- Хто може запросити
- Місце оформлення
- особливості запрошення
- затвердження запрошення
- Особливості запрошення з метою працевлаштування
- терміни розгляду
- Відмова в запрошенні
Віза на запрошення до Латвії є гостьовий. Для здійснення в'їзду в країну таким способом необхідно пройти процес оформлення документів. Головною особливістю цієї візи є наявність обов'язкового туристичного ваучера, жителя Латвії.
Панорамний вид на нічну Ригу і річку Даугаву
Хто може запросити
Не кожна людина, що знаходиться на території Латвії може оформити запрошення. Здійснити цю процедуру мають право лише певні особи, такі як:
- Громадяни Латвійської Республіки .
- Нерезиденти Латвії, що володіють дозволом на проживання . При цьому важливо пам'ятати, що необхідний постійний вид на проживання. Наявність тимчасового дозволу дозволяє запрошувати лише певну категорію людей.
- Нерезиденти Латвійської Республіки, які мають національною візою, виданими саме на території цієї держави.
Досить важливим аспектом є те, що нерезидент з тимчасовим дозволом на проживання має право висилати запрошення:
- Своїм дружинам;
- Своїм кровним дітям;
- Своїм батькам.

Так виглядає віза в Латвію на запрошення
Запросити в країну некровних родича він не має права. Причому запрошення навіть родичів має бути на термін не більше, ніж сам період часу дії посвідки на проживання.
Оформляти запрошення мають право не тільки фізичні особи, а й юридичні. До них можуть ставитися навчальні заклади, підприємства, різного роду організації та фірми будь-якого напрямку.
Місце оформлення
Віза в Латвію на запрошення оформляється безпосередньо в Управлінні у справах міграції та громадянства.
Будівля управління у справах міграції та громадянства
Запрошуюча сторона зобов'язана надати такі дані і документи:
- Свої особисті дані згідно з паспортом або посвідчення особи.
- Документи, що підтверджують приналежність до Латвійській Республіці.
- Документи, що свідчать факт і місце народження запрошує.
- Точна адреса проживання.
- Мета в'їзду запрошеного.
- Можливий термін перебування запрошеної особи.
- Очікувана місце подачі документів для оформлення візи запрошеної стороною.
Необхідно пам'ятати, що всі дані повинні бути не тільки правдивими, але і гранично точними. Особливо це стосується росіян і громадян України. Саме громадяни цих країн найчастіше відвідують Латвію за такою візою. У разі необхідності також може знадобитися документ, що підтверджує факт спорідненості. Урядом особлива увага приділяється двом пунктам:
- Мета в'їзду в країну.
- Адреса можливого проживання.
Якщо запрошуюча особа вказує адресу своєї реєстрації, передбачається, що запрошений зупиниться саме у нього. Якщо такої можливості немає, запрошеному необхідно надати документи, що підтверджують бронювання номера в готельному комплексі на весь можливий період перебування на території держави.
особливості запрошення
Завдяки розвитку технічного прогресу в світі, необов'язково пересилати запрошення поштою. У Латвії при оформленні візових документів мається на увазі заповнення анкети. Однією з граф в цьому документі є номер запрошення, який і необхідно заповнити.
Запрошує стороні достатньо лише повідомити цей номер запрошеному людині через будь-які види зв'язку.

