Реклама
Реклама
Реклама

Судові слухання у справі екс-глави Агентства по статистиці РК почалися в Астані

Після трьох місяців, які Анар Мешімбаева провела в ІТТ, її зовнішній вигляд здивував публіку, якій в невеликому приміщенні Есільского районного суду №2 міста Астани зібралося чимало. На один з найгучніших процесів, що минає зібралися представники, мабуть, усіх зареєстрованих ЗМІ. Після трьох місяців, які Анар Мешімбаева провела в ІТТ, її зовнішній вигляд здивував публіку, якій в невеликому приміщенні Есільского районного суду №2 міста Астани зібралося чимало

Анар Мешімбаева, екс-глава Агентства по статитстика РК

Екс -чіновніца немов збиралася на робочу нараду: світлий діловий костюм, непомітний макіяж і акуратно укладене волосся - немов Анар Ертулевна завітала в зал суду від особистого стиліста. Підтримати дочка в непростий день в її житті прийшов батько Анар Мешімбаевой. Може тому підсудна трималася гідно, іноді навіть відпускаючи шпильки на адресу опонента, який представляв потерпілу сторону - Агентство по статистиці.

Перед початком слухань адвокат підсудної Ботакоз Бейсембаева клопотала про заборону фото- і відеозйомки. Однак суддя Акмарал Ісаєва клопотання відхилила, попросивши лише представників ЗМІ не заважати судового процесу.

Однак суддя Акмарал Ісаєва клопотання відхилила, попросивши лише представників ЗМІ не заважати судового процесу

Суддя Акмарал Ісаєва

Кримінальну справу проти керівництва Агентства по статистиці завели ще в 2009-му. Через рік за ґрати відправили двох заступників Мешімбаевой - Бірлік Мендибаева і Нурман Баянова, а також відомого підприємця Серика Туржанова. За версією слідства, бланки для перепису населення чиновники закуповували за завищеними цінами, а сам тендер пройшов з безліччю порушень.

При цьому троє засуджених були єдині в показаннях: весь план розкрадання бюджетних грошей розробила голова Агентства. Тепер Анар Мешімбаева звинувачується за статтею 176 частина 3 пункт «б, г», статтею 307 частина 3 КК РК в розкраданні ввірених коштів в розмірі 758,2 млн тенге, виділених на державні закупівлі послуг з виготовлення переписного інструментарію для Національної перепису населення в 2009 році.

Однак підсудна з цим звинуваченням категорично не згодна.

- Я не визнаю вину, ні в якій справі, ні по 176-ой, ні по 307-ої статті, - сказала Мешімбаева після того, як прокурор Даурен Ашимов зачитав обвинувальний висновок.

- У повному обсязі? - уточнила суддя Ісаєва

- У повному обсязі, - наполягала підсудна.

Адвокат Мешімбаевой клопотала про виклик до суду чотирьох свідків захисту. Причому двоє з них - Нурман Баянов і Серік Туржанов - для цього повинні бути «етаповані» в столицю з місць позбавлення волі. «Це люди, які були допитані у справі, але чомусь обвинуваченням не були включені в список свідків. Тому я і заявила, щоб їх викликали », - пояснила адвокат в кулуарах суду. Суддя з клопотанням погодилася, і вже найближчим часом вони знову з'являться в залі суду.

Учасникам процесу належить досліджувати 32 томи кримінальної справи

Анар Мешімбаевой загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім цього, Агентство по статистиці має намір вимагати відшкодування моральної шкоди. Представник потерпілої сторони - юрист Агентства по статистиці Арман Темірбаев - в суді виглядав, м'яко кажучи, непідготовленим. Він плутав порядок цифр заподіяної шкоди з одного мільярда до трильйона тенге, а про події 2009 роки знають лише з матеріалів справи.

- Тобто самі свідком (події злочину - ред.) Не були? - намагалася з'ясувати у представника потерпілої сторони адвокат Ботакоз Бейсембаева.

- На той момент я не працював в Агентстві, - відповідав Арман Темірбаев.

Адвокат Анар Мешімбаевой теж здивувала журналістів, зробивши сенсаційну заяву. Мовляв, її підзахисна зовсім не ховалася від казахстанського правосуддя і не просила політичного притулку в інших країнах.

- Вона не ховалася в Арабських Еміратах, і взагалі не ховалася. Вас влаштує така відповідь? - коментувала журналістам адвокат підсудної.

Процес у справі Мешімбаевой обіцяє бути довгим. Учасникам належить досліджувати 32 томи кримінальної справи. А суд має вислухати більш сорока свідків.

Айнур Коскіна, Астана

У повному обсязі?
Тобто самі свідком (події злочину - ред.) Не були?
Вас влаштує така відповідь?