть із запасом. Сукупна похибка укладається в межах 5 см від максимально досяжного показника.
Вартість виносу меж земельної ділянки в натуру.
Ціна виносу точок включає в себе базову вартість незалежну від кількості межових знаків і доплату за додаткову точку перевищує певний ліміт. Мінімальна вартість виносу становить 8 тисяч рублів, куди входить до 5 визначаються точок. При більшому обсязі, ціна виносу в натуру розраховується індивідуально в межах 500 - 1000 рублів за одиницю. Якщо кількість обчислюється сотнями, вартість за одну одиницю може досягати 300 рублів.
Потреба в цій послузі може виникнути в трьох випадках:
- У тому випадку, якщо ділянка врахований в державний кадастр нерухомості і відображається на публічній кадастровій карті , Але фактично, тобто на землі, кордони не визначені, відсутній паркан або будь-яке інше природне огорожу типу стіни будинку, споруди і т.п.
- Якщо Ви збираєтеся придбати у власність земельну ділянку. Щоб не купувати «кота в мішку» і упевнитися в збігу фактичних меж і площі земельної ділянки з даними в кадастрової виписки.
- Коли по межах проходить паркан або кути ділянки позначені стовпчиками, але вони вимагають перевірки за Вашою ініціативою, при сумніві їх достовірності, або у випадках домагань сусідів.
Закріплення точок проходить тимчасовими кілочками, якщо Ви збираєтеся встановлювати паркан або капітальні стовпи в короткі терміни після роботи геодезистів, або центрами тривалого збереження з поглибленням, якщо потрібно на довго позначити межі до установки постійного огородження.
Що необхідно для виконання роботи?
Юридичне закріплення положення меж земельної ділянки в Росії відбувається шляхом внесення відомостей про його характеристики і координати поворотних точок в державний кадастр нерухомості.
Воно відбувається на підставі геодезичної зйомки та проведення процедури межування занесених в акт винесення в натуру меж ділянки.
В результаті відомості про місцезнаходження меж земельної ділянки вносяться до кадастровий паспорт і безстроково зберігаються в системі Росреестра.
Для того, щоб здійснити винос меж земельної ділянки в натуру, необхідно наявності каталогу координат поворотних точок, який міститься на аркуші кв.6 кадастрової виписки.
Громадяни часто плутають каталог координат, з описом відстаней і дирекційних кутів між поворотними точками меж містяться на аркуші кв.3, таких відомостей недостатньо для точного виносу в натуру.
Якщо у Вас немає повноцінних даних для проведення робіт - не проблема, при зверненні в компанію КадГеоБюро, ми безкоштовно і оперативно замовимо необхідні документи, знаючи всього лише один кадастровий номер.
Для цього у наших кадастрових інженерів є офіційний доступ до відповідного сервісу.
У разі якщо відомості про межі не внесені до державного кадастр нерухомості (навіть при наявності кадастрового паспорта і присвоєння номера), про що буде свідчити запис в пункті 15 титульного аркуша, визначення меж ділянки на місцевості можливо тільки за наявними вихідним документам, наприклад: генеральний план, «старий» план, проект.
Однак даний варіант не матиме юридичної сили. Необхідно проводити повноцінне межування і затверджувати його результати в кадастровий палате.Тогда і буде визначена вартість виносу меж ділянки в натуру.
Хто повинен робити винос меж в натуру?
В принципі, зробити винос в натуру ви можете самостійно, якщо володієте спеціальними знаннями, маєте геодезичне обладнання, не плутайте з gps навігаторами, і Вам не потрібно документального підтвердження результатів. За фактом, без звернення в спеціалізовану геодезичну організацію, наприклад, в КадГеоБюро, це нереально. Маючи в наявності рулетку, навіть при ділянці правильної форми, Вам навряд чи вдасться дотримати геометрію, і як наслідок площа земельної ділянки.
А якщо Ви візьмете за відправну точку сусідський паркан, який встановлений неточно, то визначаються межі також виявляться з похибкою. Зрозуміти істину без використання незалежних супутникових технологій неможливо.
