- Відрахування підприємців в пенсійний фонд
- мета
- суми
- Реєстрація ІП в ПФР без працівників в 2019 році
- документи
- процедура
- Вартість і терміни
- Відповідальність за порушення
Оформлення індивідуальної підприємницької діяльності (ІП) здійснюється в порядку, встановленому законодавством. ВП у відповідність до закону має право вести бізнес самостійно або найняти найманих працівників.
Як роботодавця кожен індивідуальний підприємець зобов'язаний здійснювати відрахування до позабюджетних цільових фондів, до яких відносяться:
- ФСС - соціальне страхування;
- ОМС - медичне;
- ПФР - пенсійне забезпечення.
Фонди акумулюють кошти, розподіл призначене особам щодо яких настав страховий випадок. Наприклад, така умова вважається набрав чинності при досягненні працівником пенсійного віку. Пенсійне посібник (пенсія) виплачується за рахунок коштів ПФР.
Відрахування підприємців в пенсійний фонд
Структура відрахування ВП у ПФР має двосторонню структуру. В обов'язки підприємця незалежно від того виступає він роботодавцем чи ні законом встановлений щорічний фіксований внесок. Не ведення ІП діяльності не звільняє від сплати податку. Платежі анулюються при ліквідації підприємницької діяльності, декретної відпустки, призову на строкову військову службу та в інших випадках, передбачених нормами законодавства. Реєстрація ІП в ПФР без працівників не звільняє ІП від оплати внесків за себе.
Прийом на роботу співробітників автоматично зобов'язує вносити платежі до відповідних цільових фондів. Пенсійне відрахування за працівників є обов'язковим, а невиконання норми законодавства тягне за собою адміністративну відповідальність.
Базовим нормативним актом, на підставі якого нараховуються внески до Пенсійного та інших державних фондів, є Федеральний Закон (ФЗ) № 212 від 2009 року. У відповідність з документом страхові нарахування виплачуються організаціями всіх форм власності не тільки за найнятих працівників, а й при оплаті винагороди підрядникам.
Крім того, фізичні особи, які не зареєстровані, як ІП, зобов'язані платити до фондів у разі найму працівників. Це стосується громадян, які здійснюють приватну практику (адвокатів, лікарів, нотаріусів та інших).
мета
Пенсійний фонд здійснює свою діяльність на всій території Росії. Внески, що перераховуються підприємцями і організаціями акумулюються, вважаються накопичувальними (страховими) і призначені для виплат особам, які вийшли на пенсію за віком або за законом. У простому розумінні, кожен ІП, шляхом перерахування певних сум накопичує заощадження, якими може скористатися після настання пенсійного віку. Розмір виплат встановлюється законодавчо.
ПФ організований в 1990 році. Організація забезпечує пенсійні права громадян, а її бюджет затверджується Держдумою. В даний час за рахунок коштів фонду виплачується пенсія 40 мільйонам громадян РФ.
Крім того за рахунок накопичень забезпечуються соціальні виплати пільговим категоріям, включаючи допомогу ветеранам ВВВ, Героям СРСР і Росії, матерям, інвалідам і так далі.
Починаючи з 2019 року, суми відрахувань складаються з двох частин, перша з яких накопичувальна (НПФ), а друга - страхова (СПФ). Схема розподілу коштів залежить від дати народження платника і своєчасності подачі заяви. Особи, народжені до 1967 року, мають право у відповідність до ФЗ №243 зберегти накопичувальну частину в розмірі 6%, а страхову зменшити до 14% або скоротити першу частину до 2%. Співробітники, які не подали заяву, автоматично отримують 2% в накопичувальну частину.
суми
ІП без найманих працівників зобов'язаний перераховувати до Пенсійного фонду, внесок, рівний 1% від річного доходу, отриманого понад 300 тисяч рублів. При цьому оподаткуванню за цим принципом підлягає тільки частина понад зазначену суму. На доходи нижче 300 000 рублей передбачені фіксовані платежі. Величина внеску у позабюджетні фонди залежить від мінімального розміру оплати праці (МРОТ), встановленого в бюджеті країни на поточний рік. У 2019 ця сума дорівнює 18 610 рублів 80 копійок, що відповідає 26% від МРОТ за 12 місяців. Відсоткова ставка, є консолідованою і включає відрахування до всіх цільових фондів.
При здійсненні підприємницької діяльності протягом неповного календарного року, внески сплачуються лише за фактично відпрацьовані календарні місяці. Податок перераховується до 31 грудня.
Законодавством передбачена градація сум внесків до ПФ в залежності від статусу ВП. Застосовуються наступні процентні ставки:
- загальний тариф - 22%;
- при патентній системі - 20%;
- для резидентів технопарків - 8%;
- при виборі спрощеної системи оподаткування (ССО) - 20%.
Сума відсотків встановлених для відрахувань до цільових фондів взята від МРОТ протягом терміну здійснення підприємницької діяльності утворює фіксований щорічний внесок.
Чи не нараховуються внески до ПФ:
- з винагороди підрядчику, зареєстрованому ІП;
- на орендоване майно;
- на посібники за листками непрацездатності ;
- на відрядження виплати;
- на матеріальну допомогу.
Кожен зареєстрований громадянин має можливість дізнатися суму нарахувань до ПФ через інтерактивний сервіс фонду. На порталі, маючи номер страхового свідоцтва та пройшовши нескладну реєстрацію можна отримати виписку. Інформація доступна в особистому кабінеті і виводиться на друк. Документ в електронному вигляді є інформацією, яка надається для ознайомлення, і не може вважатися офіційним розрахунком, так як зазначені дані можуть відрізнятися від фактичних величин.
