Реклама
Реклама
Реклама

Технічний паспорт на квартиру, де отримати, як, термін дії

  1. Що таке технічний паспорт на квартиру
  2. хто видає
  3. Які відомості про об'єкт нерухомості містить
  4. зразок документа
  5. Для чого потрібен
  6. Термін дії технічного паспорта
  7. Де отримати і як
  8. де замовити
  9. Необхідні документи
  10. Хто може отримати документ
  11. порядок оформлення
  12. вартість
  13. Терміни виготовлення технічного паспорта

Кожен домовласник повинен мати технічний паспорт на квартиру
Кожен домовласник повинен мати технічний паспорт на квартиру. Без нього не можна здійснювати ніякі угоди з об'єктом нерухомості, неможливо навіть визначити його вартість. У статті розповімо: які відомості про квартирі містить технічний паспорт, де і яким чином можна отримати документ, і скільки це буде коштувати.

Що таке технічний паспорт на квартиру

Сучасне житло - це складне технічне спорудження з інженерними комунікаціями, розділене на окремі приміщення - кімнати. Для того, щоб чітко розуміти, що являє собою кожна квартира окремо, необхідно її докладний опис. Технічний паспорт та є офіційним документом, який містить цю інформацію.

Всі технічні паспорти на житло бувають двох видів:

  • паспорт приміщення або квартири;
  • паспорт будівлі.

Техпаспорт будівлі, мабуть, не знадобиться його мешканцям ніколи. Він необхідний керуючим компаніям, ТСЖ або іншим організаціям ЖКГ.

Техпаспорт будівлі, мабуть, не знадобиться його мешканцям ніколи. Він необхідний керуючим компаніям, ТСЖ або іншим організаціям ЖКГ. А ось технічний паспорт приміщення (квартири), власнику житлового приміщення може знадобитися. У ньому вказані несучі конструкції, що відповідають за цілісність будівлі, не несуть перегородки, точки підключення інженерних комунікацій, місця розташування балконів, лоджій, віконних і дверних прорізів, сантехнічних споруд та інша інформація про квартиру.

хто видає

Оформлення та видача технічних паспортів на квартири здійснюється спеціалізованих державних організаціях - Бюро технічної інвентаризації (БТІ) або Проектно-інвентаризаційна бюро (ПІБ).

У кожному районі працюють філії цих установ, фахівці яких займаються проведенням технічної інвентаризації та обліком об'єктів нерухомості, розташованих на території району.

Які відомості про об'єкт нерухомості містить

Вперше технічний паспорт квартири оформляється при прийомі житлового будинку в експлуатацію після здійснення первинної технічної інвентаризації.

Наказом Мінземстроя Росії від 04.08.98 No37 визначено перелік інформації, яка повинна міститися в технічному паспорті:

  • адреса квартири;
  • її кадастровий номер, номер у реєстрі житлофонду, інвентарний номер, якщо вони привласнені;
  • дата складання документа;
  • план житлового приміщення з нанесеними розмірами, місцями розміщення ванни, раковин, унітазу;
  • перелік власників квартири;
  • експлікація - розшифровка плану квартири з площею кожного приміщення і поясненням його призначення (житлова кімната, хол, кухня і т.п.);
  • рік побудови, кількість поверхів і фізичний знос всього багатоквартирного будинку;
  • короткий опис матеріалів, якими оздоблена квартира (шпалери, штукатурка, плитка, ламінат, лінолеум і т.п.);
  • комунікації, підведені до об'єкта (опалення, вода, газ, електрику і т.п.);
  • інвентаризаційна вартість приміщення.

Ці відомості вносяться фахівцем, який проводив технічну інвентаризацію квартири, завіряються його підписом, підписом керівника БТІ і печаткою.

зразок документа

зразок документа

На малюнку - зразок технічного паспорта квартири (фрагмент). Повну версію документа ви зможете переглянути тут: сторінка 1 , сторінка 2 .

Для чого потрібен

Техпаспорт на квартиру вам буде потрібно в кількох випадках:

  • в процесі оформлення іпотеки банк запросить технічний паспорт або його копію для проведення оцінки квартири;
  • при отриманні спадщини;
  • при оформленні кадастрового паспорта ;
  • при визначенні майнового податку на квартиру, тому що в багатьох регіонах він поки ще розраховується виходячи з інвентаризаційної вартості квартири;
  • при проведенні операцій, пов'язаних з відчуженням житлового приміщення;
  • при виділенні в квартирі часток (кімнат) із спільної власності;
  • при розрахунку різних платежів за комунальні та житлові послуги, тому що в багатьох випадках величина платежу залежить безпосередньо від площі квартири;
  • в разі виробленої перепланування приміщення;
  • при обстеженні технічного стану квартири, наприклад, для визнання її аварійною.

Термін дії технічного паспорта

У технічного паспорта немає «терміну придатності».

У документа немає «терміну придатності». Однак чинне законодавство РФ наказує проводити інвентаризацію житлових приміщень кожні п'ять років і вносити зміни в діючий технічний паспорт або оформляти новий. Тому багато організацій, куди ви будете звертатися з таким документом, його не приймуть, якщо він був складений більше п'яти років тому.

