Реклама
Реклама
Реклама

Як дати або взяти гроші в борг під розписку

  1. Приклад розписки, коли беруться гроші в борг

Давати чи брати гроші в борг - відома практика з моменту появи самих грошей. Згодом просто способи стали більш витонченими.

Взяти можна у банку. В даному випадку документом, що підтверджує ваші відносини, стане кредитний договір . якщо позичити гроші у знайомих , Рідних або друзів, тоді варіантів два: або «просто так», або під розписку. Про значимість і про правильне складання останньої і піде мова.

Існує думка, що в разі конфліктної ситуації, розписка для суду - це не юридичний документ, він нічого не підтверджує і взагалі береться або дається для заспокоєння душі. Відразу варто відзначити, що це вигадки. Для суду має значення все, що написано на папері, особливо зі справжніми підписами. І це варто запам'ятати.

Так і виходить, що беручи або даючи таку документальну гарантію, в разі позичання, ми забезпечимо себе з двох сторін. Перша - в разі неповернення, друга сторона - в разі несумлінного «кредитора». До того ж, якщо людина, яка буде позичати, мало знайомий з дає в борг, який підтверджує документ тим більше потрібен.

Якщо ви дуже сильно побоюєтеся за свої гроші, даючи в борг, або розумієте, що потрібен більш вагомий документ, є можливість запевнити розписку. Це можна зробити двома способами:

1. Від кожної сторони взяти по одному свідкові, щоб вони поставили підписи.

2. Нотаріально завірити.

Тепер розглянемо значення обох способів для суду. Перший - передбачає наявність свідків у залі суду. Це не завжди зручно і може бути здійснено. Як правило, справа про позику - адміністративне, відповідно, в більшості випадків суд не зобов'яже свідків з'явитися, наприклад, під страхом кримінальної відповідальності.

У другому ж випадку достатньо самого документа, так як він буде складений на державному нотаріальному бланку, що вже буде доказом угоди між сторонами.

Давати чи брати гроші в борг - відома практика з моменту появи самих грошей

«Правильність» документа

Дуже важливо не тільки скласти документальне обіцянку, але і зробити це правильно. Існує кілька параметрів, які обов'язково повинні бути вказані, коли беруться гроші в борг під розписку, в особливості, з боку позичальника.

1. Прізвище, ім'я та по батькові вказуються обов'язково і повністю.

2. паспортні дані (повинна бути вказана серія з номером документа і місцем реєстрації). Багато хто вважає, що достатньо написати ПІБ, а решта дані не потрібні. Це оману. Чим більше буде інформації для ідентифікації, тим більш безпечним буде «кредит».

3. Терміни. Необхідно писати, як термін віддачі, так і дату взяття грошей. Причому в разі домовленості повернення частинами або наявність відсотків , Бажано попрацювати і все прописати на папері. Тобто при необхідності суму і дату повернення частин.

5. Підписи. Це, загалом, то, заради чого і пишеться «обіцянку». Підпис ставити обов'язково.

За оформленням самого документа, особливих правил немає. Головне, щоб все було прописано чітко, без дописування і виправлення. Документ повинен мати ділову форму листа і не мати зайвих художніх оборотів і не допустимих в діловій мові слів. Взяти гроші в борг під розписку можна у кого завгодно і ким завгодно. Є правда вікове обмеження, наприклад, особам, які не досягли віку матеріальної відповідальності або нерезидентам країни. Звичайно, справа суто індивідуальна, але в разі неповернення буде дуже проблематично повернути гроші навіть через суд.

До того ж документ-гарантія пишеться виключно від руки позичальника. Можна, звичайно, його роздрукувати, але тоді важче буде доводити справжність.

Приклад розписки, коли беруться гроші в борг

Якщо вам не доводилося стикатися з цим питанням раніше, і досвіду в написанні подібних документів немає, вам допоможе приклад написаний нижче.

текст:

«Я, (паспортні дані ПІБ), беру в борг у (ПІБ) суму в розмірі _________ (номінал, обов'язково писати валюту, в якій беруться гроші, із зазначенням її еквівалента в національній валюті). Зобов'язуюся повернути _______ числа _______ року суму в розмірі __________ з урахуванням відсотків (або без обліку, в залежності від домовленості сторін). Або: зобов'язуюсь сплачувати щомісяця суму, рівну _______ (з урахуванням відсотка використання).

У разі несумлінного виконання або невиконання зобов'язань, несу повну юридичну відповідальність. І зобов'язуюсь виплатити штраф (ПІБ «кредитора») в розмірі ___ (тут або вказується сума, або відсоток від суми основного боргу. Цими фразами, крім матеріальної відповідальності, позичальник вкаже на те, що на момент оформлення документа знаходився в адекватному стані і розумів, що відбувається . у випадку повернення, це не буде мати ніякої сили, але в зворотному може стати додатковим плюсом в сторону «кредитора»).

Дата написана. Підписи та реквізити сторін (реквізити пишуться за бажанням. Можна також паспортні дані вказувати в самому тексті, а в реквізитах).

Даний документ набирає свою силу з моменту передачі грошей і його підписання. Розписка спрощує договірні відносини, роблячи їх, одночасно законними і не вимагають тривалих робіт зі складання документів.

Незважаючи на свою простоту, розписка являє собою найважливішим підтвердженням взятих зобов'язань позичальником. Після виконання всіх умов, можлива дача аналогічного документа кредитором, зазвичай вона пишеться так:

«Я, (ПІБ), отримав від (ПІБ) суму в розмірі _____, згідно борговій розписці від ____ числа. Претензій не маю. Дата. Підпис. »Безумовно, це формальність, але її слід взяти, хоча б тому, що людина може забути про повернення коштів. А маючи на руках підтверджуючий документ, можна підтвердити свою правоту. До того ж краще порвати колишній борговий документ після повернення грошей.