- Законодавча база
- Куди можна звернутися
- Необхідні документи
- Порядок оформлення реєстрації в купленій квартирі
- Терміни прописки за новим місцем проживання
- Відповідальність і штрафи
Будь-який об'єкт нерухомого житлового майна, в якому проживає громадянин РФ, вважається місцем його фактичного проживання. Саме тому адресою необхідно в терміновому порядку зареєструватися. Всі прописані в приміщенні особи мають рівні права і обов'язки при його використанні.
Варто відзначити, що будь-які операції з квартирами, включаючи оформлення угод з купівлі-продажу і про передачу в дар або в спадщину, можуть бути здійснені тільки безпосереднім власником. Якщо громадянин не виступає в якості власника, то він має законні підстави на проживання, але не більше того.
Прописка за новим місцем проживання має ряд характерних особливостей. Для їх розуміння необхідно ознайомитися з існуючою законодавчою базою, з місцями звернення для реєстрації, з потрібною для здійснення процедури документацією , З встановленими термінами , А також з відповідальністю за невиконання поставлених умов.
Законодавча база
Станом на 2019 рік був прийнятий певний перелік регламентів, в яких прописуються ключові правила реєстрації громадян РФ за новим місцем проживання.
Серед найбільш відомих варто виділити наступні законодавчі акти і постанови:
Конституція РФвстановлює порядок вирішення всіх питань, які безпосередньо стосуються громадянства. Житловий Кодекс РФ Розкриває всі без винятку моменти реєстрації в приміщеннях різного типу. Федеральний Закон про свободу переміщення і проживання громадян РФ на території країни Регулює особливості вибору місця для проживання. Федеральний Закон РФ про реєстрацію Прописує порядок проживання за адресою прописки, а також можливості для призначення адміністративного покарання за відповідне правопорушення.
Також сюди можна додати Постанова Уряду РФ про правила постановки на реєстраційний облік.
Варто відзначити, що деякі статті Сімейного та Цивільного кодексів також містять в собі актуальні коментарі з регулювання ряду нюансів розглянутого питання.
Куди можна звернутися
Реєстрація може бути оформлена зацікавленими громадянами тільки в територіальних відділеннях ФМС або МФЦ. Саме тому при плануванні переїзду в новий регіон стоїть в першу чергу ознайомитися з місцями розташування вищевказаних установ. Крім особистого відвідування із заявою підрозділу міграційної служби, всі документи можуть бути подані через спеціальну форму на офіційному порталі державних послуг .
Терміни прописки за новим місцем проживання безпосередньо залежать від обраної заявником організації. При особистому зверненні вся процедура займає не більше 3 робочих днів. Однак основний недолік такого способу полягає в довгих чергах - до цього потрібно бути готовим.
Що стосується багатофункціонального центру , То через відділення даної установи реєстрація помітно простіше. Всі послуги надаються в форматі одного вікна, що, в свою чергу, помітно спрощує захід.
Важливо пам'ятати про те, що співробітники МФЦ виступають як посередники, а вся інформація передається колегам з МФС. Тому час на оформлення свідоцтва про реєстрацію може розтягнутися до одного тижня.
Прописка через портал держпослуг проводиться в режимі реального часу. Для цього потрібно зареєструватися на сайті і перейти в особистий кабінет.
Подальший порядок дій полягає в наступному:
- заповнення електронного бланка в розділі послуг міграційної служби;
- оплата послуг в повному розмірі;
- особисте відвідування обраного територіального відділення контролює служби для отримання штампу в паспорті або окремого документа.
Варто звернути особливу увагу на те, що процедура реєстрації повинна бути остаточно завершена у встановлені законодавством терміни. Для постійної прописки регламентуються тимчасові рамки в межах 7 днів.
Що стосується тимчасової реєстрації , То громадянин може не відвідувати УФМС, якщо він знаходиться в новому регіоні менше 3 місяців. У будь-якому випадку не рекомендується затягувати з процедурою. Це обумовлюється тим, що після закінчення 90 днів на особу може бути накладено адміністративний штраф від 5 000 до 7 000 рублів за фактом виявлення правопорушення.
Крім того, для отримання тимчасової прописки для законного вселення в квартиру напевно буде потрібна згода безпосереднього власника приміщення. Для проживання в купленій квартирі такий дозвіл не потрібен.
