- Коли можна відмовити в реєстрації на приватній квартирі
- Особливості з'ясування відносин в суді
- Які дії слід зробити
Відповідно до Житлового Кодексу Російської Федерації, виписати з квартири прописаного людини без його згоди можна в декількох випадках.
Коли можна відмовити в реєстрації на приватній квартирі
Якщо квартира знаходиться у власності одного з членів сім'ї, власник може виписати з неї будь-якої людини без його згоди, в разі, коли він:
- повнолітній;
- став колишнім членом сім'ї при розлученні.
Всі ці пункти здійсненні лише в тому випадку, якщо житло було придбано або приватизовано без участі інших мешканців.

Як виписати людину з квартири без його згоди
цікаво:
Особливості з'ясування відносин в суді
Якщо ж квартира знаходиться в муніципальному володінні, виписати з неї прописаного людини без його згоди можна тільки за рішенням суду. При цьому відповідальному квартиронаймачу або організації надала право реєстрації на квадратних метрах доведеться неабияк потрудитися, і зібрати вагомі аргументи на свою користь. Ними можуть стати:
- квитанції про комунальні послуги, заборгованість за якими перевищує півроку;
- виписка із загального земельного реєстру про наявність у мешканця іншого житла і факти про його постійне проживання в ньому;
- скарги сусідів, подані в письмовій формі і зареєстровані в житловій організації;
- використання мешканцем даного приміщення не за призначенням;
- заяви в міліцію про постійне брутальне порушення правил спільного проживання з мешканцями на даних квадратних метрах;
- тривала відсутність громадянина, про що можуть в письмовій формі свідчити як співмешканці, так і сусіди;
- будинок визнаний старим і готується до знесення;
- порушені правила реєстрації спочатку, що скасовує автоматично право на проживання в даній квартирі.

Коли можна виписати людину без його згоди?
Якщо в результаті припинення сімейних відносин, один з членів колишньої «осередку суспільства» перестав вести спільне господарство з іншими мешканцями, відмовляється брати участь у веденні будинку і намагається відокремитися від загальних турбот - така поведінка також стає приводом до примусової скасування реєстрації.
Які дії слід зробити
Всіма питаннями прописки і її скасування в Росії займається Федеральна Міграційна Служба. Тому власникам приватної власності в кожному спірному випадку доведеться шукати найближче відділення цієї організації і намагатися з'ясувати можливості виписки прописаного людини з квартири без його згоди.
Слід зазначити, що, незважаючи на встановлення законодавчих актів, власнику доводиться більшість своїх прав відстоювати в суді набагато частіше, ніж хотілося б. Тому в складних ситуаціях доведеться підготувати для вищих правових інстанцій наступний пакет документів:

Як власнику виписати прописаного людини
- Позовну заяву. У ньому доведеться вказати причину такого бажання, список вагомих підстав зазначений вище.
- Документи на власність або право оренди (найму).
- Квитанції про комунальні платежі. Тут потрібно завжди пам'ятати, що якщо бажання скасувати реєстрацію обгрунтовано великим боргом, краще подати попередній позов про відшкодування потрібної суми. В іншому випадку вимагати у виписаного громадянина оплату боргів не вийде.
- Довідки про склад сім'ї - всіх мешканців, прописаних на даних квадратних метрах, так як вони автоматично вважаються складовими осередку суспільства за фактом прописки.
Можливо, доведеться додатково надати пояснювальні від сусідів і документи про наявність іншої житлоплощі у «неправильного» мешканця.
Чи має право власник житла виписати з квартири без згоди
Через 5 днів після направлення заяви до суду, правовий орган зобов'язаний його розглянути і протягом 2 місяців прийняти рішення.
цікаво:
Часто процеси затягуються, так як більшість прописаних громадян в добровільному порядку йти з зайнятої території не бажають. До того ж виписати людину в порожнечу не можна - власник муніципальної території зобов'язаний надати громадянину інше житло.
Матеріал підготовлений редакцією сайту diwis.ru
Мітки: без згоди , виписати з квартири , прописаний людина
Коли можна виписати людину без його згоди?