Важливим аспектом є і вибір виконавця, від цього залежить не тільки формальний винос меж земельної ділянки в натуру, вартість і потім прийом документів в кадастрової палаті . До особливостей робіт з виносу можна віднести практично повна відсутність можливості контролю з боку замовника. Нерідко, помилки виявляються тільки при контрольному виїзді альтернативної організації або при розгляді з сусідами. А якщо власник вже встановив по неправильним точкам дорогий паркан або ще гірше будинок на чужій землі? Фінансові витрати коментувати зайве.
На даний момент в Москві і Московській області багато пропозицій з надання подібних послуг, серед них і зареєстровані організації та індивідуально працюють геодезисти, які не є членами саморегулівної організації (СРО) дослідників, т. Е. Що займаються незаконно даними роботами, при цьому не важливо чи зможете ви потім легалізувати винос в натуру меж земельної ділянки, ціна приблизно однакова.
Ні в якому разі не обманюйте себе низькою ціною! Вибирайте організацію, що має допуск СРО, сучасне обладнання і дорожать своєю репутацією. При цьому за винесення меж земельної ділянки в натуру, вартість, як правило, не змінюється. Компанії без належних просто отримують більший прибуток.
Компанія КадГеоБюро має потрібної компетенцією, має систему контролю точності і в додатку до кожного виносу надає юридично зобов'язуючі документи. При цьому на винос в натуру меж земельної ділянки, ціна залишається вигідною.
Як і скільки часу проходить визначення точок?
Починається все з визначення координат вихідних пунктів, від яких ведуться всі вимірювання. Робота проводиться з використанням GPS, ГЛОНАСС супутникових приймачів незалежно від положення існуючих зборів, що дозволяє виключити помилки раніше встановлених огорож. Відсутність даних геодезичних приладів у виконавців має Вас насторожити: яким чином тоді відбувається визначення координат базису? Ця попередня робота, за часом, займає від кількох хвилин до півтори години, в залежності від методу обчислень. Найбільш сучасним, швидким і точним методом є визначення координат кинематическим методом вимірювань - в реальному часі (RTK), який найчастіше застосовується фахівцями компанії КадГеоБюро
Далі щодо вихідних, визначаються координати поворотних точок меж. Залежно від умов на земельній ділянці і кількості точок даний етап займає від 15 хвилин до однієї години. Дані геодезичні роботи, як правило, виконуються електронним тахометром, а місце розташування шуканих точок відзначається становищем вішки з відбивачем, встановленої строго вертикально над точкою. Кожен елемент на землі для початку відзначається забиванням кілочка або відрізка арматури.
Яка точність?
Точність визначення координат точок меж є основним показником якості виносу і в той же час найскладнішим, як для реалізації технології, так і в обгрунтуванні достовірності результату.
На практиці у жодної точки на землі не існує своїх абсолютних значень координат, все шукані координати визначаються щодо вихідних геодезичних пунктів державної геодезичної мережі (ГГС), що вважається еталоном. Але і у пунктів ГГС також є свої нормативи імовірною похибки. Плюс неминуча інструментальна похибка, яка відкрито декларується в паспорті обладнання. Плюс поправки на кваліфікацію і акуратність роботи виконавця, так звані професіоналізм і людський фактор.
Таким чином, реальна, практично досяжна точність визначення положення шуканих точок меж земельної ділянки варіюється в межах 5-10 см, що і відповідає певним законом і ГОСТами нормативам. Різночитання результатів роботи незалежних виконавців в межах 5 см знаходиться в області наукової дискусії. Коли виконавець робіт декларує замовнику точність 1-2 см, на 100% мається на увазі відхилення 1-2 см від максимально досяжної точності, що і може бути істиною.
Які бувають проблеми?

З вищевказаного документа слід - щоб уникнути проблем, неприємних ситуацій і непередбаченої витрати додаткових коштів, необхідно уважно поставитися до вибору виконавця. Ні в якому разі не звертатися до приватників і в фірми з сумнівною репутацією, які не є чинними членами СРО, які не дають вагомих гарантій і з яких неможливо буде стягнути збитки, в разі допущених порушень, адже перевірити в реальному часі якість виконаних робіт замовнику видається можливим.
Роботи по визначенню меж земельної ділянки на місцевості та встановлення межових знаків проводиться інженерами Сервіс Гео за допомогою супутникової GPS / ГЛОНАСС апаратури.
