Реклама
Реклама
Реклама

Маркетинг в нерухомості MVN.RU :: MVN

Частини тіла на рекламних макетах зупиняють погляд і рух автомобілів

Величезні очі на одному з найвищих будівель Москви; нога, таємничим чином переростає прямо в руку; жінка з риб'ячим хвостом, але не русалка - це те, чим гравці ринку нерухомості в останні місяці звернули на себе увагу не лише вузького кола рекламників, а й найширшої аудиторії москвичів. Перше півріччя принесло кілька спірних, але яскравих рішень в частині креативу. Редакція www.mvn.ru за допомогою експертів ринку виявила найпомітніші рекламні кампанії нерухомості.


тонкий перехід
«Жінки-риби (мене до сих пір мучить питання: навіщо їй вухо ?!) з потомством, ного-рулетки та інші мутанти явно правили бал в зовнішній рекламі та гальмували трафік і без того перевантажених магістралей столиці, - жартує Наталія Проскуріна, керівник відділу реклами та зв'язків з громадськістю комерційного управління Nagatino I-Land ВАТ «Московський бізнес-інкубатор». - Не можна однозначно оцінити етичну складову цієї реклами, але вона явно нестандартна, яка не залишає нікого байдужим. Було б дуже цікаво дізнатися про її ефективності ».

Мабуть, всі фахівці ринку зрозуміють, що мова йде про рекламу компаній « Мортон »І« Ремікс ». Також у вузьких професійних колах відомо, що створює цей креатив рекламне агентство «Медіа Шторм». У такої реклами чимало затятих супротивників, але є і прихильники. «Мені дуже сподобалася реклама« Мортона ». Зрозуміло, що такий рекламою вони могли відлякати «високодуховних» особистостей, зате - розкрутили своє ім'я серед масового покупця. Поки конкуренти користуються традиційними маркетинговими інструментами і малюють на плакатах будиночки і усміхнених дітей, «Мортон» буде їх обганяти і залишати далеко позаду », - переконаний генеральний директор агентства нерухомості DNA Realty Антон Білих.

Джерело: Рекламне агентство «Медіа Шторм»
Джерело: Рекламне агентство «Медіа Шторм»

На думку Катерини Беспалової, керівника відділу по роботі з клієнтами рекламного агентства «Медіа Шторм», агресивний креатив цілком виправданий і приносить плоди. «Прийом eye-stopper - щось, що приковує до себе увагу - приманка, пастка для очей - добре відомий усім маркетологам, але, на жаль, недооцінений нашими девелоперами. Таке креативне рішення макетів дозволяє підвищити ефективність рекламної кампанії в середньому на 30% », - пояснює вона. Під ефективністю в даному випадку розуміється не тільки збільшення кількості відгуків, але і хороша запам'ятовуваність образів, що в кінцевому підсумку призводить до хорошого рівня знання бренду, це доводять виміри рівня популярності. Що стосується вуха у жінки-риби, то, за словами Беспалової, - це тонкий нюанс, його присутність необхідна для створення більш природного переходу від тулуба риби до людського обличчя.

«Відомо багато прикладів, коли рекламодавці витрачають мільйонні бюджети для просування, але використовують звичайні інформаційні ролики / макети. Після деякого часу згадати їх зміст не представляється можливим, оскільки вони губляться в загальній безликої масі матеріалів інших рекламодавців. Саме цим страждає більшість рекламних кампаній на ринку нерухомості на даний момент », - пояснює радикальний підхід агентства« Медіа Шторм »Катерина Беспалова.

«Зрозуміло, що тут було не тільки творчість, а й хороші бюджети - їх рекламу неможливо було не помітити, вона була по всій Москві і справді звертала на себе увагу, виділяючись із загального потоку макетів і слоганів», - додає Вікторія Паршкова, директор по розвитку PR-агентства PRPartner.

Очі в очі
Ще один порушник спокою, це, звичайно, компанія «Потік 8» (до кінця 2011 року існувала під ім'ям Nazvanie.net, раніше відома широкому загалу як Mirax Group ). Практично всі експерти відзначають її рекламний креатив, який, по всій видимості, генерується всередині компанії.

У грудні 2011 року «Потік 8» запустила реаліті-проект «Великий Дім», в рамках якого в соціальних мережах щодня викладаються короткі відеоролики про компанію. Багато експертів дивуються, на кого розраховано таке просування і які плоди воно приносить (докладніше читайте « Реаліті-шоу на будмайданчику: за і проти »). Однак і у таких рішень є свої шанувальники. «Мені подобається їх здорова нелюбов до стандартів. Навіть якщо цей креатив не працює на продаж, компанію як роботодавця для молодих і сміливих він прекрасно просуває », - говорить Наталія Проскуріна, якої особливо симпатичний ролик компанії« Потік 8 »-« Почни спочатку ».