Приклад запрошення для отримання латвійської візи
При оформленні запрошення, даний код зберігається в електронній базі міграційного управління, а потім при розгляді документів на виїзд за гостьовою візою просто перевіряється співробітниками департаменту. Основний привілеєм гостьової візи для іноземців, включаючи росіян і українців, є той факт, що запрошує має право запросити на бажаний і зручний для нього термін. Ніяких обмежень для громадян Латвії в цьому випадку не існує.
Унікальність гостьової візи полягає в тому, що запрошення має досить великий термін дії. Воно дійсно шість місяців з дня його офіційного засвідчення. Тобто, запрошує може оформити запрошення, а запрошений вправі приїхати протягом півроку з дня оформлення.
затвердження запрошення
Для оформлення візи для іноземців, включаючи росіян, необхідно не тільки подати заявку на запрошення, але і дочекатися його затвердження співробітниками управління. Урядом Латвії розроблені законодавчі акти, які чітко регулюють права запрошує і запрошеного, а також їх обов'язки.
Одним з головних умов перетину кордону на запрошення для іноземців, включаючи українців, росіян і білорусів є достатнє матеріальне забезпечення людини. На підтвердження про наявність грошей необхідно надати документ, який свідчить про цей факт. Таким чином, людина підтверджує, що у нього є кошти для існування, перебуваючи на території країни. Але існують випадки, коли сторона, що запрошує може аналогічні зобов'язання взяти на себе.

Детальна карта доріг і міст в Латвії
У цьому випадку мається на увазі підтвердження сторони, що запрошує особи. Якщо він таке підтвердження дає, запрошеному не потрібно надавати документи про матеріальний стан.
Особливості запрошення з метою працевлаштування
Досить часто віза на запрошення, може використовуватися і як робоча. У цьому випадку роботодавець висилає запрошення найманому працівнику. Але роботодавець повинен надати в управління всі статутні документи, що підтверджують його статус роботодавця.
Запрошеному особі, в свою чергу, вже безпосередньо при оформленні візових документів буде потрібно пред'явити документ, який свідчить наявність освіти за спеціальністю, яку просять роботодавцем.
У разі виїзду таким чином, запрошений зобов'язаний також пред'явити довідки, що підтверджують наявність досвіду роботи в даній галузі. Згідно регламентованим актам, стаж повинен бути не менше трьох років.
Таблиця порівняння зарплат в прибалтійських країнах
Також обов'язковою умовою є оплата державних митних зборів до казни Латвії.
терміни розгляду
Для громадян Європейського Союзу такого поняття, як гостьова віза на запрошення, не існує. Вони можуть в'їжджати в країну лише за проїзними документами без попереднього оформлення пакету документів. В'їзд по візі в Латвію необхідний лише громадянам третіх країн, включаючи росіян і українців.
Терміни розгляду документів можуть відрізнятися в залежності від мети поїздки.
Якщо мета - це здійснення робочої діяльності на території Латвійської Республіки, процес розгляду займе п'ять робочих днів. Якщо мета - відвідування близьких або родичів, то термін значно менше - всього два робочих дня.
Але розгляд документів на оформлення запрошення може затягнутися до десяти днів. Зазвичай така затримка відбувається, якщо співробітникам управління необхідно перевірити чи уточнити необхідну їм інформацію.
Відмова в запрошенні
Отримати відмову в оформленні запрошення може як громадянин Латвії, так і нерезидент цієї країни.
Чинним законодавством країни передбачено ряд випадків, які регламентують відмову в завіренні запрошень. Основними з них є такі, як:
- Подання недійсних документів.
- Надання неповного пакету документів.
- Надання неправдивих відомостей щодо будь-якого з передбачених пунктів.
- Істотні підозри співробітників управління обгрунтовані фактами, щодо бажання запрошеного в подальшому порушити міграційний режим і здійснити незаконну еміграцію в державу.
Також роботодавцю може бути відмовлено в разі, якщо посада, на яку викликається найманий співробітник, який не зареєстрована офіційно в латвійській службі зайнятості.
Будівля латвійської служби зайнятості в Ризі
Це є прямим порушенням закону і може спричинити за собою не тільки відмова від запрошення, але і штраф роботодавцю за надання вакантних місць іноземним представникам, а не громадянам своєї країни. Тому знайти роботу в Латвії громадянам інших країн, що не входять до складу ЄС, досить складно.
Запрошений людина оформляє візу в країні фактичного перебування на підставі коду запрошення. Крім коду йому необхідно надати стандартний пакет документів для в'їзду в країну.