
Здоровий спосіб життя давно перестав бути просто нормою. Тепер це тренд. А значить, люди самі цікавляться тим, як правильно стежити за своїм здоров'ям. Наприклад, перевірити рівень гемоглобіну в крові.
Залежно від того, який рівень гемоглобіну у людини, можна судити про його внутрішньому благополуччя. Відзначається, що той чи інший показник (низький або високий гемоглобін) є не захворюванням, а лише його наслідком. Також не можна сказати, що існує індивідуальний показник гемоглобіну для кожної людини. Його норма у чоловіків - 130-160 г / л, у жінок - 120-150 г / л. Але при цьому відмінності все ж існують. Вони залежать від статі і віку. Будуть відмінності «нормальності» для вагітних жінок, що палять, спортсменів.
Найпоширеніший тип відхилення - низький гемоглобін. Високий - скоріше рідкість. При низькому гемоглобіні людина може відчувати такі симптоми, як: слабкість, сонливість, запаморочення, болі в голові, низький артеріальний тиск, швидка стомлюваність. Іноді, при важких випадках, можуть бути непритомність. Якщо зниження гемоглобіну пов'язано з нестачею заліза в організмі, то симптомами можуть бути: суха шкіра, втрата волосся, порушення нюху і смаку.
Визначити рівень гемоглобіну в крові просто. Досить здати загальний аналіз крові, що включає в себе, крім цього, кількість лейкоцитів і ШОЕ. Для здачі крові необхідна мінімальна підготовка. Здавати її слід рано вранці, а перед процедурою не є. Також потрібно виключити вживання алкоголю і не курити, інакше аналіз буде недостовірним. До речі кажучи, в багатьох клініках для дослідження кров'яних клітин використовують гематологічний аналізатор. Найбільш відомий їх дистриб'ютор Mindray . Метод визначення гемоглобіну загальний для всіх різновидів даної апаратури: аналізується оптична щільність на необхідної довжині хвилі лизировать крові.
Призначити грамотне лікування при низькому гемоглобіні зможе досвідчений лікар. Однак не зайвою буде і профілактика. Слід регулярно здавати аналіз крові, відмовитися від шкідливих звичок і правильно харчуватися. Так, народна медицина радить частіше вживати в їжу буряк, гранати, яблука, зелень, свіжі м'ясні продукти.