Як відбувається процес виносу в натуру меж земельної ділянки?
Для того, щоб здійснити цю геодезичну операцію потрібно дізнатися кадастровий номер Вашої ділянки. Геодезисти перевіряють його за відомостями, що зберігаються в федеральній службі реєстрації, кадастру і картографії (Росреестра). У разі, якщо межовий план оформлений за всіма вимогами ФКП Росреестра дані про поворотних точках ділянки будуть містити географічні координати, які можна відобразити на місцевості. Але може трапитися так, що відомості про межі об'єкта відсутні і місце розташування зазначено орієнтовно. Це означає, що слід готувати межовий план по зазначеним вище вимогам, який допоможуть скласти наші фахівці.
Після того, як геодезисти переконалися, що ділянку замовника стоїть на кадастровому обліку і має відомості про характерних точках кордонів, можна замовити кадастрову виписку . У ній у формі КВ-6 містяться дані про поворотних точках, які потім можна винести в натуру.
І вже після цього починається польовий етап роботи по установці межових знаків - геодезисти виїжджають на об'єкт і проводять роботи. Наша компанія проводить винос в натуру за допомогою геодезичних GPS / ГЛОНАСС приймачів, які дозволяють дотримуватися задану точність. У статичному режимі 0,3 см + 0,5 ppm *, в режимі RTK 1 см + 1 ppm *. (ppm - при хороших умовах спостереження і правильної довжині сесії). Точність, законодавчо встановлена для кожної категорії земель, вказана нижче:
7Земельние ділянки, які не зазначені в пунктах 1 - 62,5 м
Номер Категорія земель і дозволене використання земельних ділянок Середня квадратична похибка розташування характерних точок (СКО), не більше 1 Землі населених пунктів 10 см 2 Землі для дачного городництва, садівництва, індивідуального гаражного або індивідуального житлового будівництва і надані для ведення особистого підсобного господарства 20 см 3 Землі сільськогосподарського призначення 2,5 м 4 землі для розміщення промисловості, енергетики, транспорту, зв'язку, радіомовлення, телебачення, інформатики, земель забезпечення космічної діяльності, земель оборони, безпеки та земель ін го спеціального призначення 50 см 5 Землі особливо охоронюваних територій і об'єктів 2,5 м 6 Земельні ділянки, віднесені до земель лісового фонду, земель водного фонду і земель запасу 5 м
За підсумками виносу фахівець вказує замовнику встановлені точки, здає роботу, видет Акт виносу в натуру меж, де вказані всі необхідні характеристики ділянки - кількість точок і довжини сторін з їх координатами. Акт виносу завірений печаткою кадастрового інженера, відповідального за виконану роботу.
Закріплення на території земельних ділянок межових точок, знаків і осей місцевості з подальшим їх перенесенням на реальний об'єкт нерухомості є виносом в натуру меж. Перенесення проекту на земельну ділянку повинен здійснюватися з точністю, інакше акт прийому-передачі зазначених межових знаків НЕ буде затверджений. На сьогоднішній день фахівці в галузі геодезії виробляють схематичні виміри місцевості з розподілом чітких точок завдяки високотехнологічному обладнанню. Це дозволяє визначити місцезнаходження межових точок з найвищою точністю.
Винос межових точок і знаків місцевості земельної ділянки з плану в натуру є вкрай важливою процедурою, яку, на відміну від будь-яких інших територіальних робіт, необхідно проводити обов'язково. Якщо відсутній чіткий поділ і не підписаний відповідний акт, почати будівельні роботи на території неможливо. Інструкція для проведення подібного виносу розглянута далі, проте необхідно враховувати, що в будь-який індивідуальної ситуації існують свої нюанси.
Заощаджуйте ваш час та нерви. і протягом 5 хвилин отримаєте безкоштовну консультацію професійного юриста.
Навіщо це потрібно?
Щоб в подальшому питань про те, чи так дійсно важливий точний винос всіх межових знаків, а також точок місцевості на території земельної ділянки в натуру, слід пояснити, для чого подібна процедура потрібна.