Бланк заяви про реєстрацію за місцем проживання (форма 6)
Необхідні документи
В першу чергу для зміни місця реєстрації громадянину потрібно підготувати і надати до уповноваженої службу обліку такі документи:
- цивільні паспорти власника житлового приміщення і реєстрованого громадянина - оригінал документа буде вилучено на весь час оформлення;
- свідоцтво про народження, якщо в приміщенні прописується неповнолітня дитина;
- будь-які свідчення, що встановлюють право на використання житлового майна, включаючи угоду про спадкування, договір купівлі-продажу, найму, про передачу в дар і так далі;
- заяву встановленого зразка , Оформлене від імені власника квартири або будинку;
- згода , Завірене в нотаріальному порядку, від всіх співвласників нерухомості;
- виписка про зняття з реєстрації з попереднього місця проживання.
Після передачі всіх документів уповноваженій особі рекомендується отримати відповідну розписку про прийняття паперів до розгляду. Варто зазначити, що для прописки дітей згода власника не потрібна. До того ж, дитині покладається певна частка від приміщення в разі приватизації квартири.
Порядок оформлення реєстрації в купленій квартирі
У переважній більшості випадків громадянин, який бажає прописатися за новим місцем проживання, повинен обов'язково знятися з реєстраційного обліку за минулим місцем. Після цього потрібно підготувати певний пакет документації та звернутися в контролюючу інстанцію - на його підставі буде видано свідоцтво.
Далі потрібно скласти заяву за встановленим зразком і залишити в територіальній міграційній службі цивільний паспорт, який потрібно буде забрати в установлений день. У документі буде проставлений новий штамп.
У випадках, якщо нерухомість розташовується в недавно побудованому будинку , То процедура оформлення реєстрації можлива лише після отримання свідоцтва про право власності. У даних рамках важливо враховувати, що багато будівництв затягуються через відсутність фінансування, що, в свою чергу, отдвігает прописку на невизначений термін.
В іншому процедура має класичний вид - досить надати документи до уповноваженої інстанцію і чекати рішення. При відмові співробітників УФС або МФЦ робити прописку, кожен конкретний громадянин може звернутися до вищих судових інстанцій для організації примусового процесу.

Бланк заяви про зняття з реєстраційного обліку (форма 6)
Терміни прописки за новим місцем проживання
Чинне законодавство України встановлює, що громадяни Російської Федерації зобов'язуються в строк в межах 7 днів з моменту переїзду повинні звернутися до відповідних установ і до самого власнику приміщення з приводу реєстрації. Така вимога повною мірою прописується в спеціальному Постанові про правила обліку осіб за місцем проживання.
Варто зазначити, що громадяни можуть попередньо не зніматися з обліку. Для цього потрібно звернутися за новим місцем з проханням про виселення.
Обмежений термін в один тиждень діє також для прописки неповнолітніх дітей, однак для новонароджених документ потрібно отримати протягом місяця. Це обумовлюється тим, що свідоцтво про народження видається не відразу, а свідоцтво про реєстрацію може бути отримано тільки на його підставі.
Що стосується прописки громадян іноземних держав на території РФ, то актуальний порядок регламентується нормами Федерального Закону про координацію міграції осіб, які не є резидентами РФ. В даному нормативному акті також прописується термін в 7 днів з моменту отримання іноземцем дозволу на проживання. За цей час потрібно оформити візу і остаточно переїхати на нове місце.
Відповідальність і штрафи
У ситуаціях, коли громадянин не може в установлений проміжок часу змінити прописку, на нього можуть бути накладені фінансові санкції за фактом адміністративного правопорушення. За невідповідність чинному паспортному режиму на обличчя накладається штраф у розмірі 3 000 рублів. Для міст федерального значення дана сума збільшується пропорційно до 7 000 рублів.
Важливо звернути особливу увагу на законодавче вимога, яка свідчить, що неповнолітні громадяни молодше 14 років обов'язковому порядку повинні бути прописані з батьками або опікунами. якщо новонароджений ні прописаний за місцем перебування батьків протягом 1 місяця, то на останніх накладається адміністративний штраф у розмірі 2 500 рублів.
Крім іншого, за відсутності прописки у дитини можна забути про більшість безкоштовних муніципальних і державних послуг, включаючи медичну допомогу, дитячі посібники та інші соціальні привілей.
Кожен конкретний громадянин може знаходиться в новому регіоні без свідоцтва про реєстрацію до 3 місяців, після закінчення яких прописку потрібно оформити. За порушення такої вимоги також передбачаються санкції.
У деяких випадках уповноважені співробітники міграційної служби можуть подати клопотання до суду про кримінальне покарання, в рамках якого призначаються примусові громадські роботи.