Реклама
Реклама
Реклама

Навіщо потрібен попередній договір на купівлю квартири?

Як не дивно звучить, але в моєму розумінні, попередній договір в першу чергу забезпечує збереження здоров'я учасників угоди, що звичайно не скасовує інших його важливих функцій.

Практика організації угод з нерухомістю передбачає до підписання основного договору узгодити умови майбутньої угоди в письмовій формі. Тим більше це актуально, якщо продаж квартири (Будинку) обумовлена ​​зустрічній покупкою іншої квартири або буде зроблена значно пізніше. Але навіть якщо зазначені вище причини відсутні, все одно буде правильним обговорити і покласти на папір всі деталі майбутньої угоди. Ніколи в нашій роботі подробиці не були зайвими.

Продавець і покупець нерухомості в процесі усного обговорення можуть щиро помилятися щодо позицій один одного. Або ж зовсім не проговорити дію (подія, рішення), яке здається для однієї зі сторін цілком очевидним.

Залежно від контексту ситуації, в агентстві нерухомості «Час-Пік» використовуються різні форми письмових переддоговірних погоджень: просту угоду, попередній договір, угода про завдаток і інше. Будь-який з перерахованих документів дозволяє детально викласти порядок і умови майбутньої купівлі-продажу квартири (будинку). Але правові наслідки підписаних текстів істотно розрізняються.

Просте угоду позначається простим, тому що, не містить будь-яких забезпечувальних умов у вигляді штрафу або зобов'язання погасити збитки. Якщо угода буде містити пункт про неустойку, то, звичайно, в такому вигляді воно не тільки впорядковує відношення сторін, але і служить дисциплінуючим чинником. Більш сильним, з позиції наслідків за невиконання обіцянок, є попередній договір. Існує думка, що попередній договір є зайвим елементом у відносинах між продавцем і покупцем нерухомості, що досить і договору завдатку. Такі міркування некомпетентні. Попередній договір і договір завдатку при схожих функціях мають різні правові наслідки. При складанні попереднього договору, продавець і покупець нерухомості обумовлюють всі умови майбутньої угоди, які визначені в законодавстві як істотні (ідентифікаційні дані про об'єкт, вартість) та інші умови, які сторони вважають важливими, в тому числі дата і форму розрахунку за об'єкт, стан нерухомості на момент передачі і багато іншого. Важливою відмінністю попереднього договору від інших подібних угод є можливість в судовому порядку примусити ухиляється сторону до виконання домовленостей. Також, якщо потрібно кредит на покупку квартири, то банк, для прийняття рішення, потребують саме попередній договір. Завдаток є формою забезпечення зобов'язань. Покупець, в рахунок належних з нього платежів, передає продавцеві певну суму грошей. Якщо покупець відмовиться здійснювати операцію, він втрачає завдаток. Якщо відмовиться продавець - він повинен повернути завдаток у подвійному розмірі. На цьому відповідальність закінчується. У примусовому порядку зобов'язати продавця або покупця здійснити операцію задаток не допоможе.

Природно, і продавець, і покупець хочуть визначеності у відносинах і впевненості в ув'язненні основного договору. Але не завжди розумно сторонам в угоді брати на себе жорсткі зобов'язання. Наприклад, якщо готується операція по обміну квартир через купівлю продаж. В цьому випадку поки не буде підібрані всі варіанти, укладати угоди про завдаток не завжди розумно.

Рішення про форму переддоговірних угод залежить від безлічі факторів і завжди індивідуально. Але в будь-якому випадку, фахівці агентства запропонують оптимальний варіант документа.

Copyright ТОВ «Час-Пік» © 2017. Всі права захищені.

Директор ТОВ «Час-Пік» Тимофій Лобановський