Реклама
Реклама
Реклама

Позика в банку: як взяти потрібну суму і чим відрізняється від іпотеки

  1. Що таке позика
  2. види позичок
  3. Особливості позики в банку
  4. Чим відрізняється від іпотеки
  5. Як взяти позику в банку
  6. Умови банків ТОП 5
  7. Плюси і мінуси позик

Вітаємо! Сьогодні поговоримо про те, чим відрізняється позика в банку від іпотеки, що це таке і куди можна буде звернутися, щоб отримати потрібну суму швидко і без великої переплати.

Що таке позика

Що таке позика

Стрімкий розвиток кредитного ринку і асортименту пропонованих кредитних продуктів відкриває перед майбутнім позичальником масу можливостей. Звичайно, умови скрізь різні і формат фінансової установи теж має свою важливість. Перш ніж взяти позику в банку або оформити іпотеку варто ретельно вивчити всі умови і майбутні наслідки для сімейного бюджету.

Надання позики на увазі передачу зацікавленій особі певного майна власником на правах зворотності і користування без оплати за надану послугу.

Раніше позики надавалися виключно відповідно до Цивільного кодексу Російської Федерації тільки на правах безкоштовного користування. На сьогоднішній день зустріти подібну розкіш важко. Тільки певна категорія населення має право розраховувати на подібну безоплатну допомогу - військові офіцери, перспективні фахівці, підприємці, члени багатодітних сімей.

Предметом позичкових відносин може виступати не тільки грошові кошти, а й інші різні види майна.

Можливі об'єкти позики:

  • Земельний наділ;
  • Транспортне пристосування;
  • Нерухомість (комерційна і житлова);
  • Будь-які речі, які з часом зберігають свою корисну цінність.

Часто такого роду позики видаються співробітникам саме фінансових організацій. Підставою для отримання фінансової допомоги може бути визначна подія в житті або особлива заслуга перед підприємством.

види позичок

В уявленні більшості громадян пострадянського простору в поняття позички входить виключно надання підприємством певної суми грошей на значущі дати працівника. Однак на сьогоднішній день це поняття набагато ширше і взаємини не обмежуються схемою «працівник - фірма».

Існує кілька різновидів позичкових відносин:

  • Майнова позика - взаємини будуються на передачі майна в користування другій стороні на безкоштовній основі з обов'язковим поверненням через певний термін. Право власності на майно зберігається за власником.
  • Кредит у банку - надання банківською установою саме грошових коштів на визначених у договорі умовах. Прикладом банківського кредиту може бути кредитна лінія організації, яка обслуговується в фінансовій установі.
  • Кредит на споживчі потреби - видача грошових коштів проводиться на конкретні потреби клієнта, закріплені в договорі. Даний вид кредитування передбачає обов'язкове цільове використання кредитних коштів. Якщо кредит нецільової, то наявність додаткових гарантій у вигляді застави обов'язковий. Кредитний ліміт на пластикову карту також встановлюється після перевірки платоспроможності клієнта.

Користуватися такими програмами кредитування можуть як фізичні, так і юридичні особи. Довіряти рішення своїх фінансових або майнових питань конкретної організації варто тільки після вивчення результатів її діяльності.

Особливості позики в банку

Кожна фінансова установа має право встановлювати свої правила надання позик. Однак всі вони зобов'язані дотримуватися загальні законодавчі заходи серед фінансистів. Вся діяльність будь-якої фінансової організації обов'язково контролюється Центробанком на предмет законності вимог до позичальників і дотримання правил видачі позичкових коштів. Умови отримання позики в будь-якому банку приблизно однакові, відмінність складає вартість послуг і додаткових комісій за обслуговування в процесі виплати позикових коштів.

Відмінні риси банківських позичок такі:

  • Плата за користування грошовими коштами у вигляді відсотків і комісій за обслуговування рахунку;
  • Сума запитуваних коштів (в основному позики оформляються на великі суми грошей, оскільки невеликі суми банківський фахівець запропонує оформити як кредитну карту або споживчий);
  • Термін користування для позик в середньому встановлюється від одного року до трьох років (однак іноді оформляються і довгострокові позикові відносини, якщо це придбання нерухомості або іншого дорогого майна);
  • Гарантійне забезпечення зворотності - отримати велику суму кредитних коштів представляється можливим виключно під певне забезпечення. Таким чином банк зменшує ризик неповернення своїх фінансових активів. При виникненні у клієнта несприятливих обставин банк буде змушений реалізувати предмет застави для покриття збитків.

Для розрахунків між банком і позичальником встановлюється певний графік платежів, який клієнт повинен вносити на регулярній основі. Існує два види графіків погашення кредитної заборгованості. При стандартному графіку сума платежу поступово зменшується з часом, оскільки відсотки нараховуються на залишок заборгованості.

Аннуїтетний графік передбачає однакові платежі протягом усього терміну кредитування. Графік затверджується кредитним комітетом виходячи з доходу клієнта, адже при стандартному графіку перші платежі досить відчутні для бюджету родини.

Чим відрізняється від іпотеки

Рекламні плакати багатьох фінансових установ переконують про простоту і доступності отримання позики без особливих проблем для клієнта і набагато менших тимчасових витратах. Насправді оформити позику на більшу суму грошових коштів досить проблематично.

