Реклама
Реклама
Реклама

З 01.01.2013 р нова реєстрація прав власності на нерухомість

Починаючи з січня 2013 року, значно зміниться порядок реєстрації права власності на нерухомість .

Згідно положень Закону України № 5037-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та прав на нерухоме майно», який вступив в законну силу з 4 липня 2012 року, з 1 Згідно положень Закону України № 5037-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та прав на нерухоме майно», який вступив в законну силу з 4 липня 2012 року, з 1.01.2013 року процедуру державної реєстрації прав власності та інших майнових прав, їх обтяжень на вже зареєстровані об'єкти нерухомості з правом внесення інформації до державного реєстру майнових прав, будуть проводь ть нотаріуси.

Давайте розберемося, що нового принесуть громадянам України зміни в порядку реєстрації, спростять або ускладнять нововведення саму процедуру реєстрації прав на нерухомість?

Почнемо з того, що всі дії по реєстрації прав власності на нерухомість здійснювало комунальне підприємство - бюро технічної інвентаризації. З 2013 року всі дії по реєстрації прав на нерухомість передаються Державній реєстраційній службі (Укрдержреєстр). Нотаріуси отримають право доступу до електронної бази даних Державного реєстру майнових прав та тепер саме нотаріус буде вносити всю інформацію до Державного реєстру.

Робота БТІ завжди викликала нарікання з-за довгих черг, заплутаних правил подачі докуменов, довгих термінів реєстрації. Процедура підготовки документів продажу квартири включала:

- звернення до БТІ для видачі довідки-виписки з реєстру прав власності (витяг). Термін для отримання витягу - 14 робочих днів. Що б підготувати виписку працівник бюро повинен був провести інвентаризацію квартири. При цьому термін проведення інвентаризації квартири не входив в заявлені чотирнадцять робочих днів. Висновок - термін проведення інвентаризації був практично не обмежений у часі.

при покупці квартири схожа процедура. Реєстрація права власності була неможлива без звернення до БТІ, відповідно, терміни затягувалися на кілька місяців.

За новим порядком реєструвати права власності на нерухомість буде Укрдержреєстр. Передбачається, що відділення цього підприємства повинні бути розташовані по всій країні.

при продажу квартири проводити інвентаризацію більше не потрібно, виписку з реєстру прав власності отримувати не треба. Нотаріус, маючи доступ до електронного реєстру, самостійно зробить все роздруківки прямо в офісі.

Уклавши договір купівлі-продажу, нотаріус засвідчить договір і відразу реєструє право власності на нерухомість. Право на реєстрацію дається як державним, так і приватним нотаріусам.

Згідно вимог нового закону «Про технічну інвентаризацію» (зараз проект закону знаходиться на доопрацюванні, оскільки мав ряд зауважень від Президента і Верховної Ради) огляд продаваного приміщення, в разі зміни власника, не потрібно. Повністю технічну документацію на квартиру покупець зможе побачити тільки після здійснення угоди купівлі-продажу. Виникає питання: «А чи буде квартира, яка продається відповідати технічним нормам і вимогам?». Відповісти на це питання нелегко. Продавець не зобов'язаний показувати технічні документи на продавану нерухомість, БТІ вже не бере участі в процедурі обов'язкового оформлення. Якщо у покупця виникають підозри про технічний стан квартири (проведенні незаконного перепланування), то він може звернутися в БТІ з проханням провести інвентаризацію обраної квартири.

Таким чином, для продавця нерухомості створюються більш сприятливі умови, ніж для покупця.

Яка роль в новому законі відводиться комунальному підприємству БТІ? З нового року фахівці БТІ проводитимуть інвентаризацію, і готувати проектну документацію тільки для введених в експлуатацію новобудов. Громадяни можуть звертатися в БТІ в разі перепланування квартири для виготовлення нового технічного паспорта.

У реєстраційні служби з нового року потрібно звертатися в разі нововведеній в експлуатацію нерухомості, на підставі не домовилися, а рішення суду або свідоцтва про право на спадок. Термін виконання реєстрації залишається колишнім - чотирнадцять робочих днів (планується скоротити до п'яти), виїзна інвентаризація проводитися не буде, а перший візит в службу фіксується в електронній базі.

Доступ до реєстру інформації про нерухомість буде закритий для публіки, подивитися реєстр зможе тільки реєстратор і нотаріус, в останній момент укладання угоди, а простому громадянину надається інформація тільки про своє майно.

Поки нова система реєстрації не введена в дію, ми може тільки припускати про те, як вона зарекомендує себе на практиці.

Розібратися з нововведеннями, не загубитися в потоці нової інформації, вам допоможуть фахівці Агентства нерухомості в Полтаві «Альянс ріелті».

Давайте розберемося, що нового принесуть громадянам України зміни в порядку реєстрації, спростять або ускладнять нововведення саму процедуру реєстрації прав на нерухомість?
Виникає питання: «А чи буде квартира, яка продається відповідати технічним нормам і вимогам?
Яка роль в новому законі відводиться комунальному підприємству БТІ?