Реклама
Реклама
Реклама

Чи можна взяти іпотеку під материнський капітал?

  1. Чи можна використовувати маткапітал для погашення житлового кредиту?
  2. Як взяти іпотеку під материнський капітал?
  3. Нюанси, які варто врахувати
Юридична консультація

>> Як взяти іпотеку під материнський капітал? Материнський капітал і кредит

Материнський капітал - це особливий тип соціальних виплат, належних кожній із тих російських сімей, де друга дитина (або наступні діти) з'явилися на світ вже після 2007 року.

Причому, діє тільки субсидію і для усиновителів. Сума, що виплачується по материнському капіталу, не є фіксованою і, тому, підлягає щорічній індексації з урахуванням інфляції цін.

Перераховуються гроші на спеціальні безготівкові рахунки в пенсійних фондах, що сильно обмежує можливості молодих батьків по частині витрати субсидії. Тому найбільш раціональним способом розпорядитися згаданою соціальної виплатою сьогодні вважається оформлення житлової іпотеки.

Чи можна використовувати маткапітал для погашення житлового кредиту?

Чекати 3 років дитини вже не потрібно!

Згідно з чинним законодавством, допускається трата маткапіталу на погашення іпотеки на житловий будинок або квартиру (але не на автомобіль , Дачу або тому подібні цільові кредити, включаючи споживчі).

Втім, є і позитивні моменти: з урахуванням останньої поправки, що датується 2009 роком, для використання грошових коштів на задоволення житлових потреб, батьки більше не зобов'язані чекати, коли їх дитині виповниться три. Якщо малюк, як і його батьки, буде прописаний саме в іпотечній квартирі, звернутися до Пенсійного фонду за виплатою сім'я зможе коли завгодно.

Для погашення взятого раніше житлового кредиту , Крім відповідної заяви в ПФ подається певний пакет документів від одного або обох батьків (в залежності від того, як саме оформлялася іпотека):

  • паспорт (Або інший документ), що підтверджує особу громадянина РФ;
  • СНІЛС ;
  • сертифікат на маткапітал ;
  • пройшов державну реєстрацію договір з банком про житловий кредит або іпотеку;
  • «Платіжки», які свідчать про те, що заявник дійсно отримував грошові кошти за укладеним з банком іпотечним договором;
  • довідка про залишковий борг, видана банком-кредитором;
  • свідоцтво про право власності на придбане по іпотеці (цільовим кредитом) житло;
  • завірене у нотаріуса письмове зобов'язання про те, що, після сплати кредиту, житло буде переоформлено на всіх членів сім'ї (включаючи новонародженого) в рівних частках;
  • в разі часткового володіння житлом - оформлений за всіма правилами договір про пайову участь.

Використовувати материнський капітал не завжди вигідно: у материнського капіталу можуть бути не тільки плюси, а й мінуси. Про це - у відеоматеріалі:

Як взяти іпотеку під материнський капітал?

Материнський капітал - суттєва допомога держави

Само собою, маткапітал можна не тільки витратити на погашення вже існуючої позики на житло. Субсидію можна використовувати і в якості початкового внеску по іпотеці. Що можна зробити, щоб 100% домогтися отримання відповідного позики?

На даний момент більшість банків висуває до бажаючих взяти іпотеку ряд цілком стандартних вимог. Так, заявник повинен пройти перевірку за такими параметрами:

  • Платоспроможність. На цьому етапі співробітники банку будуть враховувати «білу» зарплату звернувся (як стабільний дохід враховується тільки вона) і його стаж. Останній повинен складати, як мінімум, рік (при підрахунку враховується період довжиною в останні п'ять років). При цьому вкрай бажано, щоб останні 6 місяців заявник безперервно трудився на своєму нинішньому місці роботи.
  • Позитивна кредитна історія. Як правило, мається на увазі відсутність поточних заборгованостей перед конкретним або будь-яким іншим банком.
  • Відсутність в особистій власності житлової нерухомості.
  • Намір оформити житло, що купується на всіх без винятку членів сімейства (включаючи малолітньої дитини, на якого і був отриманий маткапітал).

Під материнський капітал іпотека зазвичай оформляється зазвичай під 11-14%

Зазвичай, якщо молода сім'я задовольняє банк по всім заявленим вище критеріям, їй схвалюється іпотека під 9-14% річних. При цьому, чим вище буде сума початкового внеску, тим нижче виявиться підсумкова ставка по кредиту.

Які документи знадобляться заявникам для оформлення самої іпотеки? Для оформлення всіх необхідних паперів по кредиту, крім відповідної заяви, співробітники банку зазвичай вимагають від претендента представити:

  1. будь-який документ, здатний підтвердити особу громадянина (підійдуть навіть водійські права );
  2. сертифікат на маткапітал;
  3. довідка з Пенсійного фонду, яка свідчить про те, що на рахунку заявника дійсно є достатні для першого внеску грошові кошти;
  4. будь-які документи, що підтверджують платоспроможність заявника (виписка з ПДФО-2 про офіційні доходи або довідка з податкової - про додаткові);
  5. договір купівлі-продажу житла, на яке і береться іпотека, плюс документи на саму квартиру або будинок (техпаспорт, виписки з БТІ та будинкової книги і так далі).

Після того, як іпотека буде схвалена, залишиться лише звернутися в ПФ із заявою на переклад відповідної першого внеску суми на рахунок банку. Для того щоб процедура завершилася успішно, заявнику потрібно буде заздалегідь підготувати всі необхідні папери:

  • особисті документи заявника;
  • задокументоване рішення банку про схвалення кредиту;
  • будь-які довідки та виписки , Що містять відомості про, що здобувається в іпотеку житло.

Нюанси, які варто врахувати

Перший крок - отримання сертифіката на материнський капітал

Перш ніж звертатися за схваленням іпотеки в обраний банк, молодій сім'ї слід відвідати Пенсійний фонд. По-перше, саме там видають сертифікат про нарахування материнського капіталу, який неодноразово стане в нагоді заявнику при складанні договору про кредитування.

А по-друге, за законом ПФ може виробляти відповідні виплати тільки раз на півроку. Тобто, звернувшись в даний орган з проханням про перерахування грошових коштів на рахунок банку восени, ви зможете отримати заявлену суму тільки навесні.

Згідно з чинним законодавством, ви можете витратити частину грошей з материнського капіталу, наприклад, на оплату навчання дитини , А решту - на погашення боргів по іпотеці. А ось взяти новий житловий кредит на таких умовах не вийде. Для здійснення даної операції доведеться задіяти всю суму маткапіталу.

Якщо один з подружжя (наприклад, батько дитини) брав іпотеку ще до укладення шлюбу, однак згоден переоформити придбане житло у власність всього свого сімейства, включаючи малолітніх дітей, допускається оформити маткапітал на нього, щоб згодом використовувати субсидію для погашення старого кредиту.

Як правило, банки наполягають на страхуванні придбаного в іпотеку житла (а іноді - і життя заявника), що зажадає від молодої сім'ї додаткових грошових вливань. Однак по завершенні кредитних виплат частину невитраченої суми можна буде повернути собі.

Чи можна використовувати маткапітал для погашення житлового кредиту?
Як взяти іпотеку під материнський капітал?
Чи можна використовувати маткапітал для погашення житлового кредиту?
Що можна зробити, щоб 100% домогтися отримання відповідного позики?
Які документи знадобляться заявникам для оформлення самої іпотеки?