
Обсяг виплат вкладникам збанкрутілих банків в 2017 році впав на 30% - з 568 до 404 млрд рублів. На третину знизилася і кількість вкладників, які отримали відшкодування, пише "Російська газета" з посиланням на Агентство зі страхування вкладів (АСВ).
Громадян, які не отримали назад свої кошти, теж чимало: багато перевищили встановлену законом суму в 1,4 млн рублів.
Так, в 55 банках, які в 2017 році були визнані банкрутами, в першу чергу реєстрів вимог кредиторів включені вимоги понад 37 тис. Вкладників, зобов'язання перед якими перевищують суму належного їм страхового відшкодування на 32 млрд рублів.
За вкладником, який отримав відшкодування за вкладами в межах 1,4 млн рублів, зберігається право на отримання від банку частини вкладу в процесі конкурсного виробництва при визнанні банку банкрутом. Їх вимоги включаються до реєстру кредиторів.
Зобов'язання перед ними здійснюються за черговістю. В першу чергу задовольняються вимоги фізичних осіб за укладеними договорами банківського вкладу та за зобов'язаннями, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю або здоров'ю, а також вимоги Банку Росії і АСВ.
У другу чергу задовольняються вимоги кредиторів щодо виплати вихідної допомоги та оплати праці за трудовим договором. У третю чергу - інші вимоги, наприклад засновані на пред'явлених до погашення цінних паперах.
У 2016 році в 96 кредитних організаціях, які були визнані банкрутами, в першу чергу реєстру вимог кредиторів було включено вимоги 63,9 тис. Вкладників на загальну суму 67,31 млрд руб. Два роки тому на 78 банків-банкрутів доводилося 14,9 тис. Вкладників з 19,22 млрд руб.