- Чи можна взяти іпотеку під заставу нерухомості
- Іпотека під заставу нерухомості без початкового внеску
- ломбардна іпотека
- Чи можна взяти іпотеку під заставу нерухомості з маткапіталом
- Іпотека під заставу квартири: подружжя
- Іпотека під заставу нерухомості в Москві
- Вимоги до заставної нерухомості
- Основні вимоги до заставного житла
- Які квартири не беруть в заставу
- Істотні умови іпотеки
- Як взяти іпотеку під наявне житло
- Іпотека під заставу кімнати
- Іпотека під заставу будинку
- Іпотека під заставу нерухомості в Ощадбанку
- Іпотека під заставу нерухомості в ВТБ24
- Іпотека під заставу нерухомості в Россельхозбанке
- Як вигідно взяти іпотеку без початкового внеску
Іпотека є часом єдиним способом обзавестися власним куточком. До нього звертаються, в основному, молодята. Хоча, серед банковсковскіх клієнтів чимало сімей, які використовують подібний вид кредитування для покупки квартири більшої площі. Пристосовуючись до запитів потенційних клієнтів, банки розробили чимало спецпропозицій, завдяки яким фізособа має право взяти участь у іпотечному кредитуванні під заставу вже існуючої нерухомості .
Чи можна взяти іпотеку під заставу нерухомості
Більшість позичальників вважають іпотеку «незручним» кредитом не через величини процентної ставки (вона-то вельми демократична). Клієнтів бентежать занадто жорсткі рамки, встановлені банківськими структурами.
До таких не завжди прийнятним умов відносяться і вимоги до купується житла, і необхідність початкового внеску. Крім того, в «класичної» іпотеці кредитор ретельно стежить, щоб отримані кошти пішли саме в рахунок оплати за житло: гроші перераховуються відразу продавцеві нерухомості, і у покупця немає можливості витратити частину коштів на ремонт або необхідні при переїзді покупки.
Часто більш зручним варіантом є кредитування під заставу вже наявної нерухомості. При цьому якщо у позичальників немає власного житла, банк дозволяє використовувати в якості застави квартири третіх осіб, наприклад, батьків. Залогодатели залучаються в якості позичальників або поручителів.
Кредитування під заставу наявної у власності нерухомості вирішує проблеми як з початковим внеском, так і з цільовим використанням позики. При такому варіанті гроші можна витратити не тільки на покупку житла, але і на його ремонт і на інші потреби.
Іпотека під заставу нерухомості без початкового внеску
На іпотечні правовідносини без внесення позичальниками початкових внесків кредитні організації йдуть неохоче. Тут на перший план виступає не тільки ліквідність заставної власності або кредитна історія, а й розмір доходів позичальника, одержуваний їм в результаті трудової діяльності.
Кредитор досконально перевіряє трудовий стаж, кар'єрний ріст позичальника. Може додатково запросити характеристику від роботодавця. Явною перевагою є наявність гарантійного листа, поручителя.
Приблизний перелік необхідних матеріалів виглядає так:
- посвідчення особи заявника;
- довідка про зарплату (шестимісячний період);
- декларація про доходи;
- копія труддоговора;
- характеристика від наймача;
- свідоцтво про шлюб;
- інформація про поручителя (якщо залучається);
- відомості про доходи поручителя;
- гарантійний лист (при наявності);
- паперу щодо потенційної застави.
ломбардна іпотека
Ломбардна іпотека передбачає придбання житла з одночасною передачею в заставу іншого об'єкта нерухомості. Такі продукти пропонують тоді, коли клієнт не може підтвердити свою платоспроможність офіційно.
Найчастіше такі схеми пропонують і тим, хто хоче обзавестися житлом в новобудові. Тоді наявну нерухомість приймають в заставу в рахунок іпотеки, одночасно оформляючи позику на розрахунок по ДДУ. Коли будинок побудують, здадуть і узаконять право власності позичальника на нову квартиру, закладений об'єкт стане власністю кредитора.
