Реклама
Реклама
Реклама

Тенденція покупки квартири через агентство нерухомості

  1. Пошук відповідного об'єкта
  2. Повна інформація
  3. Зустріч з власником і огляд квартири
  4. Договір завдатку і аванс
  5. Перевірка ризиків і підготовка документів

Давайте поговоримо про те, як все ж краще купувати квартиру: з агентством нерухомості або самостійно. Поговоримо неупереджено, адже ми нічого не нав'язуємо, а хочемо розповісти про об'єктивні чинники.

Фантазії шахраїв можна тільки позаздрити, вона дійсно невичерпна, а способи обману постійно удосконалюються. Тому забезпечити безпеку угоди купівлі нерухомості власними силами не завжди просто (а часто навіть дуже складно). При цьому завжди хочеться, щоб покупка була вигідною.

Робота ріелтора - це не тільки пошук підходящої нерухомості, але і захист інтересів клієнта, а також гарантія безпеки угоди. Для цього необхідно враховувати велику кількість нюансів. Про багатьох з них покупець, вирішивши придбати квартиру самостійно, може забути або просто не знати.

Пошук відповідного об'єкта

Часто вже на етапі пошуку покупець стикається з труднощами. Особливо, коли при прозвоне покупець розуміє, що 90% інформації не відповідає дійсності. Варіантів на ринку безліч - відсіяти невідповідні і підібрати потрібні не так просто. Крім того, затратно по часу. Одне із завдань ріелтора - економія ресурсів, одним з яких є час.

Відстеження тенденцій ринку нерухомості, аналіз, формування бази - щоденний робочий процес в агентстві нерухомості. Тому процес пошуку квартири, що підходить під вимоги покупця, налагоджений і проходить швидко. Крім того, завдяки професійному досвіду і чуттю маркетолога, ріелтор пропонує саме ті варіанти, які можуть зацікавити покупця.

Повна інформація

При покупці квартири самостійно, вся доступна інформація - близько 30 слів в безкоштовному оголошенні. Отримання повної інформації про об'єкт - ще один етап, для якого необхідна компетенція.

Як купувати квартиру? На що звернути увагу? Про що запитати власника? Які нюанси можуть вислизнути з поля зору?

Описати все плюси і мінуси квартири, розповісти про квартирі аж до дрібниць, щоб дати покупцеві повну картину - ось завдання співробітника агенства нерухомості на цьому етапі.

Крім того, якщо об'єкт покупця зацікавив, ріелтор якомога швидше організовує перегляд. В іншому випадку, задавши уточнюючі питання і врахувавши отримані додаткові відомості, запропонує інші варіанти.

Зустріч з власником і огляд квартири

Часто ефект «вау» заважає залишатися покупцеві об'єктивним. Та й не кожен покупець знає, на що слід звертати увагу при перегляді, які нюанси важливі, а що можна випустити з уваги. Також необхідно знайти контакт з продавцем (і, можливо, розпізнати в ньому шахрая).

Ріелтор, звичайно, не найтонший психолог, який «зчитує» людей (хоча і в цьому щось є, по аналогії з барменом). Але професійний досвід дозволяє не тільки критично і об'єктивно оцінити квартиру, а й налагодити контакт з власником.

Договір завдатку і аванс

Це, мабуть, етап, який характерний великим рівнем ризикованості при покупці квартири. Адже саме під час підписання договору завдатку покупець платить перші гроші - аванс за квартиру.

На цьому моменті повинні бути перевірені всі документи на квартиру (обов'язково оригінали), включаючи законність перепланувань (якщо такі були), дані про прописаних, угода подружжя та інші.

Важливо ретельно провести перевірку. Способи обманів шахраїв можуть бути настільки хитрощами, що навіть самий підозрілий чоловік не помітить каверзи.

Серед потенційних ризиків: визнання договору завдатку недійсним (в такому випадку шанси на повернення коштів мізерні), прописка осіб, яких не можна виселити (неповнолітні, які перебувають в місцях обмеження свободи і т.д.), пред'явлення претензій третіми особами.

Перевірка ризиків і підготовка документів

На цьому етапі люди, які вважають роботу ріелтора простіше простого, починають хапатися за голову. Потрібно провести перевірку юридичних ризиків у адвоката, перевірити правовстановлюючі документи, історію квартири (навіть попередні угоди, де були порушені чиїсь права, можуть стати причиною втрати квартири), комунальні заборгованості, наявність заборон на відчуження. Після чого підготувати, перевірити документи для здійснення угоди, звернутися до нотаріуса, перевірити зняття з реєстрації всіх мешканців.

Якщо покупець звертається в АН «анесте», всі ці процеси лягають на наших співробітників, включаючи експертну оцінку, оформлення і підготовку документів, юридичний супровід угоди, організацію нотаріального оформлення, забезпечення своєчасної передачі об'єкта новому власнику.

Придбання квартири через агентство нерухомості «анесте» - це участь в угоді професійного ріелтора, який дізнається всі нюанси продажу, перевірить документи, технічний паспорт на предмет неузаконеним перепланувань, допоможе прийти покупцеві і продавцеві до компромісу щодо вартості, умов продажу та інших спірних питань.

Як купувати квартиру?
На що звернути увагу?
Про що запитати власника?
Які нюанси можуть вислизнути з поля зору?