Відмінність позик і іпотечної системи кредитування досить істотні, тому варто зважити всі «за» і «проти» перед остаточним вибором:

  • Процентна ставка по іпотеці значно нижче позичкової в силу відсутності гарантованого забезпечення в позиковому кредитуванні;
  • Видача готівкових грошових коштів в разі іпотеки відбувається з метою проведення розрахунків з продавцем нерухомості, в той час як при видачі позики можливий варіант відсутності контролю за витратами клієнта;
  • В основному всі іпотечні програми передбачають внесення першого платежу, при видачі позики такого умови немає;
  • Оформлення покупки нерухомості при іпотеці вимагає безлічі додаткових витрат на оформлення договору у нотаріуса, страхування і розрахунково-касове обслуговування.

Остаточне рішення приймається клієнтом, виходячи з індивідуальних обставин і фінансового становища. Звичайно, велика переплата при тривалому терміні іпотечного кредитування багатьох відлякує від її оформлення. Проте, обмежений термін виплати позички теж не робить її доступною для кожного громадянина нашої країни.

Як взяти позику в банку

Як взяти позику в банку

Процес оформлення позики в банківських установах мало відрізняється від інших програм кредитування. Пакет документів повністю залежить від додаткових домовленостей за програмою кредитування.

Спочатку в банк надається первинний пакет документів разом з заявкою на кредит:

  • Документ, що ідентифікує особу клієнта;
  • Завірена копія трудової книжки;
  • Документ про наявність регулярних доходів (довідка або звіт з податкової інспекції);
  • Анкета-заявка на кредит.

Залежно від складу сім'ї такий пакет надається на чоловіка або дружину позичальника, а також у разі наявності дітей, ідентифікаційні документи на кожного з них.

Вимоги до позичальника також стандартні:

  • Вік - від 18 до 85 років;
  • Проживання на території РФ;
  • Стаж роботи - бажано від року.

Після аналізу всіх наданих даних і перевірки наданої інформації спеціальною службою безпеки кредитний комітет приймає рішення про можливість надання позики і її розмірі.

При оголошенні вердикту кредитного комітету фахівець банку повідомить клієнтові які документи необхідно донести або оформити.

Умови банків ТОП 5

Перед походом до банківської установи для подачі документів і узгодження всіх необхідних умов варто вивчити найбільш вигідні пропозиції на фінансовому ринку. Надійний фінансовий партнер дозволить клієнтові відчувати себе впевнено і стабільно, надавши йому якісний продукт. При зверненні до банківської установи звертайте увагу на його кредитний рейтинг, відгуки реальних клієнтів і запас фінансової міцності.

У таблиці нижче надані умови п'ятірки ТОП банків країни:

Назва банку Відсоткова ставка Максимальна сума, руб. Термін кредитування, років Примітка Сбербанк 13.5 3 000 000 5 під заставу можливо оформить до 10 млн руб ВТБ 13.9 3 000 000 5 пільги бюджетним працівникам Газпромбанк 11,9 3 500 000 7 Є знижки за термін кредитування, при забезпеченні знижка 0,5%, знижка на 0,5% за оформлення онлайн заявки Россельхозбанк 10 1 500 000 7 знижки для зарплатников, постійних клієнтів Райффайзенбанк 11.99 2 000 000 5 потрібне підтвердження доходу

Як правило, при консультуванні в банку співробітник видасть клієнтові друковану інформацію з умовами надання позики, а також можливий варіант розрахунку платежів і роздруківки попереднього графіка погашень.

якщо взяти кредит під заставу приватного будинку або котеджу , То ставка буде ще нижче і при цьому можна збільшити термін кредитування, а також взяти велику суму ніж при звичайному позику.

Плюси і мінуси позик

Як і будь-який інший продукт, банківська позика має ряд позитивних і негативних характеристик.

Серед позитивних моментів слід відзначити невисокі відсотки за використання, по порівняння з кредитними картами. Завдяки зниженою ставкою переплата не буде настільки значною і відчутною для гаманця клієнта. Важливий і той фактор, що банк не обмежує сферу використання позикових коштів за даною програмою, надаючи клієнтові повну свободу.

З мінусів найістотніші - це невеликий термін кредитування, який передбачає обмеження в бюджеті, якщо сума позикових коштів значна. Взяти велику суму в борг без додаткових гарантій для банку теж вельми проблематично.

Незалежно від того взяв клієнт займ або оформив кредити - оплачувати платежі необхідно чітко у встановлений банком час. Несплата за графіком загрожує значними штрафними санкціями і зіпсованої кредитної історією.

Класичне значення позики в сучасному суспільстві зустрічається вкрай рідко. Можливість надавати грошові кошти без додаткової плати за це можуть собі дозволити лише фінансово стійкі підприємства. Банківські установи працювати за подібною схемою навряд чи будуть. Адже основний дохід кожної фінансової установи приносять саме кредитні продукти.

Якщо вам потрібна готівка прямо зараз, без збору великої кількості документів, то рекомендуємо пройти [urlspan] по цьому посиланню [/ Urlspan].

Про те, як правильно взяти гроші в борг ви можете дізнатися з нашого наступного поста.

Якщо у вас залишилися питання по даній темі, то прохання поставити їх в коментарях. Також до ваших послуг наш онлайн юрист. Він підкаже вам як правильно зайнятий потрібну суму і де зробити це вигідно і без наслідків.

Прохання оцінити пост і поставити лайк соціальної мережі.