Відповідальності за недотримання п'ятирічного терміну давності виготовлення техпаспорта немає. Ніхто вас нікуди не викличе і не перевірить дату його оформлення. Тому, якщо немає необхідності пред'являти його в якісь інстанції, то і інвентаризацію проводити не обов'язково. Замовите і отримаєте документ, коли в цьому буде необхідність, тим більше що це досить просто.

Де отримати і як

Незалежно від того, оформляється техпаспорт на вторинне або нове житло, процедура, необхідні документи і порядок дій однакові.

Займатися оформленням технічного паспорта повинен власник квартири.

де замовити

Як і в будь-якому випадку звернення з державними органами, ви можете виконати всю роботу самостійно, а можете уникнути черг і доручити її спеціалізованим фірмам, які, використовуючи нотаріальну довіреність, зроблять всю чорну роботу самостійно Як і в будь-якому випадку звернення з державними органами, ви можете виконати всю роботу самостійно, а можете уникнути черг і доручити її спеціалізованим фірмам, які, використовуючи нотаріальну довіреність, зроблять всю чорну роботу самостійно.

В Інтернеті досить багато пропозицій оформити техпаспорт «швидко і в короткі терміни», однак вибирати таку фірму слід з великою обережністю, щоб не зв'язатися з шахраями.

Самостійно ж замовляти технічний паспорт необхідно в місцевому Бюро технічної інвентаризації. Крім того, у великих містах працюють служби «єдиного вікна» - багатофункціональні центри, звернувшись до яких ви дуже спростите собі задачу.

Необхідні документи

Для початку роботи фахівцям Бюро технічної інвентаризації будуть потрібні від вас документи:

  1. заяву за стандартною формою;
  2. паспорт заявника та його копія;
  3. свідоцтво на право власності (оригінал і копія);
  4. квитанція про оплату державного мита;
  5. завірена нотаріусом довіреність, якщо за паспортом звертається немає сам власник.

заяву за стандартною формою;   паспорт заявника та його копія;   свідоцтво на право власності (оригінал і копія);   квитанція про оплату державного мита;   завірена нотаріусом довіреність, якщо за паспортом звертається немає сам власник

Крім цих можуть знадобитися додатково:

  • при отриманні спадщини - свідоцтво про смерть власника (оригінал і копія) та паспорт спадкоємця;
  • при приватизації квартири - договір найму, довідка за формою No7 з усіма технічними даними квартири і будинки;
  • при оформленні перепланування - копія проекту або ескіз, копія дозволу від органів влади на перепланування, акт про виконання робіт.

Хто може отримати документ

Видати технічний паспорт фахівці БТІ мають право тільки:

  1. власникам житлового приміщення;
  2. квартиронаймачам муніципального житла;
  3. особам, які мають довіреність від власника або квартиронаймача, завірену нотаріусом.

порядок оформлення

Процедура оформлення техпаспорта в цілому схожа на інші моменти спілкування з державними органами і складається з простих етапів:

1 Ви дізнаєтеся адресу місцевого БТІ, збираєте необхідні документи і звертаєтеся з ними в офіс, щоб написати потрібне заяву:

  • якщо ви втратили старий паспорт або робите дублікат, то немає потреби викликати техніка для огляду, і подається заява встановленої форми №3;
  • коли необхідно виготовлення нового паспорта після придбання квартири у забудовника, після виробленої перепланування, в інших випадках, коли потрібно виїзд техніка, то подається заява форми №4.

2 Співробітник БТІ перевірить ваші документи і залишить собі для оформлення паспорта. Вам видасть розписку в їх отриманні і призначить дату і час, коли ви зможете отримати готовий техпаспорт. Вам необхідно домовитися про зручний час і дату візиту техніка для проведення обмірів, якщо вони необхідні. 3 В БТІ вам визначать суму і видадуть реквізити для оплати держмита Зробити це можна в банку чи касі БТІ. Зазвичай роботи починаються лише після надання оплаченої квитанції, так що відкладати оплату «на потім» не треба.

4 Після оформлення техпаспорта вам доведеться вдруге відвідати БТІ зі своїм цивільним паспортом і виданої розпискою, щоб отримати готовий технічний паспорт і здані раніше документи.

Якщо ви виявите помилку в готовому паспорті, і фахівці БТІ переконаються в тому, що це дійсно їх помилка, то вони виправлять її безкоштовно в терміни, встановлені для виготовлення документа.

вартість

Єдиної ціни на оформлення технічного паспорта немає. Кожне регіональне БТІ встановлює її самостійно. Зазвичай вартість його оформлення починається від 900 рублів.

Терміни виготовлення технічного паспорта

Всі роботи з оформлення технічного паспорта фахівці БТІ проводять за 10-14 днів.

Якщо оплатити прискорене оформлення, час виготовлення можна скоротити вдвічі, причому ця процедура цілком офіційна.