Деякі з нас стикаються з несправедливістю в житті на кожному кроці, складається відчуття, що доля грає з нами злий жарт і все ніби змовилися, щоб зачепити нас грубими словами або негативним ставленням. У той час як є улюбленці долі, яким завжди щастить. Несправедливо? Що ж робити?..
Наскільки сильно вас хвилює, що подумають про вас, що скажуть про ваших словах або вчинках? Ви боїтеся помилитися або потрапити в незручне становище? Для вас важлива думка інших про вас? Вам хотілося б мати вагу в очах інших і навіть здаватися краще, ніж ви є насправді? Так? Або все ж немає?
Тоді ось вам питання на засипку. Що ви зробите, якщо перехожий на вулиці у відповідь на вашу нейтральну репліку, скаже про вас неприємні речі? Розсердитеся, відповісте йому тим же? Турбуватиметеся, переконайтеся в своїй нікчемності і підете далі? Поцікавитеся, чому він так сказав? Постараєтеся викинути неприємна пригода з голови?
Те, що ви подумали або сказали, зробили у відповідь на що ображає поведінка іншого, говорить про вашу самооцінку, поданні вас про вас самих. Коли у людини адекватна самооцінка на те, що відбувається, він пояснить поведінку іншого, в даному випадку, його поганим настроєм, наприклад, і не буде надавати значення його словам.
Те, що подумали або сказали вам в обличчя або за вашою спиною - відображає, в першу чергу, якості особистості говорив, його світогляд: переконання, принципи, цінності. Думка кого-то про вас більше розповість про нього самого, ніж про вас . Прислухатися до слів іншого має сенс, щоб зрозуміти, що він за людина. Якої він думки про себе, яким він себе вважає, що думає про своє місце в світі, а значить, якими він представляє оточуючих. Тобто його думку про вас і який ви насправді, пов'язані приблизно так само, як божий дар з яєчнею.
Те, як ви реагуєте на думку інших - говорить про вашу думку про себе. При цьому думки людей, їх установки і переконання безпосередньо впливають на їх поведінку і вчинки. якщо ви сумніваєтеся в собі, не високої думки про свої здібності і можливості , Ви поведете себе відповідно. І найчастіше отримаєте аналогічну зворотну реакцію від інших. Але навіть у разі вашої невпевненості, у вашого співрозмовника залишається вибір, як реагувати на вашу поведінку.
"Гідна людина радіє гідності інших, а недостойний впивається лише недоліками"
Чому він так чинить? Так щоб самому собі в своїх очах здатися краще, адже він вважає себе посередністю. Причому саме вважає, яким він є насправді і яким вважає - це два абсолютно незалежних поняття.
У кожної людини, що зустрівся на вашому життєвому шляху, вже існує сформований усталений досвід, негативний або позитивний, і саме через призму цього досвіду він буде дивитися на ваші слова і вчинки, часом спотворюючи до невпізнання.
У вигляді прикладу наведу анекдот-притчу.
В одній родині росли брати - двійнята. Один завжди веселий, оптимістичний, а інший постійно сумний, незадоволений. Батьки, щоб відновити рівновагу і справедливість, обом приготували особливий подарунок до дня народження. Песимісти подарували велику, красиву коня - гойдалку, а оптиміст завернули в коробку кінського гною. Песиміст розгорнув свій подарунок і відразу почав канючити, що не той колір, та не той розмір, що живу він коня хотів, а не іграшкову. А оптиміст, розгорнувши свій подарунок, вигукнув: "Ой, а мені живу конячку подарували. Тільки вона втекла".
Причому не так важливо скільки добрих людей зустрілося і успішних подій відбулося в нашому житті до цього моменту, важливіше як ми сприйняли і переробили в своїй свідомості ці обставини.
Притча дві дороги. Жили два брати. Один брат був успішним людиною, яка досягла популярності своїми благими справами. Інший брат був вбивцею. Перед судом над другим братом група журналістів обступила його, і один поставив запитання: "Як вийшло, що ви стали злочинцем?" Підсудний легко знайшов собі виправдання: "У мене було важке дитинство. Мій батько пив, бив мою матір і мене. Ким же ще я міг стати?" У цей час кілька журналістів обступили першого брата, і один запитав: "Ви відомі своїми досягненнями; як вийшло, що ви домоглися всього цього?" Він теж знайшов пояснення своїм успіхам: "У мене було важке дитинство. Мій батько пив, бив мою матір і мене. Ким же ще я міг стати?"
Якщо звернутися до прикладів з життя, то почитайте біографію відомого коміка і просто безжурного, життєрадісного Джима Керрі. Його дитинство складно назвати щасливим, шлях до слави - легким, і все ж ми його знаємо як мега позитивного, що володіє заразливим почуттям гумору актора.
І ситуація братів з притчі теж має місце бути в реальному житті, а не тільки в індійських фільмах або серіалах. Наприклад, рідний брат відомого гангстера Аль Капоне був чесним поліцейським і жодного разу за свою чесну життя не оступився з обраного ним шляху.