Реєстрація ІП в ПФР без працівників в 2019 році
У відповідність з існуючою процедурою, реєстрація ІП в фондах проводиться податковою інспекцією. Додаткові документи не потрібні. Відомості про підприємця направляють до відповідного відділення ПФ, який реєструє ВП. Термін оформлення встановлений статтею 11 Федерального Закону (ФЗ) № 167 і не може перевищувати 3 робочих днів. В результаті ПФ направляє ІП повідомлення про взяття на облік та присвоєння спеціального реєстраційного номера.
Участь ВП у реєстрації передбачається законом, якщо останній в якості роботодавця уклав трудовий договір або інший цивільно-правовий акт з фізичною особою на надання послуг або виконання робіт.
До цієї категорії також відносять авторські угоди і інші види договорів. Для постановки на облік ІП необхідно оформити та подати заяву. Реєстрація повинна бути проведена протягом 30 (тридцяти) днів з моменту укладення угоди.
документи
Для оформлення в Пенсійному Фонді, індивідуальному підприємцю, яка уклала трудовий контракт, необхідно подати:
- заяву встановленого зразка;
- свідоцтво про державний оформленні як ІП (реєстрація);
- громадянський паспорт;
- документ, що підтверджує постановку на облік в податковій інспекції;
- фотокопію трудової угоди.
Копії документів завіряються печаткою ІП або нотаріусом. Зміст договору не може суперечити нормам Трудового Кодексу (ТК).
Реєстрація в ПФ в якості роботодавця здійснюється один раз.
Подальший прийом на роботу співробітників здійснюється в порядку, встановленому трудовим законодавством.
процедура
Для оформлення документів при реєстрації фізичної особи, як підприємця додаткове оформлення в цільових фондах не потрібно, так як цю функцію автоматично виконує податкова інспекція. Порядок реєстрації в фондах ІП при наймі працівників включає подачу заяви, підготовку договорів з працівниками, відвідування місцевого відділення ПФ.
В результаті оформлення ІП отримує повідомлення, в якому вказано спеціальний номер, який необхідний для подання звітності, банківських транзакцій та інших випадків.
Вартість і терміни
Реєстрація в цільових фондах, включаючи ПФ, здійснюється безкоштовно. Термін оформлення не може перевищувати 3 днів з моменту подачі заяви. Укладення контракту з працівником зобов'язує оформити ІП як наймача (роботодавця) не пізніше 30 (тридцяти) днів від дати підписання угоди.
Оплату фіксованого внеску ІП може провести за квитанцією або одним платіжним дорученням, що не ділячи на суми, призначені, в відповідність з розрахунками, по кожному фонду.
Часткова оплата тягне недоїмку і може бути розцінена, як порушення. Рекомендується суми внесків округляти в бік збільшення або платити точно. Оплату готівкою приймають усі відділення Ощадбанку та інші фінансові установи.
Відповідальність за порушення
Основні порушення, які допускають індивідуальні підприємці і відповідальність наведені в таблиці.
Порушення Підстава Передбачена відповідальність Недотримання 30-ти денного терміну подачі заяви про реєстрацію в ПФ п.1 статті 27 ФЗ №167, Лист фонду від 7 жовтня 2010 року № КА30-24 Запізнення в реєстрації ІП, як роботодавця на термін до 90 діб обкладається штрафом в розмірі 5 (п'ять) тисяч рублів. Перевищення цього періоду тягне штрафні санкції в сумі 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Здійснення діяльності без реєстрації в ФСС Стаття 19 ФЗ №125 10% від бази оподаткування, але не менше 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Порушення періоду оформлення ВП у цільових державних фондах стаття 15.32 Кодексу про адміністративні правопорушення Штраф від 0,5 до 1 тисячі рублів Банки масово передають зобов'язання по кредитах колекторським агентствам. Дізнайтеся, як не платити колекторам .
Шахрайство з квартирами процвітає! Інформація для роздумів тут .
Батьки мають повне право отримати відшкодування ПДФО за навчання дитини. у статті інструкція .
Відсутність реєстрації в ПФ може спричинити відмову в прийомі обов'язкової звітності, що в свою чергу, тягне за собою застосування окремих заходів до порушника.
Подібне рішення співробітників фонду не є правомочним, з точки зору закону, але має місце. Подібні дії ПФ оскаржуються в судовому порядку.
До штрафних санкцій відносяться пені, які нараховуються за несвоєчасну або неповну сплату внесків.
Суми штрафів залежать від виду порушення.
У відповідність до ФЗ №212:
- підприємець исказивший (занизив) суму і не вчасно сплатив внесок штрафується на 20% від розміру недоїмки;
- навмисне спотворення даних, виявлене перевіркою контролюючої служби, тягне покарання у вигляді штрафу в розмірі 40% від несплаченої суми;
- правильно нарахований, але не вчасно оплачений внесок підлягає обтяженню пенею, в розмірі встановленого Центробанком.
Доказом порушення режиму взаємодії з ПФР, є санкціонована перевірка, яка може бути камеральної або виїзної. Відмова ІП добровільно погасити заборгованість і штрафні санкції веде до примусового стягнення. Підприємцю відводиться 3 місяці на ухвалення рішення після отримання відповідного повідомлення. Датою початку відліку вважається день вручення документа. Якщо оплата в зазначений термін не надійшла, ПФ звертається в банк і без акцепту списує кошти з рахунку ВП. Оскаржити дії фонду можна в судовому порядку.