Реклама
Реклама
Реклама

Де взяти гроші на будівництво будинку?

  1. Кредит на будівництво на будинку
  2. Напрошується висновок - накопичити гроші на будівництво будинку самостійно.
  3. Поетапне будівництво будинку

З чого починається будівництво будинку? З проекту, скажуть більшість будівельних порталів і сайтів. Так правильно. Але раз ви читаєте ці рядки, то напевно ви вже замислюєтеся про будівництво власного будинку, а значить знаєте, що перше, з чого починається реалізація мрії про дім - з питання: "Де взяти гроші?". Якщо немає, то ви просто щасливчик! І раз питання грошей для вас вирішене, сміливо переходите до вибору проекту.

А якщо питання для вас саме на часі, то давайте спробуємо розібрати декілька варіантів.

Кредит на будівництво на будинку

Перше, що спадає на думку, але на жаль, не завжди можна здійснити - це взяти кредит в банку. Варіант непоганий: просто, швидко, ви відразу ж отримуєте гроші і в короткі терміни можете приступати до будівництва. Головне, правильно розрахувати свої сили, адже кредит доведеться виплачувати жоден рік.

У деяких банках також існують особливі накопичувальні рахунки, де ви можете накопичити половину необхідної вам суми, а решту банк видасть під кредит.

Також пам'ятайте про можливість використання коштів материнського капіталу , Якими можна погасити частину кредиту. Адже 530 тис. Рублів буде непоганою підмогою для будівництва будинку.
З кредитами все більш-менш зрозуміло. Але зараз нас більше цікавить дещо інше питання.

А що робити, якщо кредит не дають?

Це досить поширена ситуація на сьогоднішній день, адже не всі роботодавці хочуть афішувати свої реальні доходи і прагнуть заощадити на податкових виплатах. Найчастіше офіційна зарплата відрізняється від реальної, і не достатня для схвалення банком кредиту.

Напрошується висновок -
накопичити гроші на будівництво будинку самостійно.

"Нереально!" - скажете ви. Давайте розглянемо цей пункт детальніше.

Припустимо вам потрібні 1,5 мільйона рублів на будівництво будинку. Цих грошей буде достатньо для установки пальового фундаменту, зведення каркасного будинку в 80-90 м2 (наприклад, по проекту 54-Б в зимовій комплектації і з простою внутрішньою обробкою, а також залишаться кошти на проведення комунікацій.

Припустимо, що ви хочете взяти кредит під 13,5% річних на 10 років (будемо оптимістичні, щоб після всіх виплат залишилися гроші на їжу :) Припустимо, що ви хочете взяти кредит під 13,5% річних на 10 років (будемо оптимістичні, щоб після всіх виплат залишилися гроші на їжу :)   10% для першого внеску (мінімальна сума) у вас вже повинні бути, куди ж без них, а це 150 000 рублів
10% для першого внеску (мінімальна сума) у вас вже повинні бути, куди ж без них, а це 150 000 рублів. Залишається 1 350 000 рублів, які ви і берете в кредит.

Таким чином, скориставшись кредитним калькулятором, ми бачимо, що наступні 10 років вам доведеться щомісяця виплачувати по 20 557 рублів.

Але кредит не одабрівают. Переходимо до плану Б - збирати самостійно.
150 000 рублів у вас вже є, адже ви планували брати кредит, а значить підготували суму для першого внеску.
Відкриваємо рахунок у банку під відсотки (візьмемо усереднені цифру в 8,3% річних) з можливістю поповнення і часткового зняття і кладемо туди 150 000 рублів.

Якщо ви готові були віддавати 20 557 рублів щомісяця на оплату кредиту, то логічно припустити, що ви можете знайти ту ж суму для накопичень. Так, тут потрібна велика дисципліна :) Але є варіанти відкриття рахунку з регулярними щомісячними списаннями.
Отже, на рахунку у вас 150 000 рублів і щомісяця ви поповнюєте рахунок на 20 557 рублів.

Скориставшись знову калькулятором ми бачимо, що через 5 років ви зможете накопичити 1 728 794 рублів! Ви нікому нічого не винні і не потрібно переплачувати цілий мільйон за кредитом, і у вас завжди є на рахунку кошти.

Звичайно, такий варіант підходить не всім, та й чекати 5 років готовий не кожен. Та й ціни то ростуть ...
Тому варто також згадати поетапне будівництво.

Поетапне будівництво будинку

Якщо ви плануєте будуватися з бруса (беремо все той же проект 6х8м): необхідно спочатку поставити фундамент і зруб під дах під усадку. Якщо ми говоримо про хорошій комплектації і якісному брусі, то для цього буде достатньо близько 600 000 рублей. Цю суму за описаною вище схемою можна накопичити за 1 рік і 8 місяців. Далі залишаєте будинок на рік або два на усадку. Навіщо це робити і чому не можна будувати будинки з бруса відразу під ключ, ми детально розібрали тут .

Поки будинок всідається, можна накопичити гроші на оздоблювальні роботи або на початковий внесок, і взяти кредит на значно меншу суму.

Якщо плануєте будувати каркасний будинок, то на першому етапі можна поставити фундамент, поставити каркас будинку і дах з покрівельним покриттям. Зовні обшити стіни ОСБ, тоді будинок зможе простояти близько 2 років без втрати якості. Далі можна завершувати будівництво або своїми силами, або в міру надходження коштів, бажано звернувшись за допомогою до тієї ж фірмі, яка встановлювала вам каркас.

Ми добре налагодили систему роботи з клієнтами, які вибирають варіант поетапного будівництва будинку і надаємо підтримку на весь термін будівництва.
Всі нюанси будівництва ви можете обговорити з нами в наших офісах за чашкою гарячого чаю.

Підведемо підсумок

У кожному з представлених варіанту є свої плюси і мінуси. Який варіант підходить саме вам - вирішувати тільки вам. Зрозумілим є одне, щоб "зібрати" гроші на будівництво будинку необхідний чіткий фінансовий план і правильні розрахунки.
До речі, при розрахунках завжди закладайте бо'льшую суму. Величезна кількість "недобудов" в наших регіонах з'являється якраз через неправильний розрахунок бюджету будівництва.

Тому вдалого планування, багато грошей і щастя в новому будинку!


Читайте також:
Проекти житлових і гостьових будинків з лазнею під одним дахом: небезпечна данина моді чи практичне рішення?
Залізобетонний фундамент за один день!
«Каркасніков»: чи такий страшний чорт, як його малюють?

Але раз ви читаєте ці рядки, то напевно ви вже замислюєтеся про будівництво власного будинку, а значить знаєте, що перше, з чого починається реалізація мрії про дім - з питання: "Де взяти гроші?
А що робити, якщо кредит не дають?
«Каркасніков»: чи такий страшний чорт, як його малюють?