Будь-який з живуть знаходиться в своїй точці системи координат, яку він вибрав як найправильнішу і відповідає дійсності. Хоча всі ми живемо в одному і тому ж світі, в одній і тій же реальності. Зустрічаються люди, причому незалежно від їх національності, матеріального становища, соціального статусу, статі, віку та ін., Як більш позитивно налаштовані, так і що знаходяться в полоні негативних переконань, думок - вірусів. Причому переконати в зворотному і "оптимістів", і "песимістів" - завдання складно здійсненне. До тих пір, поки сама людина не задумається, не перегляне свій світогляд і систему цінностей.
Нісенітниця, є ж люди невдахи, долею скривджені, яким хронічно не щастить, заперечать бувалі невдахи. І їх одвічні питання: "Чому я невдаха? Самий невдаха в світі! Я невдаха, що робити?"
Чим відрізняється невдаха від удачником, везунчика, чи може невдаха стати щасливчиком , Або це рок, покарання на все життя за гріхи минулого життя, просто з-за несправедливості і жорстокості цього світу?
Хороша новина! Невдаха може стати щасливчику і навпаки. Невдаха відрізняється від везунчика сприйняттям і оцінкою того, що відбувається. Фіаско, і знову фіаско бувають навіть у щасливчиків і щасливчиків, але вони ними залишаються до тих пір, поки вважають себе удачником. "Ти не програв, поки не визнав себе ураженим!"
Невдаха у відповідь на провал, кризи, життєві катаклізми думає приблизно наступне:
"Так і знав, що нічого не вийде! У мене ніколи не виходить, мені завжди не щастить! Люди злі і жорстокі! Акі шуліки накинулися на мене бідного! Якби ... Тільки б ... Чесним способом великих грошей не заробиш! є гроші і влада - дозволено все, немає грошей і влади - ти ніхто! Доброта і любов бувають тільки в казках. Коли говорять комплімент, насправді так не думають, хочуть від тебе чогось, намагаються обдурити. Ось у того є те то і то то, у цій - це і те, як сир у маслі катаються, а у мене нічого .. ні, я своє нікому, ні ні! Хай краще ні Тобі, ні людям. Де б що роздобути на халяву? Зробив гидоту - отримай радість! Після нас хоч потоп! "
Звичайно ж це перебільшене уявлення, якщо раптом ви помітили за собою одну або кілька подібних думок - не майте, що ви невдаха або все так погано. Непередбачені обставини, невдачі, трагедія навіть у щасливчику можуть викликати подібні думки, але тільки тимчасово, більшу частину життя, незважаючи ні на що, вони думають приблизно так:
"Невдачі потрібні, щоб рости і розвиватися, ставати краще і досконаліше. Тепер я знаю, як зробити по іншому. Наступного разу я буду мудрішим і точніше. Успіх багато в чому залежить від мене. Знаю чого хочу і працюю над цим. Раз я сильно хочу і це важливо для мене - отже, я доб'юся свого, рано чи пізно. Робота і праця - все перетруть. вік живи - вік учись. Те, чим я займаюся - це мій вибір, я роблю це із задоволенням. Мій успіх сприяє успіху інших! Дав слово - тримай слово. Бідним і убогим треба допомагати. Найбільша перемога - перемога над собо й. Вірю в себе, довіряю життя. У кожному є якості, якими хочеться захоплюватися. Всі помиляються час від часу, прощай себе, прощай інших. Ідеальних людей немає і не буває. Але будь-який здатний на милосердя, співчуття і великодушність. "
Найчастіше життєвий сценарій закладається в дитинстві, коли у нас ще немає критичного ставлення до слів і установкам батьків та інших дорослих, що мають на нас вплив. Спогади невдах наповнені дитячими кошмарами, але звинувачувати їх не можна, так само як і їх батьків. Вони теж повторювали установки і переконання, що відображають їх світосприйняття, яке склалося на основі їх життєвого досвіду і уявлень, які прийшли з дитинства. Але і тут, не так важливо, що зробили з нами, важливіше що ми самі зробили з цим. Адже навіть діти наркоманів стають або наркоманами, або наркологами.
Будьте вдячні за те, що у вас є і і будете мати успіх в житті і все інше, чого ви побажаєте .
Шанс для невдах був, є і буде. Несправедливість життя все ж є і полягає вона в наступному: не всі люди дозволяють собі стати удачником, постійно сумніваються в собі, а, отже, бачать світ в негативному світлі. Ми всі живемо в безбарвному світі, який раскрашиваем самі.
І як висновок притча.
Їде чоловік в автобусі. Похмурий. І думає: "Навколо - одне бидло, начальник - деспот, дружина - стерво".
За спиною ангел-хранитель з блокнотом і ручкою. Записує: "Навколо - бидло, начальник - деспот, дружина - стерво".
І в свою чергу думає: "Начебто було вже. І навіщо йому це все час? Але раз замовляє - треба виконувати ".
psycabi.net
Оцініть статтю:
Інші статті, які можуть бути вам цікаві:
Несправедливо?Що ж робити?
Наскільки сильно вас хвилює, що подумають про вас, що скажуть про ваших словах або вчинках?
Ви боїтеся помилитися або потрапити в незручне становище?
Для вас важлива думка інших про вас?
Вам хотілося б мати вагу в очах інших і навіть здаватися краще, ніж ви є насправді?
Так?
Або все ж немає?
Що ви зробите, якщо перехожий на вулиці у відповідь на вашу нейтральну репліку, скаже про вас неприємні речі?
Розсердитеся, відповісте йому тим же?