Однак є ще один напрямок реалізації такого продукту - надання нецільового кредиту, в якості забезпечення якого приймається нерухомість. Такі програми пропонують, наприклад, Ощадбанк і ВТБ 24. Виходячи з назви продукту зрозуміло, що використовувати для його погашення, наприклад, маткапітал не вийде, оскільки ці кошти цільові, їх можна направити тільки на розрахунок за позикою, що передбачає придбання житла. Якщо взяти такий кредит, то не вдасться оформити і податкові відрахування, в тому числі, на сплачені відсотки. Дана преференція надається тільки по цільових позиках, що передбачає придбання житлової нерухомості.
Чи можна взяти іпотеку під заставу нерухомості з маткапіталом
Нерухомість, придбану із застосуванням маткапіталу , В заставу, швидше за все не візьмуть. Власниками таких об'єктів обов'язково є діти. Оскільки вони неповнолітні, то за дотримання їх прав відповідають органи опіки. А раз заставу передбачає, що при невиплаті боргу заставлене майно переходить у власність кредитора, значить, високий ризик втрати житла дітьми.
Можливий вихід - перетворення квартири в комунальну. Тоді її частина у вигляді виділеної кімнати можна запропонувати банку в якості застави. Але з таким видом нерухомості працює мала частка учасників ринку іпотечного кредитування. Ще один варіант - обмін частки дитини в наявному житло на інший об'єкт, якість якого має бути не гірше того, що вже є.
Іпотека під заставу квартири: подружжя
При оформленні таких угод особлива увага приділяється подружжю. Для банку важливо, коли була придбана нерухомість (в шлюбі чи ні), яким способом (чи була угода безоплатній), полягав шлюбний договір. Якщо чоловік за законом має право претендувати на житло, від нього буде потрібно нотаріально завірений дозвіл на заставу.
Більшість банків, якщо клієнт перебуває у шлюбі, вважають за краще залучати їх другі половинки в якості позичальників.
Іпотека під заставу нерухомості в Москві
При оцінці перспективи роботи з московською нерухомістю кредитори все також скрупульозно оцінюють кожне речення. Банкіри розглянуть і юридичну чистоту житла, і його стан, і місце розташування, і транспортну доступність.
З огляду на високу вартість нерухомості в столиці, не можна говорити про його високу ліквідність. Однак кожен випадок розглядається окремо.
Вимоги до заставної нерухомості
При отриманні заявки в банк на іпотеку співробітники кредитора пильно оцінюють кредитоспроможність заявника і ретельно вивчають заставний об'єкт. І далеко не під кожну нерухомість банківські освіти видають позики.
Основні вимоги до заставного житла
Формальні вимоги виглядають так:
- відсутність обтяження на об'єкт;
- немає домагань третіх осіб на нерухомість;
- немає нелегалізованих перепланувань;
- інженерні комунікації присутні, справно функціонують.
Деякі банки виставляють вимоги щодо до:
- поверховості;
- віку будинку;
- розташуванню;
- інфраструктурі.
Остаточний результат виноситься після оцінки власності. Таку процедуру вимагають кредитори проводити у своїх партнерів експертів. Хоча, такі оцінювачі є кваліфікованими фахівцями, більше 75% ринкової вартості вони об'єкту навряд чи виставлять.
Це робиться для того, щоб при відмові позичальника вносити обов'язкові внески, банк зміг швидко продати нерухомість і погасити врученням фінсредствамі виникла заборгованість.
Які квартири не беруть в заставу
Кожен кредитор воліє працювати з високоліквідними об'єктами нерухомості. Зазвичай це якісне житло в середньому ціновому діапазоні.