Вельми поширена ситуація з купівлею земельної ділянки, коли покупець не надто ретельно вивчав документи, недостатньо обізнаний в даному питанні або просто поспішав. При покупці або іншому отриманні у власність подібної нерухомості потрібно точно знати, яка реальна її площа. На це питання може відповісти тільки винос меж в натуру. Надалі це допоможе уникнути безлічі конфліктів і неприємностей з юридичної точки зору.
Такоже НЕ рідкісна ситуация, при Якій отриманий земельну ділянку БУВ Утворення або передані з законодавчо землевпоряднімі порушеннях. Якщо процедура визначення знаків і межових точок місцевості не було проведено, а згодом територія буде схильна до змін з причин, не залежних від людини, то в документах обов'язково виникнуть невідповідності в розмірах площі. Продавши таку землю, у вас можуть з'явитися серйозні проблеми, які закінчаться судовим розглядом по причини, про яку ви зовсім не підозрювали.
Винос знаків і межових точок в натуру гарантує відсутність зазіхань на територію з боку сусідів. Вони можуть по праву привласнити собі чужий шматок, який не винесено, і на який не складений акт.
Основні етапи
Основних етапів при винесенні меж земельної ділянки виділяють всього три:
Дана послідовність не пов'язана з відвідуванням різноманітних інстанцій і має більш чіткий порядок дій. Однак на сам акт бажано звернути особливу увагу при його складанні. У ньому не повинно бути ніяких невідповідностей іншим документам і всі дані повинні бути вписані правильно. В іншому випадку можуть виникнути проблеми.
Як виносяться точки?
Точність точок і межових знаків при обчисленні безпосередньо залежить від цільового призначення земельної ділянки. Похибка при винесенні координат в натурі коливається до двох сантиметрів, а ось при будівництві вона повинна бути не більше міліметра. Сьогодні високотехнологічне обладнання істотно спрощує і прискорює геодезичні роботи, що дозволяє не витрачати зайвого часу, отримуючи при цьому якісний результат.
Цікаво зауважити, що координати всіх межових точок і знаків для виділу земельної ділянки в натурі геодезичне обладнання визначає заздалегідь і зберігає їх в базу даних. Крім того, винос території можна проводити, навіть якщо відсутні вихідні пункти опорних межових мереж поруч.
До того, як буде складено передавальний акт, особливу увагу потрібно звернути на геодезичні роботи земельних ділянок при будівництві. Суворому контролю підлягає кожен найменший етап процедури, так як все повинно бути точно до міліметрів.
Проект і будівля
Винос земельної ділянки в натуру при будівництві - першочергова і найважливіша задача. При первинному прив'язуванні нерухомого об'єкту до місцевості винесений проект може бути і схематичний і в висоту.
Винесення межових знаків і точок необхідно:

Без проведення процедури винесення, через яку в подальшому складається акт, неможливо приймати рішення, щодо орієнтування всього будівництва, риття котлованів і співвідношення майбутньої будівлі до місцевості і є сусідами будівель.
складання акту
Після того, як винос в натуру меж земельної ділянки буде здійснений, потрібно буде зайнятися підготовкою необхідніх документів із землеустрою та геодезії. Одним з них є передавальний акт межових точок, а також знаків для збереження. Даний акт також важливий тим, що в ньому вказується, які документи були вихідними при оформленні всієї процедури. У ньому вказуються реквізити виконавця робіт і їх замовник, тобто власник земельної ділянки. Обов'язково в акт вписується загальне число винесених межових точок і знаків, а також точне місце розташування об'єкта нерухомості.
При необхідності може знадобитися виконавча зйомка, плани, схематичні креслення з точками під винос, позначення загальної реальної площі території, а також деякі інші моменти, наприклад, особливості місцевості і наявні будівлі.
Підписуючи акт, власник має право вимагати окремо надати геодезичні креслення з точками на них, їх місцезнаходженням, видом фіксації і відстанями від осей з іншої необхідної інформацією.
Інформація в даній статті надано для ознайомлення.
Ми рекомендуємо Вам до нашого юриста.
Як відбувається винос точок в натуру на ділянці?
Що необхідно для виконання роботи?
Хто повинен робити винос меж в натуру?
Як і скільки часу проходить визначення точок?
Яка точність?
Які бувають проблеми?
Як відбувається процес виносу в натуру меж земельної ділянки?
Навіщо це потрібно?
Які документи необхідні для винесення в натуру?