Це питання може поставити багатьох в глухий кут. «Як який? Та який захочу! »- може вигукнути людина, не знайомий з сучасними законами та встановленими СНИП.
Наприклад, один чоловік не так давно подав до суду на свого сусіда, який обгородив їх загальну територію величезним парканом з профнастилу висотою в два з половиною метра. І мав рацію - суд постановив зрізати зайву довжину! При такому укладанні посадові особи керувалися будівельними нормами і правилами, а також нормативами містобудівного проектування області.
Щоб не помилитися (відомі випадки, коли правила міста відрізняються від федеральних норм) з висотою забору перш ніж приступати до зведення конструкції, зателефонуйте до відділу містобудування та поцікавтеся актуальними нормами.
Пам'ятайте, що СНиП - це не закон, а звід рекомендацій. Краще вивчити питання заздалегідь. У багатьох населених пунктах розробляються спеціальні норми і положення, пов'язані з кліматичними умовами та іншими регіональними особливостями міста, краю, області.
Висота огорожі: норми
Між сусідами, як свідчить федеральне законодавство, огорожа повинна мати висоту не більше півтора метрів. В ідеалі - на віддалі від будинку, різних будівель і дерев на три-чотири метри.
Крім того, ділянки за містом краще огороджувати парканами з високим ступенем прозорості. Підійде решітка або сітка-рабиця. Це рекомендована норма, покликана врятувати сусідню ділянку від зайвого затінення. Вам би напевно не сподобалося, якби сусід закрив своїм спорудою для вас весь сонячне світло!
Будівельні норми регламентують і використання глухих парканів, наприклад, з того самого профнастилу, вже фігурував в обговорюваному справі. Їх можна ставити тільки між ділянкою власника і проїзною частиною, але ніяк не між близькими сусідами.
Існують особливі випадки. Якщо зведення глухого височенного паркану вигідно обом сторонам, то ви можете в приватному порядку домовитися про створення такого огородження. Важливо точно переконатися, що ніхто з причетних сусідів не буде проти такого будівництва.
Кращий варіант убезпечити себе від можливих проблем і подальших розглядів - скласти за допомогою юристів договір про вид, матеріалі і висоті огорожі, а потім обопільно підписати його. Якщо сусід раптом забуде про вашу домовленості, в суді ви легко зможете довести свою правоту.
«Як який?