Однак є високоризикові об'єкти, з якими навряд чи погодяться працювати кредитори. До такої нерухомості відносять:
- дерев'яні споруди. Їх не страхують страховики. Страхові компанії вважають за краще оформляти договори на захист будівель із залізобетонними або металевими перекриттями;
- ті об'єкти, що віддалені від великих населених пунктів, а також ті, що знаходяться в ЗАТО. Можуть бути проблеми і з-за розташування нерухомості в неблагополучному районі;
- квартири на перших та останніх поверхах блочних або панельних будинків;
- старі будинки. Це можуть бути споруди, зведені до 1975 р У таких випадках просять заздалегідь уточнювати у страховиків, чи погодяться вони на оформлення поліса;
- об'єкти, розташовані в будинках барачного типу;
- будинки, що не мають міцного фундаменту. До якісних підстав відносять ті, що зроблені з каменю, бетону або цегли;
- житло, серед власників якого є недієздатні або неповнолітні особи;
- об'єкти, визнані аварійними, або розташовані в будинках, що підлягають знесенню.
Істотні умови іпотеки
Іпотечні правовідносини чітко регламентовані федеральним законодавством. Тому, базові умови надання такого кредиту в різних банківських структурах мало чим відрізняються. Максимальні терміни кредитування приблизно 20-25 років. Ставка в 13-14% річних є стандартною.
Здавалося б, якщо всюди все однаково, то сенс шукати, аналізувати умови кожного кредитора. Можна ж піти в перший-ліпший банк і взяти іпотеку. Не все так просто. Крім стандартних вимог банки розробляють спецсхемою, що дозволяють зменшити витрати при погашенні кредиту. Наприклад, безкоштовне обслуговування кредитних рахунків, зниження відсотків постійним клієнтам.
Як взяти іпотеку під наявне житло
Схема оформлення таких угод злегка відрізняється від звичайної іпотеки. В цілому позичальникові доведеться пройти такий шлях:
- подати заявку, пред'явивши посвідчення особи і, можливо, підтвердження доходу, а також заповнивши анкету;
- після схвалення кандидатури позичальника роблять оцінку, пропонованої в заставу, нерухомості;
- разом з цим звітом надають документи по потенційному предмету застави. Їх перелік, в основному, відповідає списку , Складеним фахівцями Ощадбанку;
- складаються договір іпотеки та заставна;
- угода проходить реєстрацію;
- гроші надходять на рахунок позичальника.
Обов'язковими витратами при оформленні застави є наступні:
- плата за виписку з ЕГРП;
- держмито за реєстрацію угоди;
- оцінка предмета застави;
- страхування об'єкта нерухомості.
Можливі додаткові витрати на:
- довіреності;
- страхування життя;
- страхування титулу прав;
- послуги нотаріуса зі складання договору застави або по його реєстрації.
Незважаючи на передачу житла в заставу за власником зберігається право користування ним. Власнику просто не можна розпоряджатися нерухомістю: продавати, знову закладати, дарувати і так далі.
Іпотека під заставу кімнати
Кімната є частиною, виділеної із загального майна. Передбачається, що будь-який власник такого об'єкта має право користуватися кухнею, коридором, санвузлом нарівні з сусідами. Отримувати їх дозвіл на передачу житла в заставу не потрібно.
Основна проблема в кредитуванні під кімнату в її низьку ліквідність. В результаті кредитори, які пропонують ставку, відповідну ринкової, відмовляють у кредитуванні. Зате з кімнатами працюють МФО. Ставки, пропоновані ними, вище середніх по ринку.
У заставу можна передати лише кімнату, що знаходиться у власності. Якщо користування нею засновано на договорі соціального найму, значить, вона належить муніципалітету, і тільки він має право розпоряджатися цим об'єктом.
Іпотека під заставу будинку
До будинку, призначеному в заставу, пред'являються досить серйозні вимоги:
- має бути оформлено право власності;
- фактичний стан споруди має точно відповідати тому, що зазначено в документах. Це важливо, якщо проводилася перепланування, робилися прибудови. Всі зміни повинні бути узаконені;
- будова має бути придатним для житла, бути оснащеним певними комунікаціями (повинні бути світло, вода, можливо, газ);
- найчастіше кредитори вимагають, щоб будинок знаходився в межах населеного пункту, де є його представництво;
- земля під будинком або право її довгострокової оренди також передаються в заставу. В останньому випадку необхідна згода на таку поступку від власника ділянки.
Іпотека під заставу нерухомості в Ощадбанку
Іпотечний кредит під заставу наявної нерухомості в Ощадбанку пропонується за програмою «Нецільовий кредит під заставу нерухомості» .
