Реклама
Реклама
Реклама

Квартира в іпотеку з мінімальним початковим внеском 2019 рік

  1. Власні кошти позичальника
  2. Значення початкового внеску
  3. Хто зможе внести мінімальний платіж?
  4. Плюси для позичальника
  5. Що можна використовувати в якості першого внеску?

Для багатьох придбання власного житла можливо тільки з залученням позикових коштів.

При оформленні іпотеки банки надають її на своїх умовах. Встановлюють певну суму кредиту, величину відсоткової ставки за користування і термін кредитування.

Важливим при видачі позики є розмір початкового внеску, по ньому кредитор оцінює платоспроможність свого клієнта.

Власні кошти позичальника

Початковий внесок - це власні накопичення позичальника, що перераховуються у вигляді авансового платежу на погашення житла, що купується.

Значний початковий внесок характеризує фінансові можливості позичальника.

Чим вище його відсоток щодо кредиту, тим більше довіри банківській організації до свого клієнта.

При збільшенні цієї суми борг і сума переплати по іпотеці істотно знижуються, що вигідно для кредитуемого особи.

При незначному авансовому платежі збільшиться кількість людей, які зможуть претендувати на отримання іпотечних коштів і купити нерухомість. У банку з'явиться більшу кількість клієнтів, але в цьому випадку ризик втрати грошей виросте.

Для позичальника мінімальний внесок невигідний через істотну переплати за користування кредитом.

Встановлена ​​величина початкового внеску в розмірі 20-30% є «золотою серединою».

У рідкісних випадках банк надає іпотечний кредит без первинного внеску . При цьому висуваються їм умови для позичальника будуть менш привабливими.

Грошові кошти видаються на невеликий термін під проценти, які вище на кілька пунктів, ніж по кредитах з 20% початковим внеском.

Додатково буде потрібно підтвердження своїх гарантій у вигляді заставного майна або декількох поручителів.

Вигідні умови кредитна організація надає при внесенні початкової авансової суми в розмірі 50% і вище. У цьому випадку ризик банку мінімізується, а переплата позичальника зменшується.

Можливо Вас зацікавить стаття, який максимальний і мінімальний термін іпотеки, прочитати про це можна тут .

до змісту ↑

Значення початкового внеску

Від суми, яку кредитованим особа готове внести в якості першого платежу, залежать основні умови отримання іпотечного кредиту:

  • Процентна ставка. Даний показник виросте при мінімальному першому внеску. Загальна сума переплат, яку внесе позичальник, буде значна.
  • Витрати на страхування. Зазвичай банки вимагають оформити страхування житла. Розмір страховки залежить від величини кредиту. Кредитор для підвищення своїх гарантій часто вимагає від позичальника оформити комплексну страховку, яка крім звичайного страхового поліса на нерухомість включає страхування титулу, а також життя і здоров'я кредитуемого особи.
  • Вибір житла. Банк обмежує позичальника у виборі нерухомості, що купується. Зазвичай обмеження стосується новобудов. Покупець зможе отримати тільки житло на вторинному ринку.
  • Додаткові гарантії. Для оформлення іпотеки без першого внеску буде потрібно залучення декількох поручителів або надання в заставу іншої нерухомості.

Для оформлення іпотеки без першого внеску буде потрібно залучення декількох поручителів або надання в заставу іншої нерухомості

Показовим для банку є відсутність власних заощаджень у кредитуемого особи.

Якщо клієнт не може відкладати гроші, то це свідчить про те, що і при погашенні іпотеки у нього також виникнути труднощі. У таких випадках відбувається відмова в наданні кредиту через низький рівень довіри банку до позичальника.

Солідний початковий внесок свідчить про серйозність намірів в придбанні житла і підтверджує надійність позичальника, також збільшуються шанси в схваленні кредиту на більш вигідних умовах навіть при неідеальної кредитної історії.

до змісту ↑

Хто зможе внести мінімальний платіж?

Скільки може бути початковий внесок за іпотечним кредитом?

Розмір початкового внеску залежить від загальної ситуації на ринку нерухомості. Якщо спостерігається падіння цін на житло, то за рахунок авансової оплати позичальника кредитна організація підстраховує себе від втрат, при можливе розірвання договору.

Іпотеку з мінімальною сумою первинного авансу в 10% банки надають наступним категоріям громадян:

  1. Кредитованим особа - клієнт банку. У позичальника відкритий депозитний рахунок або відбувається щомісячне перерахування зарплати.
  2. Сім'ї з материнським капіталом. Законодавчо встановлено, що на виплату авансової суми по іпотеці можна використовувати кошти материнського капіталу, їх не можна застосувати тільки на погашення штрафних санкцій по кредиту.
  3. молоді сім'ї . До них відносяться всі сімейні пари, вік яких не перевищує 35 років. Держава в рамках соціальної програми надає житловий сертифікат, сума коштів якого становить близько 10% вартості житла. Він спрямовується на погашення первинного внеску. Подібні програми розроблені для молодих вчених і вчителів.
  4. Додаткове забезпечення кредиту. Оформлення в заставу наявної нерухомості дозволяє отримати іпотеку з мінімальним першим платежем, в цьому випадку доведеться виплачувати великі відсотки.

Оформлення в заставу наявної нерухомості дозволяє отримати іпотеку з мінімальним першим платежем, в цьому випадку доведеться виплачувати великі відсотки

до змісту ↑

Плюси для позичальника

Позичальник має певні вигоди при внесенні вищого початкового внеску:

  • Зменшується сума кредиту. При вкладенні в покупку житла власних коштів позикових потрібно менше.
  • Зниження відсотків. Кредитор надає іпотеку зі зменшеною величиною процентної ставки на кілька пунктів.
  • Скорочення величини страховки. При зменшенні величини кредитних коштів знизиться розмір витрат на страхування.
  • Схвалення заявки. При внесенні більше 30% вартості квартири за рахунок власних коштів заявка на отримання іпотеки буде схвалена.
  • Документи. Деякі банки, якщо клієнт вносить 50% і більше вартості нерухомості, укладають іпотечний договір щодо мінімальної кількості паперів, не вимагаючи довідки про доходи і копії трудової книжки.

Читайте статтю, як банки перевіряють довідку 2НДФЛ перед видачею кредиту тут .

до змісту ↑

Що можна використовувати в якості першого внеску?

Використовувати в якості початкового внеску іпотечного кредиту можна:

  • Власні кошти. Найбільш надійний спосіб накопичення - розміщення грошей на депозитному рахунку банку з отриманням відсотків.
  • Засоби материнського капіталу. Варто врахувати, що процес оформлення засобів материнського капіталу займає близько півроку з моменту направлення повідомлення до Пенсійного фонду. Застосувати державні кошти для отримання іпотеки не дозволяється, якщо у одного з подружжя є у власності нерухомість.
  • Позикові кошти. Деякі банки видають кредити на виплату початкового внеску. Можна отримати споживчий кредит і його внести в якості авансового платежу. Зазвичай оформляються такі позики в іншому банку.

Початковий внесок має значення і для кредитної організації, і для позичальника.

Для банку - це гарантований захист свого фінансового становища.

Позичальнику збільшений авансовий платіж при покупці житла дозволить знизити суму переплат і зменшити витрати по страхуванню. Наявність власних коштів підвищує рівень довіри банку до клієнта.

Іпотечний бум. Великий ризик неповернення іпотечного кредиту при мінімальному першому внеску. Пропонуємо Вам ознайомитись з відеоролик.


Поділитися з друзями:

Скільки може бути початковий внесок за іпотечним кредитом?