Є кілька джерел, де можна отримати виписку з ЕГРН на свою земельну ділянку: Росреестр, МФЦ, а також віддалені онлайн-ресурси. Кожен із зазначених варіантів надає можливість отримати доступ до відомостей не тільки про своє земельному наділі, а й про чуже, незалежно від того, чи належить об'єкт громадянину РФ або підданому іншої держави. Хоча існують і деякі обмеження. Наприклад, інформація надається тільки по тих об'єктах, які знаходяться в особистій власності, тобто пройшли приватизацію.
способи
Як вже було сказано вище, є три альтернативні варіанти, як отримати виписку з ЕГРН на земельну ділянку:
звернення в локальне відділення МФЦ, розташоване за місцем прописки;
з використанням онлайн-ресурсів (Ктотам.про або ж Росреестра).
Залежно від обраного варіанту, будуть відрізнятися терміни виконання запиту, а також розміри державного мита, яку потрібно заплатити. Крім того, допускається вибір форми документа, а саме, чи буде він представлений в електронному вигляді або ж паперовому. Розглянемо, перш за все, способи особистого звернення для замовлення виписки з ЕГРН на ділянку.
Реєстраційна палата
В цілому, процедура не вимагає значних витрат часу, оскільки всі, що потрібно ініціатору, - це громадянський паспорт, а також дані про цікавить об'єкті.
У 2019 року в силу вступили істотні зміни в порядок отримання інформації на землю. До нинішнього року для відображення даних був потрібний адреса ділянки, а з січня місяця за основу виготовлення виписок приймається кадастровий номер об'єкта. Якщо він невідомий, то дізнатися його можна за допомогою онлайн-сервісу державного реєстру нерухомості. Для цього потрібно виконати наступну послідовність заходів:
проходимо по посиланню «Довідкова інформація»;
відкриється рядок пошуку, в якій потрібно відобразити адресу об'єкта з наступним натисканням клавіші «Сформувати запит».
Протягом декількох хвилин на екрані з'являться необхідні дані. Можливо, що інформація буде представлена по двом посиланням. Таке трапляється, якщо в межах об'єкта знаходиться зареєстрована нерухомість, тому має бути відкрити посилання і вибрати дані про землю.
Після цього можна звертатися до працівників. В установі буде надано універсальний бланк заяви на надання необхідної інформації. Разом з заповненим клопотанням надається паспорт і вказується кадастровий номер нерухомого майна.
Важливо! Також на даній стадії відбувається оплата державного мита. Реквізити одержувача повинен видати працівник Росреестра, і без надання чеку про оплату працювати над запитом ніхто не буде.
Після отримання всіх паперів призначається день, коли той, хто клопоче може забрати готову довідку. Відповідно до закону, цей період не може становити більше трьох календарних днів, без урахування вихідних і святкових.
МФЦ
Кожне з відділень МФЦ має свою спеціалізацію, тому не всі з них можуть надавати виписки про нерухомість. Перш ніж особисто звертатися в багатофункціональний центр, потрібно зателефонувати і уточнити, чи є можливість отримати бажані відомості в відділенні за місцем прописки. Якщо так, то потрібно записатися на прийом (оскільки працюють МФЦ переважно за попереднім записом).
Наступний алгоритм вимагає тих же дій, що і особисте звернення до установи. Але потрібно врахувати, що термін виконання такого запиту становить 4 дні. Крім того, кожному заявнику доступна функція отримання довідки, як в паперовому вигляді, так і віддалено в електронному. Послуги МФЦ - безкоштовні, тому доведеться сплатити тільки загальну державне мито.
Віддалений доступ
Замовити виписку з ЕГРН на особистий земельну ділянку швидко і з помірними фінансовими витратами можливо і через Інтернет, для цього відкритий онлайн-доступ до сайту Росреестра або ж функціонує портал Ктотам.про. Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки, тому потрібно перш ознайомитися з особливостями надання послуг кожним із сервісів.
Характерна риса
Росреестр
Ктотам.про
форма документа
І паперова, і електронна.
В електронному вигляді тільки.
Вартість для фізичних осіб
400 - паперова і 250 - на електронну пошту.
250
Ціна для юридичних осіб
700 і 1 100, відповідно.
250
Термін виконання
3 доби
півгодини
Крім того, часто виникають претензії щодо якості відправляються довідок. Електронна виписка з Ктотам.про якісніше, ніж документ, який відправляє Реєстр. І обидва способи дозволяють отримати папір з електронним підписом виконавця.
форма
Як вже зазначалося вище, кожен громадянин може взяти довідку в такому вигляді, в якому вона необхідна для подальшого використання. Це може бути віддрукований на папері формуляр або ж відомості, передані електронною поштою.
Паперовий документ являє собою три сторінки друкованого тексту, дві з яких містять дані про характеристики об'єкта, а також про його власників. А третій - це план-схема земельного наділу. Перевага паперового варіанту полягає в тому, що він має всі необхідні реквізити, серед яких - друк виконавчої організації, а також оригінал підпису самого виконавця.
Вартість документа залежить від того запит на отримання даних фізична або юридична особа, а також чи потрібно вказівку координат розташування нерухомості. Без координат для підприємств вартість складе 1 100 рублів, а для громадян - 400 рублів. Якщо ж необхідно вказівку точного розташування, то ціна буде 2 200 і 750 рублів, відповідно.
Законодавцем обмежений термін виготовлення документа, який не повинен перевищувати трьох календарних днів. Але, замовляючи документ, потрібно врахувати, що, якщо потрібно поштове відправлення виписки, то додатково буде витрачено час на поштову пересилку.
Замовити такий варіант можливо, як в Росреестра, так і при відвідуванні МФЦ. Отримання готового документа, незалежно від установи, куди подавалася заява, відбувається в Росреестра (за винятком відправки довідок федеральної поштою).
Електронний документ направляється на електронну пошту, але для замовлення потрібно попереднє створення особистого кабінету на онлайн-порталі надання послуг. Ця процедура безкоштовна, але займе, приблизно, хвилин 40.
Ціна готової довідки становить 250 рублів (при подачі заяви від імені юридичної особи ця сума складе 700 рублів). Але потрібно пам'ятати, що електронний варіант дозволяє отримати інформацію без координат, тобто місце розташування вказуватися не буде.
Незалежно від того, користується заявник єдиним Реєстром або іншими варіантами подачі звернень, інформація обробляється з обліку даних, зазначених в ЕГРН. Якщо ж при подачі запиту з'являється інформація, що довідка надана бути не може, то або об'єкт не приватизований, або не був поставлений на федеральний облік нерухомості.