Умови іпотеки під заставу квартири від цього кредитора:
- ставка - від 12% річних. Можливу величину відсотка знизять на 1 пункт при оформленні страхування життя і здоров'я. Учасники зарплатного проекту Ощадбанку вправі сподіватися на знижку в 0,5%;
- мінімальна величина позики - 500 000 рублів;
- термін - до 20 років.
При визначенні максимально можливої суми кредитування приймають величину, що не перевищує 10 000 000 рублів або 60% від вартості застави. Його беруть за звітом оцінювачів.
Вік позичальника - 21-75 років. Якщо трудова зайнятість не підтверджується, то 65 років. Якщо позичальник вирішив показати дохід, то стаж повинен становити від 6 місяців у останнього роботодавця при загальному стажі за останню п'ятирічку від 1 року. В такому кредитуванні банк відмовляє ІП і власникам бізнесу.
Важливу роль відіграє кредитна історія . Невеликі похибки, у вигляді незначних прострочень в оплаті, банк навряд чи збентежать. А ось систематичний пропуск строків внесення щомісячних платежів змусить задуматися про благонадійність клієнта.
За вказаною програмою Ощадбанк приймає в заставу:
- квартири;
- таунхауси;
- житлові будинки;
- земельні ділянки;
- гаражі.
Іпотека під заставу нерухомості в ВТБ24
У ВТБ24 також пропонується іпотека під заставу наявного житла. Програма передбачає надання нецільового позики.
Умови надання цього кредиту:
- ставка - від 11,1%;
- максимальна величина позики - 50% оціночної вартості предмета застави, але не більше 15 000 000 рублів;
- термін - до 20 років.
До розгляду приймають заявки, супроводжувані документами , Від осіб, що задовольняє таким вимогам:
- громадянство РФ;
- працевлаштування в Росії або в російських компаніях.
На лояльне ставлення і пільгові умови вправі розраховувати учасники зарплатного проекту і так звані «Люди справи», до яких відносяться співробітники:
- освіти;
- охорони здоров'я;
- правоохоронних органів;
- ФНС;
- митниці;
- федерального і муніципального управління.
У заставу ВТБ24 приймає квартири в багатоквартирних будинках, що знаходяться в межах міста. В такому населеному пункті обов'язково має бути відділення цього банку.
Іпотека під заставу нерухомості в Россельхозбанке
Россельхозбанк пропонує «Цільову іпотеку» .
Тут кредит під заставу майна дадуть лише на покупку нерухомості:
- квартири (на вторинному ринку або в новобудові);
- таунхауса;
- землі під ІЖД або таунхаус;
- житлового будинку.
умови:
- ставка - від 10,5%;
- сума - 100 000 - 20 000 000 рублів, але не більше 70% вартості застави (згідно зі звітом про оцінку);
- термін - до 30 років;
- початковий внесок не потрібен.
До клієнтів пред'являють такі вимоги:
- громадянство - РФ;
- мінімальний вік - 21 років;
- максимальний - 65 років до планової датою повного погашення позики або 75 років при наявності созаемщика, але до дати досягнення титульним созаемщиком 65-річчя повинна бути виплачена не менше ніж половина боргу.
Є можливість виплати як аннуїтетнимі, так і диференційованими платежами.
Россельхозбанк вимагає оформлення таких видів страхових договорів як договір страхування об'єкта нерухомості і договір страхування життя і здоров'я титульного співпозичальника. Допускається оплата перших страхових премій за рахунок кредитних коштів.
Як вигідно взяти іпотеку без початкового внеску
Основний спосіб заощадити на такій угоді - взяти участь в акції або в спеціальній програмі. Організатором може виступити як кредитор, так і забудовник. Особливо часто подібні акції проводять в передноворічні дні.
Пільги найчастіше надають:
- сім'ям - молодим, малозабезпеченим або багатодітним;
- працівникам соціально-значущих сфер - освіти, охорони здоров'я;
- співробітникам силових відомств;
- молодим фахівцям.