Інтернетом «Потік 8» не обмежується. Компанія активно застосовує рекламу на фасаді вежі «Федерація»: всього за 2011 і перше півріччя 2012 року на ній було розміщено 4 банера. Як стверджують в компанії, один тільки банер «Продаю вид на батьківщину» збільшив кількість дзвінків на 50% і помітно підвищив кількість угод. Ну а в даний час на вежі красуються вже згадані очі.

Віталія Львова, генеральний директор Promotion Realty, відзначає кампанію в підтримку відновлення будівництва вежі «Федерація»: на тізері була зображена кардіограма удару серця після паузи, в продовженні кампанії кардіограма стала контуром вежі «Федерація».

До речі, зовсім недавно компанія створила додаток для IPAD, присвячене вежі «Федерація». «Додаток, який вперше розроблений по конкретному об'єкту і включає в себе докладний опис апартаментів і офісів вежі, унікально для російського ринку нерухомості. Офіційний анонс програми планується в червні, але новий додаток вже було завантажено більше 500 разів », - повідомили в прес-службі ММДЦ« Москва-Сіті ».


Скромно і зі смаком
Крім радикальної реклами на ринку нерухомості зрідка зустрічається просто цікава. Ми вже відзначали в попередніх статтях на цю тему вишукану рекламу Villadio Estate, засновану на фотосесіях відомих московських фотографів, але це вже не новина для ринку. Зі свіжого кілька експертів виділили рекламу мікрогорода «У лісі» ( девелопер RGI International). «Це справжній прорив у сфері нерухомості. І це виражено у всьому: в дизайні, в стилі, в мові, на якому забудовник каже з потенційним покупцем. Це абсолютно новий формат реклами для девелоперського бізнесу, девелопер в ній виходить не з соток і квадратних метрів, а з запитів споживачів », - не скупиться на похвали на адресу колег Анна Яковлева, директор по рекламі компанії« вектор Інвестментс ».

Як зазначає Катя Базилевская, директор зі стратегічного планування компанії Kijjaa! Digital Miracles (агентство працювало над створенням креативу), візуально реклама стилізована під ілюстрації з дитячої книжки.

Джерело: www
Джерело: www.adme.ru

Катерина Беспалова звертає увагу на оригінальний найманого від TEKTA GROUP . Компанія вирішила створити якусь власну категорію житла і стала використовувати в рекламі неологізм «Надмосковье». «Але на даний момент говорити про впізнаваності поки рано, оскільки з моменту початку просування пройшло зовсім небагато часу, та й медійні вливання невеликі», - каже Беспалова. ринок вже знає один подібний досвід, який увінчався успіхом: кілька років тому в обіг було введено новий термін «комфорткласс», який непогано прижився на ринку. До слова, в кінці минулого року TEKTA GROUP оголосила конкурс серед журналістів, які пишуть на тему нерухомості, на кращу назву для нового типу житла і навіть вручила призи переможцям, проте пізніше запропонованого назви використовувати не стала і розробила власний варіант, який і почала просувати в цьому році.

«У нерухомості сьогодні не так багато цікавих рекламних кампаній, здатних привернути увагу. З найбільш помітних за останній період можна виділити рекламні концепції будинку Smolensky De Luxe від компанії «Дон Строй» і комплексу «Літератор» від «Галс-Девелопмент» (креативний підхід цієї компанії до реклами на радіо хотілося б відзначити окремо) », - каже Анна Шадріна, директор по рекламі Capital Group.

Іншу роботу «Галс-Девелопмент» виділяє Наталія Проскуріна: в рекламі БЦ Sky Light в друкованих ЗМІ та зовнішній рекламі використані цитати про бізнес і роботі. Наприклад, така: «Працювати не так нудно, як розважатися» - Шарль Бодлер. Потрібно відзначити, що нічого інноваційного в такій рекламі немає і виглядає вона благородно виключно завдяки талановитому «копірайту» великих.

Одним словом, нестандартної реклами набралося зовсім небагато. В цьому році професійна асоціація REPA оголосила першу в історії вітчизняного ринку нерухомості премію, визначальну кращі рекламні проекти девелоперських і ріелторських компаній WOW AWARDS 2012. Компанії самі здають роботи, а потім в інтернеті за них голосуватиме професійне співтовариство. До кінця липня організатори планують завершити прийом заявок і набрати близько 100 учасників. Цього року приймаються минулорічні роботи, так що згадані в цій статті очі і руки-ноги сюди не увійдуть.

Зате конкурс виявить торішніх лідерів, нехай їх роботи теж будуть спірними - це в будь-якому випадку задасть певну планку сьогоднішнім креативщикам і дасть поживу для творчості.

Надія Козицька, редактор www.mvn.ru - «Маркетинг в нерухомості»

Мене до сих пір мучить питання: навіщо їй вухо ?